Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šajās dienās medijiem stāstot, ka viņam nemaz neesot nekādas īstas ietekmes finanšu konsultāciju uzņēmumā Prudentia Advisers, kura pakalpojumi nacionālajai aviokompānijai airBaltic izmaksājuši jau vairāk nekā pusmiljonu latu, investīciju baņķieris, valdošajai koalīcijai pietuvinātais Ģirts Rungainis nav bijis patiess, - kā rāda pašas Prudentia dati, tieši viņš ir faktiskais uzņēmuma saimnieks un viens no diviem tā lielākajiem akcionāriem.

Kā zināms, akciju sabiedrības Latvijā joprojām ir sava veida ofšorkompānijas, - neraugoties uz daudzu amatpersonu solījumiem situāciju mainīt, akciju sabiedrībām joprojām nav pienākuma publiskot to akcionārus, un akcionāru reģistri (izņemot biržas uzņēmumus) joprojām glabājas tikai pašās akciju sabiedrībās. Līdz ar to Lursoft dati gan rāda to, ka SIA Prudentia Advisers simtprocentīgi pieder akciju sabiedrībai ieguldījumu brokeru sabiedrībai Prudentia, bet ne to, kas ir šīs „lielās” Prudentia akcionāri.

Taču Prudentia 2011. gada auditētais pārskats vieš skaidrību arī šajā jautājumā, - no tā izriet, ka Rungainim uzņēmumā pieder 41 500 balsstiesīgo akciju, kam atbilst 40,35% uzņēmuma kapitāla. Līdz ar to Rungainis ir viens no diviem lielākajiem uzņēmuma akcionāriem – kopā ar kompanjonu Jāni Lielcepuri viņiem abiem pieder 80,7% Prudentia akciju. Trešajam lielākajam akcionāram Jurim Eizentālam pieder tikai 17 000 akciju.

Līdz ar to tieši Rungainis un Lielcepure ir faktiskie saimnieki ne tikai airBaltic padomus dodošajā SIA Prudentia Advisers, kas simtprocentīgi pieder Prudentia, bet arī uzņēmumos Modus Consulting (57%), ReVera (100%), Prudentia Energy Market (51%) un Ardente (50%).

Tādējādi tieši Rungainis ir viens no diviem lielākajiem labuma guvējiem no lidsabiedrības airBaltic, no kuras līdzekļiem Prudentia Advisers pakalpojumu apmaksa kopš pērnā gada oktobra vidus ik nedēļu no prasa aptuveni 13 000 latu.

Neoficiāli izskan, ka Rungaiņa uzņēmums tiesības konsultēt airBaltic ieguvis, pateicoties draudzīgajām attiecībām ar partijas Vienotība līderiem un faktam, ka tā bija ar īpašu valdības lēmumu pērn piesaistītais konsultants airBaltic „krīzes” risināšanai.

Prudentia Advisers līdz šim gan tā arī nav izdevies atrast un airBaltic padomei un valdībai piedāvāt jebkādu reālu risinājumu lidsabiedrības finanšu situācijas stabilizēšanai un investora piesaistei.

Jau rakstīts, ka pērn novembra beigās pēc krievu miljardierim Vladimiram Antonovam pastarpināti piederošās a/s Latvijas Krājbanka kraha ar pretrunīgi vērtētā bijušā airBaltic šefa Bertolda Flika vārdu saistītajai firmai Baltijas Aviācijas Sistēmas piederošos 47,2% airBaltic kapitāla daļu pārņēma valsts, kļūstot par 99,8% airBaltic īpašnieku.

Valda Dombrovska valdību airBaltic krīzē un pārņemšanā konsultēja Prudentia Advisers. Par tās sniegtajiem pakalpojumiem valdība no tā sauktajiem valsts budžetā neparedzētajiem izdevumiem kopumā samaksāja aptuveni 175 000 latu. Atbildes uz jautājumiem, kāpēc konsultācijām izvēlēta tieši šī investīciju kompānija, Pietiek tā arī nav izdevies saņemt.

Novērtē šo rakstu:

0
0