Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušās labklājības ministres Dagnijas Staķes ģimene izmanto iespēju no sociālā budžeta saņemt dāsnu „māmiņu (tētiņu) algu”.

D. Staķes ministrēšanas laikā tika attīstīta un aktualizēta dzimumlīdztiesības deklarēšana kā aktuāla rietumeiropeiska politika. Tika īstenoti miljoniem vērti projekti par dzimumlīdztiesības popularizēšanu, un kā viens no ieguvumiem tika panākts, ka vecāku pabalstu var saņemt viens no vecākiem – māte vai tēvs, kuram attiecīgi ir bijusi lielāka alga. Tajā pašā laikā strādājot pilnu slodzi un saņemt šo „māmiņas” algu.

Portāls Pietiek pirms neilga laika rakstīja, ka Labklājības ministrijas pakļautībā esošajā nekustamo īpašumu apsaimniekošanas kantorī Šampētera nams par valdes locekli tika „nejauši” iecelts (protams, bez konkursa) labklājības ministra Ulda Auguļa māsas Ilzes vīrs – Vitālijs Zoriks no Jaunpils, kurš pirms tam strādāja par logu, durvju izgatavošanas konsultantu – uzmērītāju, nosakot viņam algu mazliet lielāku kā ministru prezidentam - 2080.00 LVL (publiski pieejamā deklarācija VID, kuru aizpilda, stājoties amatā) .

Viņš amatā stājās pēc tam, kad Staķes znots Andrejs Zagorskis 2010.gada 30. jūnijā devās bērna kopšanas atvaļinājumā. (Īsi pēc tam mainījās vecāku pabalsta apmērs, kuru iespējams saņemt no valsts sociālā budžeta). Iespējams, ka laika periods no Labklājības ministrijas puses tika noteikts tāds, lai atļautu klana un „ģimenes” locekļiem saņemt šos dāsnos pabalstus.

Par to vedina domāt vairāki fakti –

1) Pirmo „māmiņu” algu A.Zagorskis saņēma 2008.gadā – 12 231,82 LVL, turpinot pildīt valdes locekļa pienākumus VSIA Šampētera nams un saņemot algu – 24 929,76 LVL.

2) 2009. gada rudenī Labklājības ministrija A. Zagorski pieņēma darbā par Sociālās aprūpes centra Ķīši PPP (attīstību veicinošu priekšlikumu izstrādāšana un instrumentu izveidošana) apakšprojekta vadītāju, ļaujot papildus algai Šampētera namā nopelnīt 2958,90 LVL. Tā vairāk izskatās pēc kompensācijas saistībā ar algas samazinājumu no budžeta finansētajā iestādēs 2009. gadā, valstī bija sākusies ekonomiskā krīze, un vajadzēja publiskajā telpā paust, ka notiek izdevumu samazināšana Labklājības ministrijā un tās pakļautības iestādēs.Bet faktiski notika algas palielināšana: pamatalga – 22 500.00 LVL + 2958,90 LVL (apakšprojekta vad. alga) = 25 458.90 LVL.

Algas pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, – 529.14 LVL

Pēc pusgada var doties uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) un pieprasīt vecāku pabalstu. Zīmīgi, ka gan VSAA konsultatīvās padomes priekšsēdētājs, gan Šampētera nama kapitāldaļu turētājs ir valsts sekretārs – Staķu ģimenes draugs Ringolds Beinarovičs.

Interesi var raisīt, kas tas par projektu, kuru pašā krīzes zemākajā punktā Labklājības ministrija steidz realizēt. Projektu kontraktē firmai COWI. Šīs firmas mājas lapā var atrast aprakstu šim projektam. Tas gan vairāk līdzinās „naudas atmazgāšanai” – naudas izdošanai par neko.

„Projekts „Finanšu un ekonomiskā pamatojuma izstrāde valsts un privātās partnerības projektam „Jaunu ēku būvniecība, esošās infrastruktūras sakārtošana un apsaimniekošana sociālās aprūpes centrā Ķīši”.

Projekta mērķis: vispārīgais projekta mērķis ir uzlabot ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu kvalitāti un sociālo pakalpojumu pieejamību personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Tiešais projekta mērķis ir veikt sociālās aprūpes centra (SAC) Ķīši rekonstrukciju un būvniecību, nodrošinot Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktos pakalpojumus personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem un kā īstenošanas metodi izmantojot valsts un privātās partnerības metodi.

SAC Kīši atrašanās vieta – centrs atrodas Tukuma novada Jaunsātu pagastā, 20 km attālumā no Tukuma pilsētas. Pašreizējā centra ēka nodota ekspluatācijā 1974.gadā. Centra teritorijā ietilpst 17,8 ha zemes, no kuras 3,4 ha sastāda mežs. Centrā paredzētas vietas 150 klientiem.

 Centra vīzija – „Klientorientēta sociālās aprūpes institūcija ar nepilna laika sociālās aprūpes elementiem” – institucionālās un sabiedrībā balstītās palīdzības elementi, pakalpojumu dažādošana, dienas centra attīstība, klientu nodarbinātības lomas palielināšana, dažādu klientu diferencēta aprūpe atkarībā no maksātspējas un veselības aprūpes stāvokļa.

Centra īpašnieks - LR Labklājības ministrija, apsaimnieko VSIA Šampētera nams.

Centra plānotais apsaimniekotājs – Privātais partneris PPP līguma ietvaros.”

(Šis projekta apraksts ir no COWI mājas lapā pieejamās informācijas – www.cowi.lv)

Dīvaini ir tas, ka laikā, kad SVF aizdevēji norādīja uz privāto partnerības projektu bīstamību to finanšu ieguldījumu necaurskatāmības dēļ, Labklājības ministrija tērē naudu (aizņemto no valūtas fonda) tieši šādiem projektiem, maksājot divas algas SAC apsaimniekotājam – vienu kā VSIA Šampētera nams valdes loceklim, otru kā SAC Ķīši PPP izpētes apakšprojekta vadītājam.

Iepriekš aprakstītais plānotais ēkas rekonstrukcijas process ir apsaimniekotāja tiešā kompetencē, tam nav nepieciešams kontraktēt naudu COWI būtībā ne par ko un vēl pieņemt darbā kā apakšprojekta vadītāju to pašu apsaimniekotāju.

Labklājības ministrija ir izveidota kā labklājības nodrošināšanas vieta ministru, viņu radinieku, studiju biedru, kaimiņu, partijas biedru atalgojuma un dažādu pabalstu saņemšani. Lēmumi un noteikumi, kuri šeit tiek izstrādāti un domāti Latvijas iedzīvotājiem, vispirms tiek saskaņoti ar „savējo” interesēm. A.Zagorska sievas brālis ir ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Staķis. Staķes znotu Zagorski amatā uz laiku nomaina cits savējais – ministra Auguļa māsa vīrs V.Zoriks

ZZS partijas pārstāve Jelgavas pilsētas domē Dace Olte, vienlaikus Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Jelgavas reģionālās nodaļas vadītāja laikrakstā Jelgavas vēstnesis, 2011.gada 7.aprīlī izsakās par sociālo pabalstu shēmotājiem un lielu pabalstu plānotājiem. „Izskatās, ka liela daļa sabiedrības diezgan draudzīgi un skaļi atbalsta tos, kam izdevies kaut ko iegūt nelikumīgi. Sociālās apdrošināšanas likumi ir samērā liberāli, diezgan bieži mainās. Ne viss likumos tiek stingri reglamentēts – daudz kas atkarīgs no mūsu katra godaprāta,” - tā Olte, piebilstot, ka, tikai mainoties sabiedrības attieksmei, var mainīties arī situācija valstī.

Lieki piebilst, ka visi šie likumi un noteikumi tika izstrādāti ZZS ministrijas vadīšanas laikā.

Izstrādāti tā, lai faktisko labumu gūtu pašu ģimenes. Liekulība un nesodāmība šos ļaudis apvieno. Liekas simptomātiski interneta komentāros izlasītais: „Kāpēc mums tik daudz tētu baro ar krūti? Parēķiniet cik pabalsti ir noformēti uz tēviem, bet vai tēvi tiešām nestrādā? Ja visi klusēs dūrītē par citu šmugulībām, tad valsts aizies uz grunti vēl straujāk.”

Lūdzu, publicējiet valsts izlaupītāju vārdus un liekulīgo aizsegšanos ar „likumību”. ZZS un Labklājības ministrija aizstāv pensionārus, bet patiesībā ministrija „shēmo” kā savējiem sarūpēt no sociālā budžeta lielākus pabalstus.

Novērtē šo rakstu:

4
0