Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Privatizācijas aģentūras valdē, kurai uzticēts lielā steigā parakstīt bankas Citadelepārdošanas līgumu, Vjačeslava Dombrovska vadītā Ekonomikas ministrija iecēlusi divus cilvēkus, kuri ir īsti piemēroti šāda valstiski nozīmīga dokumenta motivētai parakstīšanai - Vladimiram Loginovam (attēlā) jau vairākus gadus ir iespaidīgas parādsaistības, savukārt bijušajam koncerna Diena valdes loceklim Ģirtam Freibergam nav pielaides valsts noslēpumam.

Kā zināms, iepriekšējā Privatizācijas aģentūras (PA) valde aizvadītajā nedēļā atkāpās, jo valdība nebija piekritusi tās ierosinājumam nesteigties ar līguma parakstīšanu par bankas Citadele pārdošanu, bet vēl divus mēnešus turpināt sarunas, cenšoties panākt valstij labvēlīgākus nosacījumus.

Ja PA būtu dots vairāk laika, pārdošanas līguma nosacījumi, kas, piemēram, paredz tikai divu gadu tālākpārdošanas aizliegumu Citadeles akcijām, bet ne bankas aktīviem, iespējams, būtu izdevīgāki Latvijas valstij.

PA vadības atkāpšanās nozīmēja, ka Citadeles pārdošanas līgumu no Latvijas puses nav, kam parakstīt. Tāpēc trieciena tempā tika sameklēti divi cilvēki, kuriem vismaz formāli varētu būt kādas zināšanas par atbilstošo tēmu, - bijušais Citadeles padomes un AS Diena valdes loceklis Freibergs un līdzšinējais PA Komercdarbības dienesta vadītājs Vladimirs Loginovs.

Lai gan publiski ir ticis apgalvots, ka abiem piemītot visas nepieciešamās zināšanas un pieredze valstij nozīmīgā līguma parakstīšanai, publiski dati rāda, ka gan Freibergam, gan Loginovam ir pa "defektam", kas padara abus īpaši piemērotus motivēšanai uz līguma parakstīšanu.

Freibergam, kurš jau publiski paziņojis, ka bankas pārdošanas līgumu neesot lasījis, šādas iespējas, ļoti iespējams, arī nebūs. "Privatizācijas aģentūras valdes loceklim Vladimiram Loginovam ir izsniegta atļauja darbam ar valsts noslēpumu saturošu informāciju, savukārt Ģirtam Freibergam šobrīd nav šādas atļaujas," apliecina Drošības policija.

Savukārt lūgumu izvērtēt Freiberga atbilstību darbam ar valsts noslēpumu saturošu informāciju Drošības policija vēl nemaz neesot saņēmusi, un ir skaidrs, ka šāda atļauja līdz šajās dienās gaidāmajai līguma parakstīšanai netiks saņemta.

Savukārt Loginovam ir ne tikai atļauja darbam ar valsts noslēpumu, kas viņam izsniegta vēl pirms stāšanās Privatizācijas aģentūras valdes locekļa amatā, bet arī vērā ņemams "motivators" iespaidīgu kredītsaistību izskatā.

Kā rāda Loginova amatpersonas deklarācijas par pēdējiem gadiem, viņš iesaistījies vērā ņemamās darbībās ar nekustamajiem īpašumiem un atbilstoši tam ticis arī pie tikpat vērā ņemamām parādsaistībām - vairāk nekā 183 tūkstošiem latu.

Loginovam bijuši arī pietiekami lieli ienākumi, taču faktiski visi bijuši atkarīgi no politisko lēmumu pieņēmējiem, - tie gūti akciju sabiedrībā Reverta, Privatizācijas aģentūrā un vēl arī SIA Hiponia.

Vēl tikai gadu iepriekš Loginovs veicis jaunu aizņēmumu 65 000 eiro apmērā, lai iegādātos dzīvokli tiesu izpildītāja rīkotā izsolē, tā vēl būtiski palielinot savu parādu slogu un kļūstot vēl atkarīgāks no politisko lēmumu pieņēmējiem.

Foto - LNT 

Novērtē šo rakstu:

0
0