Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija ir sākusi resorisko pārbaudi, lai noskaidrotu, vai Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs ir tiesībsargāšanas iestādēm noklusējis nozīmīgu informāciju par „ietekmīgu vīru interesēm” bijušā Latvijas Dzelzceļa valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa prāvas sakarā vai arī ir to vienkārši izdomājis.

Pēdējo mēnešu laikā gaisā virmoja dažādas runas par ietekmīgu vīru interesēm panākt labvēlīgu spriedumu U. Magoņa kukuļošanas krimināllietā, - tā 21. janvārī medijiem paziņoja J. Jurašs.

„Vismaz pēdējos divus mēnešus gaisā virmoja dažādas runas, un bija skaidrs, ka ļoti daudzi ietekmīgi vīri, kuru interesēs bija panākt šādu iznākumu [attaisnojošu spriedumu U. Magonim], darīja visu iespējamo, lai šāds lēmums tiktu pieņemts," aģentūrai LETA paziņoja J. Jurašs, gan nenosaucot ne „ietekmīgos vīrus”, ne viņu darbības lietas ietekmēšanai.

Pēc šīs informācijas izskanēšanas Valsts policijā tika saņemts Lato Lapsas iesniegums, kurā bija norādīts: „No šīs informācijas izriet, ka tajā pieminētā persona Juris Jurašs ir informēta par, visticamākais, noziedzīgiem nodarījumiem – mēģinājumiem ietekmēt taisnīga tiesas sprieduma taisīšanu savtīgos nolūkos. Šādi noziegumi, kā zināms, ir īpaši bīstami valsts un sabiedrības drošībai, un no minētā Jura Juraša izteikumiem ar lielu ticamības pakāpi izriet, ka šāds noziegums varētu būt noticis.

Tāpēc aicinu nekavējoties izvērtēt šos faktus, noskaidrot no minētā Jura Juraša viņam zināmo informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem (vai gadījumā, ja viņš šādu informāciju atsakās izpaust, - iemeslus, kuru dēļ viņš to slēpj) un lemt par kriminālprocesa sākšanu.”

Reaģējot uz šo iesniegumu un pamatojoties uz Valsts policijas vadības 29.01.2021. rezolūcijas veidā uzrakstītu rīkojumu atbilstoši Kriminālprocesa likuma 388.panta 5.1 daļas nosacījumiem, iesniegums ir nodots izskatīšanas uzsākšanai Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas koordinācijas nodaļai.

„Informējam, ka saskaņā ar likuma “Par policiju” 14.1 panta trešo, ceturto daļu – resoriskā pārbaude ir pabeidzama mēneša laikā vai ātrāk, ja tiek uzsākts kriminālprocess vai administratīvā pārkāpuma lietvedība, citādi tās veikšanas termiņš var tikt pagarināts uz laiku, ne ilgāku par četriem mēnešiem,” skaidro Valsts policija.

Novērtē šo rakstu:

146
8