Menu
Pilnā versija
Foto

Represīvās medicīnas ēnā

Viedais Manels · 04.07.2022. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada 21. jūnijā Ministru kabinets, “reņģēdāju” aprindās dēvēts par “lidojošo sili”, pieņēmis grozījumus noteikumos par piespiedu izolēšanu infekcijas slimību gadījumos, kas paredz: “Ja ir konstatēta inficēšanās vai ir radušās pamatotas aizdomas par personas inficēšanos ar (..) bīstamu infekcijas slimību un epidemioloģisku indikāciju dēļ ir nepieciešams nekavējoties veikt personas piespiedu medicīnisko un laboratorisko pārbaudi, izolēšanu un ārstēšanu, ārstniecības persona nekavējoties nodrošina attiecīgo pasākumu izpildi, ja nepieciešams, pieaicinot policijas teritoriālās struktūrvienības pārstāvi.”

Sabiedrībā kopumā attieksme pret neapzinīgu sērgas iznēsātāju izolēšanu ir klusējoši atbalstoša. Diez vai kāds grib aplipt ar nāvējošu kaiti, braucot transportā, iepērkoties vai apmeklējot sabiedrisku pasākumu, kā arī pakļaut šādam riskam tuviniekus. Spēlējot uz šīm bailēm, pasaules varenie uzpūstās pandēmijas aizsegā virknē pasaules valstu ir atjaunojuši koncentrācijas nometnes. Arī t.s. civilizētajā pasaulē. Austrālieši neļaus samelot, un briti, kas sēdēja iežogoti pie lidostām, arīdzan. Šie lēģeri, protams, saucas citādāk, taču būtība no tā nemainās. Turklāt ieslodzījums vaņģiniekiem jāapmaksā no savas kabatas, kamēr tiesību mazāk nekā cietumniekiem.

Padomju laikā Rīgā, Maskavas ielā atradās stacionārs ar ieslodzījuma vietām līdzīgu režīmu, tautā saukts par “triperbāru”. Tajā piespiedu kārtā dakterēja sirdzējus ar veneriskām slimībām. Darbojās pat operatīvā grupa slimnieku ķerstīšanai. Šo iestādi izmantoja arī kriminālo elementu pagaidu aizturēšanai, it kā pārbaudei uz nelāgo kaiti, kamēr izmeklētāji šiem “šuva lietas”. Tādējādi varēja uz nenoteiktu laiku izolēt aizdomās turamos dažādos likumpārkāpumos.

Šodienas visatļautība – sākumā apcietināt un pēc tam izdomāt, par ko, vismaz vēlīnajā Padomijā netika veicināta. Šobrīd pašmāju režīms tā ir aizrāvies ar citādi domājošo vajāšanu un bāšanu tuptūzī, ka pat Krievija var norādīt uz Latviju kā totalitāru valsti. Tieslietu ministrs, kas vienā publiskā pasākumā tiek izsvilpts, bet otrā ar spēku izrauj no oponenta rokām mikrofonu, vien ir ko vērts. Briseles kungi un kundzes pikti rauc uzacis, jo Eiropas panīkušas nomales vietējie vagari nu jau par daudz atļaujas.

Tāpēc pašreizējā LPSR 2.0 vadība provē iedarbināt represīvo medicīnu, izmantojot pret opozicionāriem ne tikai psihiatriju, bet arī epidemioloģiskos “pantus”, kas mūsdienās nākuši modē. Ne velti veselības ministru Pavļutu kariķē bendes veidolā. Kas traucēs uz aizdomu pamata par inficēšanos ar bīstamu slimību (lasi – mutes palaišanu) aizturēt un izolēt režīma kritiķus?! Visticamāk, ka ieslodzījuma vietā “nelaimes putns” ar kaut ko tiešām aplips vai tiks aplipināts.

Ja kliķes partijām Saeimas vēlēšanās viss noies kā pa sviestu, sabiedrībā tiks radīta masu histērija par kārtējo pandēmijas vilni, lai KAIMIŅŠ ziņotu par kaimiņu, bet šķaudītājus publiskās vietās uzreiz savāktu policija. Ja pa starpai kāds bramanīgāks antivakseris “nejauši” aizies aizsaulē, i gailis pakaļ nedziedās. Saņemot mandātu uz četru gadu termiņu, Švāba kantora dienderi iesākumā izveidos stingrā režīma stacionāru – “kovidbāru”, bet vēlāk arī lēģerus nepotētajiem un neapmierinātajiem. Tiesiskā bāze jau ir.

Saite uz grozījumiem:

https://likumi.lv/ta/id/333575-grozijumi-ministru-kabineta-2005-gada-14-junija-noteikumos-nr-413-kartiba-kada-veicama-personu-obligata-mediciniska-un-laboratoriska-parbaude-obligata-un-piespiedu-izolesana-un-arstesana-infekcijas-slimibu-gadijumos

Novērtē šo rakstu:

183
9