Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Policija, izvērtējot Pietiek pārstāvja iesniegumu, sākusi kriminālprocesu par Latvijas Pasta bijušā vadītāja Arņa Salnāja (attēlā) „lietu kārtotāja”, bijušā Augstākās Padomes deputāta Jāņa Gavara 3000 eiro mēnešalgu, ko šis kungs, pateicoties vadības labvēlībai, saņēmis par nekā nedarīšanu.

„Informējam, ka, pamatojoties uz Jūsu iesniegumu, 2016. gada 29. jūlijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa Nr. 11517052316 uzsākšanu pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma XVIII nodaļu par valsts finanšu līdzekļu iespējamu prettiesisku iegūšanu,” informē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. birojs.

Kad šā gada aprīlī Salnājs zaudēja amatu, atklājās, ka viņa vadītajā Latvijas Pastā bijis viens „īpašs” darbinieks - bijušais Augstākās Padomes deputāts Jānis Gavars, kurš, saņemot aptuveni 3000 eiro mēnešalgu, it kā strādājis Pakalpojumu pārdošanas daļā par vecāko klientu attiecību vadītāju.

Taču uz darbu viņš nav nācis, lai gan alga viņam noteikta trīsreiz lielāka nekā citiem speciālistiem, un pats Salnājs apgalvoja, ka Gavaram esot „atsevišķi lielie klienti”, kuri tā arī nav nosaukti. Savukārt Gavars skaidroja, ka nodarbojoties ar šo anonīmo „lielo klientu” pārliecināšanu un ka viņa nopelni esot Latvijas Pasta uzvaras tāpat neatklātos daudzmiljonu konkursos.

Salnājs amatu zaudēja aprīļa beigās pēc tam, kad pārbaude Latvijas Pastā atklāja veselu virkni pārkāpumu un par nesaimnieciskumu un sliktu pārvaldību liecinošu faktu.

Pārbaudi veikušās komisijas secinājumi par būtiskākajiem trūkumiem un pārkāpumiem, ko pieļāvusi Latvijas Pasta valde ar Salnāju priekšgalā, bija šādi:

-  iepirkumu, kuru summa ir līdz 15 000 eiro, veikšana ir necaurspīdīga un nerada priekšstatu, ka tiek saņemta labākā prece (pakalpojums) par iespējami izdevīgāko cenu,

- vērojama nespēja savlaicīgi pieņemt valdes lēmumus, kas nepieciešami saimnieciskās darbības nepārtrauktai veikšanai kapitālsabiedrībai svarīgos jautājumos, nodrošinot tiesiskumu un saimnieciskās darbības izdevīgumu,

- valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu sniegtā mutiskā informācija komisijas locekļiem liecina par būtiskiem trūkumiem personāla vadības jautājumos,

- valdes darbības un pieņemtie lēmumi liecina par nesaimniecisku darbību un ir novēloti, necaurspīdīgi un nepamatoti,

- valdes locekļu sniegtie skaidrojumi liecina par būtiskiem valdes darba organizācijas trūkumiem, nepietiekamām darbībām kompetencē esošo jautājumu plānotai vadībai, kā arī padotībā esošo struktūrvienību darbības uzraudzībai un kontrolei,

- valde nav nodrošinājusi noslēgto līgumu kontroles mehānismu,

- vairākos jautājumos valde nevarēja sagatavot dokumentēti pamatotu gala viedokli, kas norāda uz acīmredzami haotisku sabiedrības pārvaldību.

„Komisijas ieskatā valde šādā sastāvā nav spējīga nodrošināt VAS Latvijas Pasts kompetentu un profesionālu pārvaldību, rīkoties un pieņemt lēmumus kā krietnam un rūpīgam saimniekam pieklājas,” bija secinājusi pārbaudi veikusī komisija.

Pietiek informēja Satiksmes ministrija, nekādu atlaišanas kompensāciju Salnājs nesaņēma.

Novērtē šo rakstu:

0
0