Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Princips "Vārna vārnai acī neknābj" ir Latvijas politiskās elites un korumpētu amatpersonu goda kodekss. Kas zina, varbūt pašiem (Latvijas politiskās elites pārstāvjiem un korumpētām amatpersonām) tā var gadīties. Citiem vārdiem sakot - politiskā prostitūcija viņu vidū ir lielā cieņā, tā tiek piekopta regulāri bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem. Bauda, bauda čakarēt tautu un nebūt atbildīgiem ne par ko. Bet tāda vien ir asinssūcēju daba. Algas tiek maksātas, savējais savējo piesedz - un basta.

Latvija viņiem ir paradīze.

Tikai Latvijā santehniķi bez attiecīgas izglītības var kļūt par "kāzu" ģenerāļiem. Par kādiem nopelniem!! Par nespēju aizstāvēt Latvijas Zemessardzi, atļaujot to padarīt zināmā mērā par NBS piedēkli ar atbalsta funkcijām.

Tikai Latvijā savulaik admirāļa kabinetā, Aizsardzības ministrijas telpās pieķēra zagli, pateicoties izliktai ēsmai - alkoholiskiem dzērieniem.

Tikai Latvijā valstiska līmeņa "čiekuri" lietas lemj pēc "Cara/sovjetika" principa - eto Ja rešil. Likumīgi vai nē, tas ir cits jautājums. Piemērs - Obligātā iepirkuma komponente (OIK).

Attiecībā uz OIK nosūtīju savu atklātu vēstuli  Latvijas ģenerālprokuroram Ē.Kalnmeiera k-gam (līdzīga satura vēstule Latvijas prezidentam A.Bērziņa k-gam).


(Vēstules saturs)

Labdien!       

Satversmes VIII nodaļas sadaļas  Cilvēka pamattiesības ir rakstīts 91.punkts nosaka, ka visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā.

Taču realitātē šo Satversmes punktu daudzas valsts amatpersonas ignorē, bieži pieņem pretlikumīgus, pret tautas interesēm vērstus lēmumus un  paliek nesodītas. Šāda Satversmes un citu spēkā esošu likumdošanas aktu prasību ignorēšana, patvaļīga traktēšana ir pretlikumīga. Latvijas  likumdošanas sargiem (tai skaitā arī Latvijas prokuratūrai) ir pienākums tautas priekšā šādus gadījumus atklāt, izmeklēt un sodīt vainīgās personas.

Visšokējošākais valsts amatpersonu patvaļas piemērs ir Obligātā iepirkuma komponente (OIK). Valsts iekasē OIK no visiem elektroenerģijas lietotājiem kā speciālu, obligātu maksājumu, ko pievieno elektrības cenai. Atbilstoši likumdošanai valsts ir tiesīga iekasēt no iedzīvotājiem tikai nodokļus un nodevas. Jautājums – vai OIK ir nodoklis/nodeva? Nē! Tā ir amatpersonu patvaļa. Likumā “Par nodokļiem un nodevām”,  8.pants (Valsts nodokļu veidi un tiem atbilstošie likumi) OIK nav minēta, tātad OIK no elektroenerģijas lietotājiem tiek iekasēta nelikumīgi. Minētā likuma 2.pants. Likuma darbības sfēra (4)  - Ja Ministru kabineta noteikumos vai vietējo pašvaldību saistošajos noteikumos ir iekļautas normas, kas paredz obligātus maksājumus, kuri atbilst šā likuma 1.pantā minētajiem terminiem "nodoklis", "nodeva" vai "pašvaldības nodeva", bet kuri nav paredzēti šajā likumā, tad šādu normu piemērošana nav pieļaujama tikmēr, kamēr nav stājušies spēkā atbilstoši grozījumi šajā likumā.

Tas nozīmē, ka valsts amatpersonas, kuras šādu lēmumprojektu sagatavoja (cilvēki ar juridisku izglītību) un lēmuma pieņēmēji (MK prezidents, ministri) un pieņēmušas lēmumu par OIK ieviešanu, ir pārsniegušas savas dienesta pilnvaras un ir saucamas pie kriminālatbildības (Krimināllikuma XXIV nodaļa, Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā.). Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības. Tas attiecināms arī uz valsts amatpersonām.

Latvijas valsts politiķi un amatpersonas, uzlikdamas Latvijas iedzīvotājiem maksāt elektroenerģijas Obligātā iepirkuma komponenti  (OIK), ir pārsniegušas viņiem piešķirtās dienesta pilnvaras un klaji pārkāpušas spēkā esošo Latvijas likumdošanas aktu prasības. Šāda apzināti plānota rīcība ir radījusi būtisku materiālos zaudējumu/kaitējumu katrai mājsaimniecībai un Latvijas ekonomikai kopumā. 

Latvijas likumdošanas akti nosaka, ka valsts amatpersonas, kuras ir pārsniegušas viņiem piešķirtās dienesta pilnvaras, ir saucamas pie kriminālatbildības. Tāpēc lūdzu Jūs ierosināt kriminālprocesu, noskaidrot vainīgās amatpersonas un iesniegt izmeklēšanas materiālus tiesai tiesvedības nodrošināšanai un vainīgo amatpersonu saukšanai pie kriminālatbildības. Pamatojums  - Latvijas  Krimināllikums, XXIV nodaļa, Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā: 317.pants. Dienesta pilnvaru pārsniegšana (1), 318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana (1), 319.pants. Valsts amatpersonas bezdarbība (1),

Minētais gadījums ir Jūsu dotā svinīgā solījuma (1) pārbaudes indikators. Vēlu veiksmi tā izpildē.

Pēc kāda laika redzēsim, kāds būs rezultāts!

Novērtē šo rakstu:

0
0