Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek publiskojot Rīgas brīvostas valdes lēmumu nedot atļauju Reformu partijas pārstāvei, juristei Ingai Antānei ienesīgo posteni brīvostas valdē savienot ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītājas pienākumiem, Antāne ceturtdien, kad bija paredzēta kārtējā valdes sēde, "katram gadījumam" pēkšņi bija saslimusi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Pietiek ceturtdien informēja, ka kopumā Antāne esot ļoti veselīga un uzcītīga, jo pēdējā pusgada laikā ne reizi neesot bijusi prombūtnē slimības dēļ, taču tieši vakar, kad nāca klajā ziņas par Antānes nesaņemto amatu savienošanas atļauju, "vides aizsardzības un reģionāls attīstības ministra p.i. biroja vadītāja Inga Antāne ir informējusi ministriju par savu prombūtni slimības dēļ".

Savukārt neoficiāli kāds atbildīgs ministrijas darbinieks Pietiek paskaidroja - tā kā atļauja amatu savienošanai nav iegūta, Antāne, būdama juriste, tomēr beidzot aptvērusi, ka būtu apšaubāmi piedalīties valdes sēdē un balsot. Tādēļ pēdējā brīdī, stundu pirms sākuma, ar īsziņas starpniecību viņa arī paziņojusi valdei, ka esot saslimusi, tādēļ nebūšot.

Kā zināms, ļoti labi apmaksātās vietas Rīgas brīvostas valdē jau gadiem ilgi ir zināmas kā vieni no ienesīgākajiem politiskās ietekmes un vienošanos nodrošinātajiem amatiem valsts un pašvaldību pārvaldes iestādēs. 2012. gada februārī šo amatu kā Reformu partijas pārstāve ieguva arī Antāne, kas pērn atalgojumā brīvostā saņēmusi 28 561 latu.

Pietiek jau informējis, ka pagājušā gada 9. decembrī Antāne bija vērsusies Rīgas brīvostas valdē ar iesniegumu, lūdzot viņai atļauju savienot brīvostas valdes locekles amatu ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītājas amatu. Rīgas brīvostas valde pagājušā gada 19. decembrī ir šo Antānes lūgumu izskatījusi, taču šādu atļauju nav devusi. Sēdē turklāt piedalījusies arī pati Antāne.

Vienlaikus Pietiek zināms, ka arī Ministru kabinets gan ir devis Antānei atļauju savienot ministra padomnieces posteni ar "politiskās siles" amatu brīvostā, taču jaunu atļauju, mainot amatu un kļūstot par nu jau demisionējušā ministra Edmunda Sprūdža biroja vadītāju, viņa tā arī nav saņēmusi.

Pati Antāne trešdien Pietiek gan apgalvoja, ka nekādu brīvostas valdes atļauju viņai nemaz nevajagot. Uz Pietiek jautājumu, kāpēc tad viņa vērsusies brīvostas valdē ar lūgumu dot šādu atļauju, Antānes skaidrojums bija: "Neskatoties uz to, ka normatīvais regulējums to neprasa, šāda prakse Rīgas brīvostā ir ieviesta."

Likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 8. pants noteic, ka personai, kas pēc stāšanās valsts amatpersonas amatā vienlaikus ieņem amatu, kura savienošana ar valsts amatpersonas amatu ir aizliegta, septiņu dienu laikā ir pienākums iesniegt institūcijai, kurā tā ieņem amatu, kura savienošana ar valsts amatpersonas amatu ir aizliegta, iesniegumu, lūdzot to atbrīvot no attiecīgā amata.

Šai institūcijai saskaņā ar likumu ir pienākums mēneša laikā pieņemt lēmumu par personas atbrīvošanu no amata. Savukārt, ja amatpersona nav saņēmusi šo attiecīgās institūcijas lēmumu, amatpersonai ir pienākums pārtraukt attiecīgā amata pienākumu pildīšanu.

Kā rāda Reformu partijas kādreizējās Rīgas mēra kandidātes Antānes valsts amatpersonas deklarāciju, viņa - tobrīd zvērināta advokāte - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Sprūdža padomnieces amatā stājās 2011. gada 9. novembrī.

Jau tad viņas zvērināta advokāta darbība tika apturēta nevis 2011. gada decembra vidū, bet gan tikai 2012. gada 21. februārī - nedēļu pēc tam, kad viņa bija iecelta arī Rīgas brīvostas valdes locekles amatā.

"Nejaušais nokavējums" par vairāk nekā diviem mēnešiem bija ļoti būtisks, ja ņem vērā, ka, kā zināms, Antāne jau vairākus gadus bija strādājusi zvērinātu advokātu birojā Triniti, kas pārstāvēja Vācijas uzņēmuma Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft intereses strīdā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, apstrīdot Rīgas brīvostas rīkotā daudzu miljonu iepirkuma konkursa rezultātus par infrastruktūras attīstību Rīgas brīvostā, Krievu salā.

Turklāt, lai gan likums "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 11.pants nosaka, ka valsts amatpersonai, pildot amatpersonas pienākumus, ir aizliegts veikt darbības, kurās tā, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti, Antāne arī pēcāk bija tieši iesaistījusies Krievu salas jautājuma risināšanā.

Jau Antānei kļūstot par Rīgas brīvostas valdes locekli, mediji vērsa uzmanību uz viņas interešu konfliktu šajā amatā, jo iepriekš viņa strādāja advokātu birojā Triniti, kas pārstāvēja Möbius intereses brīvostas pārvaldes rīkotajā iepirkumu konkursā par infrastruktūras attīstību Krievu salā. Antāne interešu konfliktu noliedza, norādot, ka ar šo lietu nodarbojies viņas kolēģis un birojā katra atbildība esot strikti nodalīta.

Foto no delfi.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0