Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja ticēt oficiāliem datiem, Saskaņas centram atkal parādījies īpaši nesavtīgs ziedotājs – kāds Andris Tumiņš partijai oktobra beigās ziedojis divus tūkstošus latu. Summa nebūtu liela, taču vienīgais Iedzīvotāju reģistra publiskajos datos atrodamais Andris Tumiņš ir Rīgas 40. vidusskolas direktora vietnieks saimnieciskos jautājumos, kurš visā 2011. gadā kopā šajā amatā nopelnījis tikai aptuveni 3000 latu pēc nodokļu nomaksas.

Pietiek jau informēja, ka Saskaņas centrs kopš septembra var lepoties ar vienu no visuzticamākajiem un vispašaizliedzīgākajiem ziedotājiem visu Latvijas partiju atbalstītāju vidū: 1955. gadā dzimušais Leo Dobrušins ieķīlājis savu vienīgo īpašumu – nelielu dzīvokli Murjāņu ielā, bet gandrīz pusi no iegūtās naudas ziedojis savai iemīļotajai partijai.

Taču, spriežot pēc publiski pieejamām ziņām, arī Tumiņš ziedošanas pašaizliedzībā daudz neatpaliek no Dobrušina. Vienīgais Iedzīvotāju reģistra publiskajos datos atrodamais Andris Tumiņš ir Rīgas 40. vidusskolas direktora vietnieks saimnieciskos jautājumos, kura pēdējā amatpersonas deklarācija uzrāda vairāk kā pieticīgu oficiālo turīguma līmeni.

Tumiņam nav ne citu amatu, ne kādu kapitāldaļu, ne nekustamo īpašumu, ne naudas uzkrājumu, - viņa faktiski vienīgā vērtīgā manta ir 1992. gada izlaiduma vieglā automašīna Audi, turklāt nezināmām personām Tumiņš vēl ir parādā 4685 latus.

Visnotaļ pieticīgi ir bijuši arī Tumiņa oficiālie ienākumi, - gada laikā viņš algā saņēmis 4396 latus „uz papīra”, kas pēc nodokļu nomaksas ir aptuveni 3000 latu. Kā izriet no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datiem, divas trešdaļas no šīs summas viņš ziedojis Saskaņas centram, kā rezultātā pats oficiāli pārticis ar vidēji 83 latiem mēnesī.

Ar informāciju par pašaizliedzīgo ziedotāju Pietiek jau vērsies KNAB. Saskaņas centrs nekādus komentārus šai sakarā jau tradicionāli nesniedz, un arī pats Tumiņš uz jautājumiem par viņa ienākumu līmenim milzīgo ziedojumu neatbild.

Pietiek jau informējis, ka gandrīz tikpat nesavtīgu – vismaz oficiāli nebūt ne turīgu, taču ļoti atsaucīgu - ziedotāju Saskaņas centram pēdējā laikā ir bijis daudz vairāk.

Tā 2800 latu Saskaņas centram ziedojusi 1964. gadā dzimusī Jeļena Aleksane. Lursoft datu bāze rāda, ka viņai nepieder neviena Latvijā reģistrēta uzņēmuma kapitāldaļas, viņa nav arī neviena uzņēmuma amatpersona, bet Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze rāda, ka Aleksane neieņem arī kādu labi atalgotu valsts amatpersonas posteni. Baltic Screen dati liecina, ka ziedotājai nepieder arī neviens pats nekustamais īpašums.

26. septembrī reģistrēts arī veselu 7000 latu ziedojums no 1972. gadā dzimušā Sergeja Jeremutas. Arī par viņu Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze rāda, ka Jeremuta neieņem kādu labi atalgotu valsts amatpersonas posteni. Jeremutam gan pieder 100% kapitāldaļu SIA Fruteks, taču šī SIA tikai nule sākusi darbu – tā reģistrēta šā gada jūlijā.

Savukārt 7000 latu ziedotāja vienīgais nekustamais īpašums ir no Ņinas Jeremutas (nu jau mirusi) dāvinājuma ceļā iegūtais 48 kvadrātmetru dzīvoklis Rīgā, Ilūkstes ielā, kurš, kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, vēl joprojām par 30 tūkstošiem latu ir ieķīlāts SIA Centrs Mūkusala.

Tai pašā 26. septembrī Saskaņas centram reģistrēts arī 3000 latu ziedojums, ko politiskajai organizācijai atvēlējis 1972. gadā dzimušais Dmitrijs Vainers, kurš tāpat vismaz oficiāli nav uzskatāms par īpaši turīgu.

Vainera vienīgais nekustamais īpašums Latvijā ir 42 kvadrātmetru dzīvoklis Pulkveža Brieža ielā, ko viņš 2003. gadā iegādājies par nepilniem 17 tūkstošiem latu un kas saskaņā ar Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas datiem jau 2008. gadā bankā ieķīlāts par 53,9 tūkstošiem latu.

Savukārt visa Vainera pašreizējā oficiālā uzņēmējdarbība saistīta ar šā gada aprīlī nodibināto SIA Food and More – kā rāda Lursoft dati, uzņēmumā ar viena lata kapitālu viņš ir gan īpašnieks, gan valdes loceklis. Viņš nav arī valsts amatpersona.

Novērtē šo rakstu:

0
0