Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldība kavējas pieteikties kā cietusī tai līdz šī gada pavasarim piederējušā uzņēmuma Ceļu pārvalde mākslīgi sadārdzināto iepirkumu lietā, par kuru kriminālprocesu sācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Pašvaldība pagaidām nespēj vai nevēlas paskaidrot šīs "izvērtēšanas" iemeslus, kaut gan no kriminālprocesa materiāliem ir skaidrs, ka šādi sadārdzināti iepirkumi ir notikuši.

Pietiek jau informējis, ka 2011. gada 11.oktobrī KNAB veica kratīšanu Ceļu pārvaldē, pēc kā tika sākts kriminālprocess par uzņēmuma amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām un prettiesisku labumu nodošanu uzņēmuma amatpersonām saistībā ar līgumu noslēgšanu un saistību izpildi atsevišķu uzņēmumu interesēs laika periodā no 2009.gada novembra līdz 2011.gada 11.oktobrim.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB konstatējis, ka toreizējā Ceļu pārvaldes valdes locekle un finanšu direktore Anita Gaile 2010.gada 30.augustā noslēgusi līgumu par bituma iegādi Ceļu pārvaldes vajadzībām ar starpniekuzņēmumu Deutsche Finance Group, nevis tieši no bituma piegādātāja OU Kemtrans Grupp. Tādējādi, mākslīgi sadārdzinot izejvielu izmaksas, Ceļu pārvaldei radīts kaitējums ne mazāk kā Ls 16 495 apmērā.

Tāpat KNAB konstatējis, ka toreizējā Ceļu pārvaldes administratīvā direktore Laima Karatājeva 2011.gada 9.maijā noslēgusi līgumu par bituma iegādi ar citu starpniekuzņēmumu - SIA Finance Group, nevis tieši no bituma piegādātāja OU Kemtrans Grupp. Tādējādi, mākslīgi sadārdzinot izejvielu izmaksas, šajā gadījumā Ceļu pārvaldei radīts kaitējums vismaz Ls 36 337 apmērā.

Konstatēts arī, ka Karatājeva tā paša 2011.gada 11.maijā un 19.maijā līgumu par dolomīta šķembu iegādi Ceļu pārvaldes vajadzībām noslēgusi ar starpniekuzņēmumu SIA Kliners, nevis tieši ar šķembu piegādātāju AB Dolomitas. Tādējādi, mākslīgi sadārdzinot izejvielu izmaksas, Ceļu pārvaldei radīts kaitējums ne mazāk kā Ls 21 801.

Īpatni saimniekojis arī toreizējais uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lauva: viņš noslēdzis pilnvarojuma līgumu ar Renāru Rutki, uzdodot viņam par 1000 latiem mēnesī veikt SIA CP Uzturēšana un SIA CP Transports valdes locekļa amata pienākumus. Taču KNAB noskaidrojis, ka Lauvas privātbiznesa kompanjons Rutkis oficiāli noteiktos amata pienākumus nemaz nav pildījis, tādējādi no pašvaldības uzņēmuma nepamatoti saņemot 3000 latu.

Taču, neraugoties uz šiem faktiem, par kuriem KNAB informējis arī Rīgas pašvaldību, tā kavējas pieteikties kā cietusī šajā kriminālprocesā. Kā zināms Pietiek, jau jūnija sākumā KNAB nosūtījis Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam vēstuli, kurā aicina izlemt - vai pašvaldība kā bijušais Ceļu pārvaldes akcionāre laikā, kad notika šie mākslīgi sadārdzinātie iepirkumi, vēlas pieteikties kā cietusī.

Tomēr Ušakovs šī lēmuma lemšanu nodevis pazīstamā Oļega Burova vadītajam Īpašuma departamentam, kurš, kā rāda oficiālā atbilde Pietiek, "izvērtēs vēstulē norādītos apstākļus un atbilstoši Rīgas domes priekšsēdētāja rezolūcijai līdz 25.06.2013. sniegs atbildi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam". Pašvaldība nespēj vai nevēlas paskaidrot, ar ko skaidrojama šī kavēšanās.

Kā zināms, Rīgas pašvaldība šā gada aprīlī no tai piederošajiem 88,73% Ceļu pārvaldes akciju atbrīvojās, tos par 6,2 miljoniem latu pārdodot Adigjozalam Mamedovam piederošajai AS Rīgas Sanitārā transporta autobāze.

Novērtē šo rakstu:

0
0