Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekonomikas ministrijā trešdien izdots rīkojums par dienesta pārbaudes ierosināšanu un komisijas izveidošanu, kurai uzdots līdz 1. novembrim izvērtēt Pietiek publiskotos faktus, kas liecina, ka augsti ministrijas darbinieki vismaz vienā, bet, iespējams, arī vairākos kādas privātfirmas rīkotos semināros piepelnījušies savā darba laikā, par to turklāt neinformējot vadību un nenoformējot bezalgas atvaļinājumu vai citu veidu, kā kompensēt haltūrām veltīto darba laiku. Tikmēr līdzšinējais ekonomikas ministrs Artis Kampars no jebkādas atbildības par notiekošo viņa vadītajā ministrijā norobežojas.

Pietiek jau ziņoja, aizvadītajā nedēļā kādas privātfirmas seminārā Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā un Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktās dzīvokļu īpašnieku tiesības un pienākumi ikviens interesents par 40 latiem darba laikā varēja uzklausīt Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta Mājokļu politikas nodaļas vadītāja Mārtiņa Audera un šī paša departamenta direktores Ilzes Ošas uzstāšanos. Abi ierēdņi savā no nodokļu maksātāju līdzekļiem apmaksātajā darba laikā šīs un, spriežot pēc viņu amatpersonas deklarācijām, arī citu privātfirmu semināros uzstājas par samaksu.

Par abu ierēdņu līdzdalību šajā seminārā Ekonomikas ministrija varēja uzrādīt tās valsts sekretāra Jura Pūces lēmumus, ar kuriem atļauja Auderam un Ošai darba laikā piepelnīties privātfirmas seminārā bija pamatoti ar to, ka šādos semināros viņi uzstāsies tikai paretam un „darba laika kavējumu kompensēs ar četrām papildus stundām virs noteiktā darba laika attiecīgajā nedēļā”. Taču tad Pietiek rīcībā nonāca sludinājums, no kura izrietēja, ka līdzīgā seminārā Oša un Auders piedalījušies arī šā gada 10. martā, un par šo semināru Ekonomikas ministrija atzina, ka „šādas atļaujas abām amatpersonām nav izsniegtas”.

Trešdien ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa informēja, ka, balstoties uz minētajām ziņām, ministrijā jau ir izdots rīkojums par dienesta pārbaudes ierosināšanu un komisijas izveidošanu, kurai uzdots līdz 1. novembrim izvērtēt Pietiek publiskotos faktus. Toties ekonomikas ministrs Artis Kampars gan no jebkādas atbildības par viņa vadītās ministrijas darbinieku rīcību norobežojas.

Pietiek Kamparam trešdien pajautāja gan to, vai ministrs ir lietas kursā, ka viņa vadītās ministrijas darbinieki piepelnās ar uzstāšanos privātfirmu organizētos semināros darba laikā, vismaz reizēm pat nenoformējot savu prombūtni, gan to, vai gadījumā, ja ministrs par to nav lietas kursā, viņš neuzskata, ka šāda darbinieku rīcībā viņa vadītajā ministrijā liecina par viņa nekompetenci un nolaidību. Tāpat Pietiek interesēja, vai ministrs ir veicis kādas darbības, lai ierobežotu un nepieļautu šādu Ekonomikas ministrijas darbinieku rīcību un vai pēc informācijas parādīšanās medijos par ministrijas darbinieku piepelnīšanos darba laikā bez vadības atļaujas ministrs ir veicis kādas darbības, lai sodītu minētos darbiniekus.

Vienīgā atbilde, ko uz visiem šiem jautājumiem sniedza Kampara preses sekretāre Elīna Bīviņa, bija: „Ekonomikas ministrijas, tāpat kā jebkuras citas valsts iestādes, darbiniekiem ir jāievēro likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā normas, kas nosaka kārtību kādā valsts amatpersonas drīkst vai nedrīkst savienot savus pienākumus ar citu amatu, kuros gadījumos tam ir vai nav nepieciešama speciāla atļauja. Ekonomikas ministrs Artis Kampars uzskata, ka šī likuma normu ievērošanas kontrole ir ministrijas administratīvās vadības kompetence un gadījumā, ja kādi ministrijas darbinieki, uz kuriem šī likuma normas attiecas, tās nav ievērojuši, tad tā ir iestādes vadītāja - proti, valsts sekretāra tiešā atbildība.”

Novērtē šo rakstu:

0
0