Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme lepojas, ka tai izdevies izsolē pārdot 30 savu laiku nokalpojušos tramvajus par veseliem 52 tūkstošiem latu (74 tūkstoši eiro), taču Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka patiesībā Rīgas domei piederošais uzņēmums īpaši parūpējies, lai izsolē nebūtu „lieku” dalībnieku un tos iegūtu kāda Ukrainas kompānija, kuras nosaukumu Rīgas satiksme nevēlas atklāt.

Informācija par norakstīto tramvaju izsoli ar lejupejošu soli publicēta tikai Rīgas satiksmes mājas lapā internetā un Neatkarīgajā Rīta Avīzē, lai gan ir skaidrs, ka interesi par novecojušiem tramvajiem varētu izrādīt citu valstu kompānijas, taču, pārdodot vietējā tirgū, - tikai metāllūžņu uzpircēji.

Tiesa, Rīgas satiksmes mājas lapā informācija bijusi gan angļu, gan krievu valodā, taču ir īpaši jāpameklē, lai atrastu vietu, kur šī informācija izvietota.

Pats uzņēmums gan apgalvo, ka izpildījis visas likuma prasības, rīkojot pašvaldības uzņēmumam piederošās mantas pārdošanu izsolē. Turklāt faktā, ka informācija bijusi tikai pāris vietās, Leona Bemhena (attēlā) vadītais uzņēmums neko sliktu nesaskatot.

Rīgas satiksmes preses sekretārs Viktors Zaķis skaidro, ka uzņēmums 2013. gada 6.novembrī veicis norakstīto transportlīdzekļu atklātu izsoli, jo to tālāka izmantošana nebija ekonomiski lietderīga. Šādas transportlīdzekļu izsoles ir tikušas rīkotas vairakkārt arī iepriekš. Izsolē piedāvājumu iesniedzis tikai viens pretendents, kurš arī atzīts par izsoles uzvarētāju.

Rīgas satiksme neatklāj, kas īsti ir tramvaju pircējs, jo saskaņā ar tās skaidrojumu to liedzot līguma konfidencialitāte, taču Pietiek lasītāji ir pamanījuši, ka tos krauj automašīnās ar Ukrainas valsts numura zīmēm, kas apliecina, ka vecos tramvajus iegādājusies kāda Ukrainas firma, kurai saskaņā ar avotu Rīgas satiksmē stāstīto esot nodrošināts īpašs labvēlības režīms.

Taču tas, kas Bemhenam skaitās neatklājams komercnoslēpums, Ukrainas medijiem jau ir zināms, - Rīgas tramvajus Tatra T3A iegādājies uzņēmums Real-NP, un tos plānots izmantot Harkovas pilsētas iedzīvotāju pārvadāšanai. Ukrainas mediji ziņo, ka viens tramvajs uzņēmumam izmaksājis 35 tūkstošus grivnu - tātad aptuveni 3000 eiro.

Izdevums Ukrainskaja Pravda ziņo, ka Real-NP dibinātājs ir Harkovas gubernatora padomnieks enerģētikas jautājumos Oļegs Gurevičs, kurš biznesā saistīts arī ar gubernatora tēvu. 

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā neoficiālā informācija, summa, par kuru uzņēmums piekritis pirkt vecos tramvajus, ir tikai nedaudz lielāka par to, kuru mazāksolīšanas izsolē kā slepeno bija noteikusi Rīgas satiksme un zem kuras izsole būtu uzskatāma par nenotikušu.

Iepriekš Rīgas satiksme šos tramvajus tikpat paklusām organizētā izsolē pārdeva arī vairāksolīšanā, taču par šo izsoli vispār neviens neizrādīja interesi. 

Novērtē šo rakstu:

0
0