Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mums nav jākontrolē, vai valsts amatpersonas izmanto vai neizmanto vienu vai otru ANO dokumentu lēmumu pieņemšanai, - tā pēc vairākām pārdomu dienām skan Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Kažociņa jaunā atbilde uz jautājumu, vai birojs pirms uzņēmuma Ventspils nafta privatizācijas informējis valdību par tās privatizētāja starptautiskajām afērām.

Pietiek jau informēja, no pirmās Kažociņa atbildes uz šo jautājumu izrietēja, ka visā pasaulē ikvienam interesentam publiski pieejamu ANO dokumentu – izmeklēšanas komisijas ziņojumu par koncerna Vitol mahinācijām – SAB Latvijā noslepenojis, jo uzskata to par „izlūkošanas un pretizlūkošanas veidā iegūtām ziņām”.

Tagad Kažociņš pārdomājis un oficiālā atbildē ziņo, ka „Satversmes aizsardzības birojs publiskajā telpā pieejamo 2005. gada 27. oktobra Apvienoto Nāciju Organizācijas Independent Inquiry Committee into the United Nations Oil-For-Food Programme ziņojumu nevar klasificēt”.

Vienlaikus no Kažociņa atbildes izriet, ka SAB nav uzskatījis par vajadzīgu pirms Ventspils naftas privatizācijas informēt valdību un atbildīgās amatpersonas par nelikumīgajām darbībām, kuras veicis potenciālais privatizētājs – koncerns Vitol.

„Satversmes aizsardzības biroja funkcijās neietilpst kontrolēt, vai amatpersonas izmanto vai neizmanto vienu vai otru ANO dokumentu lēmumu pieņemšanai,” – šāda ir Kažociņa jaunā atbilde uz jautājumu, vai SAB par šo ANO ziņojumu un tajā minētajiem faktiem turpmākā gada laikā pēc šī ziņojuma pieņemšanas informēja kādas Latvijas iestādes vai amatpersonas, ņemot vērā, ka minētais koncerns gatavojās piedalīties valsts kapitālsabiedrības Ventspils nafta privatizācijā.

Savukārt Ārlietu ministrija pašlaik jau vairāk nekā divas nedēļas pārdomā atbildi uz jautājumu, vai arī tā nav uzskatījusi vērst valdības uzmanību uz Ventspils naftas privatizētāja „biogrāfiju”.

Pietiek jau informēja: kad pirms četriem gadiem Vitol izsolē iegādājās 36 miljonus Latvijas valstij piederošo Ventspils naftas akciju, neviena no valsts iestādēm publiski neizteica nekādus iebildumus pret šo ievērojamo investoru, kaut jau gadu pirms šī darījuma ANO Neatkarīgā izmeklēšanas komisija bija pabeigusi ziņojumu, kurā Vitol apšaubāmiem un nelikumīgiem darījumiem bija veltīta apjomīga sadaļa.

ANO programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ar 2005. gada 27. oktobri datētā ziņojuma nodaļā Darījumi ar naftu un nelikumīgi maksājumi Vitol darījumiem bija veltītas gandrīz 20 lappuses, turklāt ziņojumam pievienota virkne dokumentu kopiju.

No tiem bija skaidrs, ka Vitol ir rupji pārkāpis programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku nosacījumus un ANO noteiktās sankcijas pret Irāku, faktiski maksājot Sadāma Huseina režīmam par iespēju iegādāties Irākas jēlnaftu.

Novērtē šo rakstu:

0
0