Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Miljonāra Ulda Pīlēna ģimenes uzņēmuma rīkotos „apzinātības treniņus” uz nodokļu maksātāju rēķina līdz ar citiem augstiem ierēdņiem, kuri Jāņa Citskovska vadītās Valsts kancelejas skatījumā esot „izdeguši darbā”, ir čakli apmeklējusi arī Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Inga Koļegova, kura pašlaik tiek tiesāta par vairāk nekā 300 000 eiro vērtu darījumu nenorādīšanu savā valsts amatpersonas deklarācijā.

Kā apliecina Valsts vides dienests, Koļegova treniņu rīkotāju solīto spēju „līdzsvarot darba dzīvi ar privāto dzīvi no iekšējā centra” un citas nozīmīgas prasmes ir apguvusi veselas deviņas darba dienas – pa trim dienām oktobrī, novembrī un decembrī.

Kad Koļegovai pagājušā gada sākumā uzrādīja apsūdzību par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, viņa spēja atrast ārstu, kas viņu ilgstoši atzina par darbnespējīgu.

Taču pēc tam, kā izriet no Valsts vides dienesta sniegtās informācijas, Koļegova ir strauji atveseļojusies un visā treniņu laikā ir iztikusi bez darbnespējas lapas.

Uz jautājumu, kura tieši Valsts vides dienesta amatpersona ir pieņēmusi lēmumu, ka uz „apzinātības treniņiem” nosūtāma tieši Koļegova, dienests skaidro, ka „Inga Koļegova ir iekļauta Valsts kancelejas augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā. Apzinātības treniņš bija viena no šīs programmas daļām”.

Savukārt Valsts kanceleja vēl joprojām nav vēlējusies publiskot visas personas, kas iekļautas šajā programmā, kā arī kritērijus, kas bijuši pamatā tieši šo personu iekļaušanai, un personas, kas pieņēmušas lēmumu gan par šiem kritērijiem, gan par iekļauto personu vislabāko atbilstību šiem kritērijiem.

Kā jau ziņots, pazīstamā uzņēmēja Ulda Pīlēna ģimenes uzņēmums SIA Integrālās izglītības institūts I3 ticis pie īpatna valsts pasūtījuma – šī uzņēmuma līdzīpašnieks, bijušais mācītājs Juris Rubenis par 3630 eiro vada „apzinātības treniņus” personām, kas tiek dēvētas – „Latvijas Valsts augstākā līmeņa vadītāji”.

Valsts kancelejas interneta mājas lapā ziņas par šādu iepirkumu līdz pagājušā gada beigām nebija atrodamas, taču Pīlēnu ģimenes uzņēmuma interneta vietnē valsts iestādei sniegtais pakalpojums bija raksturots kā „Apzinātības treniņš augstākā līmeņa vadītājiem. Seminārs”, - tā esot „slēgta 10 semināru programma apzinātības prasmju apgūšanai un attīstīšanai”.

Līdz 20 cilvēkiem bijušais mācītājs ar šiem „apzinātības treniņiem” palīdzot apgūt prasmi „atvērti un vērīgi klausīties/uztvert (drošība un skaidrs skats ikdienas kompleksitātē)” un „vērtības respektējoši un autentiski komunicēt (respektēt vērtības un radīt vērtības).

Tāpat „Latvijas valsts vadītājiem” Pīlēnu ģimenes uzņēmums līdzējis iegūt spēju „izturēt spriedzi un konstruktīvi risināt konfliktus (risināt krīzes no apzinātības avota)”, „attīstīt un vienlaicīgi veicināt visas cilvēka inteliģences (IQ, EQ, SQ, BQ)”, kā arī „līdzsvarot darba dzīvi ar privāto dzīvi no iekšējā centra”.

Kā izrādās, Jāņa Citskovska vadītā Valsts kanceleja, izjūtot nepieciešamību augstākajām valsts amatpersonām sniegt spēju „līdzsvarot darba dzīvi ar privāto dzīvi no iekšējā centra”, atklātu iepirkumu nav rīkojusi, tā vietā cenu aptaujā aicinot iesniegt pieteikumus trīs pretendentus.

Ierakstot Google meklētājā vārdu „apzinātība”, tas uzrāda trīs uzņēmumus, un tieši tos arī Valsts kanceleja bija uzaicinājusi piedalīties cenu aptaujā, taču pieteikumu līdz ar Pīlēnu uzņēmumu iesniegusi tikai SIA Totari, Izziņas, atjaunotnes un kultūras centrs Miervidi, savukārt IK A. J. Stabinga konsultācijas cenu aptaujā nolēmis nepiedalīties.

Kā rāda Lursoft dati, SIA Integrālās izglītības institūts-I3 valdes priekšsēdētāja ir Pīlēna jaunā dzīvesbiedre Ilze Pīlēna, bet valdē ir arī Uldis Pīlēns, Juris Rubenis un Inga Rubene. Viņi visi līdzīgās daļās ir arī uzņēmuma īpašnieki.

Novērtē šo rakstu:

51
2