Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesen portālā Delfi bija publicēts Jūsu viedoklis „Kārlis Krastiņš: Kā nodrošināt godīgu konkurenci ES aviācijā?”. Rakstā Jūs analizējāt nacionālās kompānijas ASAir Baltic Corporation darbību un izteicāt viedokli par to, cik pamatots un nepieciešams bija Latvijas valsts atbalsts šai sabiedrībai. Uzsvars tika likts uz ASAir Baltic Corporation  un Rīgas Starptautiskās lidostas līdz šim veiksmīgo „navigēšanu” (kā Jūs to nosaucāt) šajā sarežģītajā telpā.

Arī iepriekšējā gadā Jūs publicējāt rakstu Delfi „Kārlis Krastiņš: Kādēļ attīstīta aviācija Latvijai ir vitāli svarīga?”. Šajā rakstā Jūs veltījāt lielu uzmanību Rīgai un Rīgas starptautiskajai lidostai, tās izaugsmei un izteicāt viedokli, ka Latvijas aviācijas izaugsmi ierobežojošais faktors ir AS Air Baltic Corporation, kuras kā aviokompānijas attīstību kavē akcionāru tiesvedības, tai skaitā Latvijas tiesu sistēma.

Kā var secināt no pieejamās informācijas, tad Jūs un Jūsu vadītā Prudentia pirmo reizi ar aviāciju nopietni sastapāties, kad 2011.gadā sākāt sniegt stratēģiskās konsultācijas Latvijas valdībai AS Air Baltic Corporation jautājumos. Jūs konsultējāt Latvijas valdību un AS Air Baltic Corporation gan akcionāru jautājumos, gan arī ar finansēšanu saistītajos jautājumos. Par to saņēmāt ievērojamu atlīdzību. Cik var noprast, ievērojamu atlīdzību saņemat arī joprojām.

Tomēr, no vienas puses, Jūs vainojat AS Air Baltic Corporation Latvijas aviācijas izaugsmē, no otras puses slavējat šo kompāniju tieši par to, ka tai Latvijas valsts ir devusi naudu atbalstam. Devusi naudu tieši tādēļ, ka Jūs tā esat ieteikuši. Un par šiem padomiem no šīs pašas kompānijas AS Air Baltic Corporation Jūs saņemat atlīdzību. Nezinu, cik lielu, bet iespējams, ka ik mēnesi 70 000 eiro un kopā par šo laika periodu jau 2,4 miljonu eiro lielu atlīdzību. Piekritīsiet, ka summa ir ļoti liela, bet rezultāts sabiedrībai īsti nav saprotams.

Šodien Jūsu konsultētajai AS Air Baltic Corporation ir tiesvedības gan ar Lietuvas aviokompāniju FlyLAL, gan ar Maskavas Invest bank, un nu jau ir pat lēmumi par aktīvu arestēšanu daudzu desmitu miljonu prasībās. Arī daudzsološie labie finanšu rādītāji AS Air Baltic Corporation faktiski ir tikai valsts atbalsta dēļ un tādēļ, ka iepriekšējo kreditoru prasības pret AS Air Baltic Corporation  ir kādā nezināmā veidā nacionalizētas, tās valsts nodevusi pašam AS Air Baltic Corporation, un tās pēc būtības vairs nav jāmaksā.

Tādēļ tieši saistībā ar šo situāciju, rodas vairāki loģiski jautājumi, uz kuriem es lūdzu Jūsu atbildes:

1. vai Prudentia joprojām saņem atlīdzību no Latvijas valsts vai AS Air Baltic Corporation? Vai šī atlīdzība sastāda 70 000 eiro mēnesī un par šo laiku kopā jau sasniedz 2,4 miljonus eiro?

2. vai Latvijas valsts atbalsts AS Air Baltic Corporation bija nepieciešams arī tādēļ, lai AS Air Baltic Corporation  spētu samaksāt Prudentia atlīdzību? No kādiem avotiem AS Air Baltic Corporation ir spējīgs maksāt šo ievērojamo atlīdzību?

3. kādēļ, Jūsuprāt, AS Air Baltic Corporation kā profesionālai avio kompānijai ir nepieciešamas Prudentia konsultācijas finansēšanas jautājumos, ja AS Air Baltic Corporation galveno finansējumu ir nodrošinājusi Latvijas valsts atbalsta veidā un ar akcionāriem saistītas kompānijas? Vai AS Air Baltic Corporation un Latvijas valdība ir nespējīgi paši izlemt jautājumu par Latvijas valsts atbalsta piešķiršanu AS Air Baltic Corporation, sevišķi ņemot vērā faktu, ka Latvijas valsts pati ir lielākais akcionārs šajā sabiedrībā?

4. Jūs atsaucaties uz Latvijas tiesu sistēmas nepilnībām. Tādēļ jautāšu, kādēļ Jūsu ieteiktā „shēma” 2011.gadā, par ko Prudentia arī saņēma ievērojamu atlīdzību, jau sākotnēji ietvēra valsts atbalsta nepieciešamību AS Air Baltic Corporation un vienlaicīgi daudzās paredzamās tiesvedības? Vai tas notika tādēļ, lai Prudentia pēc iespējas ilgāk paliktu „pie siles”?

5. vai Prudentia ir ieteikusi Latvijas valdībai attīstīt arī reģionālās lidostas, piemēram, Liepājas, Jūrmalas, Ventspils vai Daugavpils lidostas? Kāpēc ne?

Novērtē šo rakstu:

0
0