Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Būtu neloģiski pirkt to, kas jau reāli pieder, - tā investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, kas pēdējās dienās plašu popularitāti ieguvis ar izteikumiem par valsti šantažējošajiem pensionāriem, pats skaidro savas pēdējo gadu aktivitātes, nekustamos īpašumus saņemot dāvinājumā un dāvinot tālāk. Viņš nevis izvairījies no nodokļu nomaksas, bet gan kārtojis attiecības ar savu kādreizējo biznesa partneri Vili Krištopanu.

Kā izriet no Valsts vienotās datorizētās Zemesgrāmatas informācijas, Rungainis, kas publiski vainojis Latvijas pensionārus nevēlmē solidarizēties ar sabiedrību un atteikties no izcīnītajiem pensiju palielinājumiem par labu atbalstam jaunajām ģimenēm, pats valsts iespējas veidot atbalstu jaunajām ģimenēm, iespējams, ir mazinājis, aktīvi līdzdarbojoties „apdāvināšanās shēmās”, kas nekustamo īpašumu darboņiem ļāva apiet likumu ar līkumu un izvairīties no nodokļu un nodevu nomaksas valstij.

Tā nepilnu pusi no 1,4 hektārus liela zemes īpašuma Garkalnes novadā (visticamākais, Baltezerā vai tā tuvumā) Rungainis, kā rāda Zemesgrāmatas dati, 2007. gada septembrī saskaņā ar valstij sniegtajiem datiem nevis nopircis, bet vienkārši saņēmis kā dāvinājumu no bijušā Ministru prezidenta Krištopana dzīvesbiedres Aijas. Turklāt Aija Krištopane baņķierim uzdāvājusi arī divas trešdaļas no cita, 2,2 hektārus plaša zemesgabala tajā pašā Garkalnes novadā - pēc visa spriežot, arī uz šo īpašumu attiecas 2,35 miljonu latu hipotēka.

Pats Rungainis tagad apgalvo, ka „tas viss bija izveidojies vēsturiski. 90. gadu sākumā es kopā ar Vili Krištopanu un viņa kompanjonu darbojos biznesā, un mums tur bija vairāki darījumi. Toreiz viss notika mazliet haotiski. Kaut kas tika reģistrēts uz viņa sievas vārda, un nebija tāda skaidra nodalījuma, kas kuram konkrēti pieder. Tad biznesu pārtraucām un izspriedām, kā to, kas kopīgajā biznesā radīts, sadalīt. Un tad arī tika izvēlēta tāda forma, ka to noformēs kā dāvinājumu, jo būtu neloģiski pirkt to, kas jau reāli pieder...”

Tomēr Rungaiņa skaidrojums acīmredzami neattiecas uz vēl kādu darījumu, kas apliecina, ka apdāvināšanās shēmas viņš izmantojis ne tikai attiecību nokārtošanai ar Krištopanu laulāto pāri vien. Nepilnu septīto daļu no 4,4 hektāriem zemes Babītes pagastā baņķieris 2008. gada februārī kā dāvanu saņēmis no 1939. gadā dzimušā Andreja Valža Siliņa, bet jau tā paša gada jūnijā viņš savu nepilno septītdaļu nevis pārdevis, bet tālāk aizdāvinājis kādam 1961. gadā dzimušam Uldim Liekniņam. Rungainis Pietiek vienīgi piebilda, ka „tajā laikā jau nodokļi nebūtu bijuši jāmaksā, pat ja pārdotu. Jo toreiz jau Latvijas valsts subsidēja nekustamo īpašumu spekulantus, un viņiem nekas nebija jāmaksā”.

 

Kā jau minēts, pensionāriem Rungainis publikācijā žurnālā Kapitāls pārmet to, ka viņi esot „vienīgā privileģētā mūsu sabiedrības grupa”, kas ar savu nevēlēšanos piekrist pensiju samazinājumam liedzot „iespēju veidot atbalstu jaunajām ģimenēm, meklējot risinājumu demogrāfijas problēmai”.

Novērtē šo rakstu:

0
0