Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zariņa govs

11.01.2023. 12:36

Zariņš pļūta vēl trakāk par mani!
Zariņ, tava vieta ir mēslainē, beidz būt visām mucām par korķi! Ar katru reizi tik parādi savu stulbumu!

Atbildēt

Bānis

11.01.2023. 12:25

»

Māris

Paša pieredze. Uzliku 6kw pirms 2 gadiem. Sākumā īsti neanalizēju, bet šogad rūpīgi sekoju tam ko man dod šī sistēma...


Ko var čīkstēt par viss ir slikti? Ja paši uzliek nepietiekamu jaudu, tad paši vainīgi.
Sistēma ir jāliek balstoties no gada elektrības patēriņa! Un tad ar nelielu rezervi plusā jāliek. Tad būsi nodrošināts visu gadu!

Atbildēt

Māris

09.09.2022. 12:06

Paša pieredze. Uzliku 6kw pirms 2 gadiem. Sākumā īsti neanalizēju, bet šogad rūpīgi sekoju tam ko man dod šī sistēma.
Pirmais - tiklīdz pieslēdzu paneļus, kļuvu par ražotāju un pazuda izlīdzinātie maksājumi utt, tikai biržas cenas.Par to visi klusē. Privātmāju 250 kvm apsilda zemes situmsūknis. Patēriņs ziemā ir 1400-2000kwh. Paneļi ziemā neko nedod, neticiet pasakām, tāpat mākoņainā un lietainā laikā nav nekā. Tad nu aukstajā laikā maksāju pa biržas cenām.., decemrī bija ap 880 eur. šogad būs daudz vairāk. Paneļi ražo no aprīļa līdz oktobrim apm 400 kwh mēnesī, tas ir tik cik patērē privātmāja. Tātad pus gadu nemaksāju gandrīz neko, bet otrs pusgads paņems ļoti daudz. Par uzskaiti- man ir +-. tātad satražoju 400, patērēju 300, 100 paliek, vai otrādi- piepērku. Rezumē-pus gadu smaidu, otru pus gadu šausminos. Kopā tas labums ir +- nulle. Cita lieta būs ar 1.10-tad varēs izmantot citā savā objektā saražoto, tad jau ir vērts likt vasasrnīcām uc. Es pirms 2 g samaksāju apm 6000 eur, tad Valsts neko nesubsidēja. Ja šobrīd 4000 atmaksā, tad ir vērts.

Atbildēt

Komentētājs

30.08.2022. 07:55

Saules paneļus var uzstādīt ir viens. Bet saņemt saskaņojumu pieslēgšanai tas jau 20000 vai 30000 Eiro jautājums. Par brīvu ST negrib pieslēgt. Ja nu rodas šaubas ir aprēķins no ST.

Atbildēt

Xxx

04.02.2022. 17:18

Uzliku 2019 gada novembrī ar jaudu 1550 kw gadā. Uz 04.02.2022 saražoti 3000 kw. Iegadajos Elektrum, 2900 eiro ar uzstādīšanu un visām atļaujām

Atbildēt

Хм

01.02.2022. 12:06

»

Panelis

Un tomēr saules paneļi dod kaut vai relatïvu neatkarību no monopoliem, kuri var Tevi locīt un likt maksāt kā vien tiem iegribas. 6kw saules paneļi un 8 kW saules silta ūdens kolektori mājsaimniecībai ir neatsverams atspaids jau 6. gadu, ko izjūtu maciņā katru mēnesi


Так никто и не спорит, летом это действительно хорошая поддержка и вариант. НО зимой?
А для промышленности тем более. Вот сейчас снег на улице и все..ни от батарей ни от коллекторов уже пользы нет.
Вопрос остается что при батареях, что при ветряках- как будет решен вопрос стабильности генерации?
Затих ветер, облачно-останавливать завод, закрывать офисы?
Вот не зря же финны АЕС развивают, понимают, что ветер и солнце - это хорошие, но не стабильные поставщики энергии. А еще не придуманы такие мегачудо батареи, что можно летом закачать энергию и зимой использовать. Вот когда придумают-тогда солнечные батареи всех порвут в пух и прах

Atbildēt

Es

01.02.2022. 10:54

»

Panelis

Un tomēr saules paneļi dod kaut vai relatïvu neatkarību no monopoliem, kuri var Tevi locīt un likt maksāt kā vien tiem iegribas. 6kw saules paneļi un 8 kW saules silta ūdens kolektori mājsaimniecībai ir neatsverams atspaids jau 6. gadu, ko izjūtu maciņā katru mēnesi


Cik tas izmaksāja? Cik ilgi kalpos? Citi rādītāji - patēriņa ierīces, mājsaimniecības apmēri?

Šeit nav sacerējuma rakstīšanas vieta, te gaida konkrētību - īsus, sausus skaitļus, cenas, summas utt. Saņemieties!

Atbildēt

Panelis

01.02.2022. 10:17

Un tomēr saules paneļi dod kaut vai relatïvu neatkarību no monopoliem, kuri var Tevi locīt un likt maksāt kā vien tiem iegribas. 6kw saules paneļi un 8 kW saules silta ūdens kolektori mājsaimniecībai ir neatsverams atspaids jau 6. gadu, ko izjūtu maciņā katru mēnesi

Atbildēt

ko te piebilst...

31.01.2022. 20:35

saules panelis ir noderīgs pašpatēriņam, un tikai.
Vispareizāk ar to nodarboties ir "prasmīgajām rokām" kādu mūsu postpadomju telpā netrūkst.
Izmantot masveidā ir stulbi, jo sevišķi piespiedu kārtā.
Vēl stulbāki ir domu gājieni no VM puses par gāzes apkures aizliegšanu, granulu, šķeldas atļaušanu...tur kāds ar savām smadzenēm nedraudzējas...ja tādas vispār ir !

Atbildēt

daži pat jūras ūdeni

31.01.2022. 18:20

10 ml 10 eu !!!!!!!!!!!!!!!!!!! paneļi nobāl

Atbildēt

ko nu katrs malēniets vai č tirgo

31.01.2022. 18:19

.........

Atbildēt

Tiešām

31.01.2022. 14:13

Pirms pandēmijas un lielajām cenu izmaiņām, kad elektrības tirgus nosacīti bija stabils, tad elektrības cena lielāka bija tieši vasarā un rudenī, bet zemāka ziemā un pavasarī. Tā, ka godātais deputāts mazliet alojas un stāsta nepatiesību.

Atbildēt

Es

31.01.2022. 13:04

»

Gfvvvv

Esmu ieverojis. Visvairāk saules bateriju un vēja parku lietas reklamē tie kuriem TĀDU NAV


Palasīju 2-3 rakstus apollo par šo tēmu. Visi tie EK zaļo kursu pedalējošie "autori" nevienu vārdu nespēj pateikt par izmaksām, atdevi un daudziem citiem faktoriem. Nulle, nevis diskusija un argumenti.
Neākstieties viņiem līdz.

Atbildēt

tā gan

31.01.2022. 10:42

Laikam neskaidri pateicu- pelnu ar mazo HES

Atbildēt

Gvv b

31.01.2022. 06:22

»

tā gan

Daudzus gadus ražoju un nodevu tīklā elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.Pirms kāda laika šo iepēju zaudēju.Pašreiz elektroenerģiju pārdodu atbilstoši biržas cenām.Laikam jau būs nepieklājīgi teikt - naudiņas tagad sanāk krietni vairā


Nekautrējies. Pasaki pieslēguma adresi , savādāk neticu.

Ja kāds ar paneļiem pelnītu tad te būtu pilns ar Leišiem kss tirgotu šādu servisu. Ka Lietuviešiem tāda bizīša nav tad tad tir nav peļņas.

Atbildēt

Gfvvvv

31.01.2022. 06:20

Esmu ieverojis. Visvairāk saules bateriju un vēja parku lietas reklamē tie kuriem TĀDU NAV!!!

Gribi lai pērku? Nopērc sev un parādi man tavus gada izmaksas/ ieguvumis attiecībā pret izdevumiem. Un cik bieži mazgā paneļus?

Atbildēt

tā gan

29.01.2022. 20:49

Daudzus gadus ražoju un nodevu tīklā elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.Pirms kāda laika šo iepēju zaudēju.Pašreiz elektroenerģiju pārdodu atbilstoši biržas cenām.Laikam jau būs nepieklājīgi teikt - naudiņas tagad sanāk krietni vairā.

Atbildēt

Vai tas ir slepeni?

29.01.2022. 19:11

Paldies Zariņam, ka viņš atklāj visu šo afēru aizkulises. Bet man ir viens jautājums. Tagad, krīzes laikā valdība uzņemas maksāt OIk, bet kas tad tas ir par mistisku veidojumu - OIK? Aiz tā taču stāv konkrēti cilvēki, kuriem noteikti jāpelna - kaut visa pasaule lai iet bojā, bet naudai jāripo!Tie nav Latvijas cilvēki? Vai tad viņi nevar apturēt naudas plūsmu, sak, tautai grūti, mēs ejam palīgā un palīdzam! Kāpēc neviens konkrēti nerunā par tiem, kam mēs tik dārgi maksājam? Tas ir noslepenots?

Atbildēt

jaajaa

29.01.2022. 16:08

»

parēķināju

Tikai pēc Zariņa sarakstītajiem skaitļiem


...piecos nesanāks, bet 10 ar garantiju...un to, ko konkrētais autors raksta, arī galvā ņemt nav vērts...valstij šeit vairs nekāda "shēma" nesanāks...būs kopīga ES politika (jau ir) un būs arī noteikumi...tā zaļā elektrība ir vajadzīga!!!...:)

Atbildēt

parēķināju

29.01.2022. 16:00

Tikai pēc Zariņa sarakstītajiem skaitļiem.
Investīcijas niecīgas, apmēram vienkārša spēļu datora cenā. Saražotā elektrība, pret uzstādīto jaudu aptuveni 12%. Projekta atmaksāšanās aptuveni 5 gadu laikā.

Atbildēt

jaajaa

29.01.2022. 15:44

»

Ups

Nejauc. Runa ir par ziemu/vasaru. Norvēģijā pietiek elektības, tirgo citiem. Mums ir vasarā, bet ziemā nav


...nea...tieši par dienu/nakti ir runa...un tieši tāpat ir jābūt pie mums...biržas cena pa stundām...un nekāda tur uzkrāšana ziemai...šodien dod tīklā - saņem naudā uzreiz, kad tērē - maksā tā brīža cenu...:)

Atbildēt

Zinošais

29.01.2022. 14:44

»

Edis

Bla,bla,bla,bla.Vavulosana.Visa pasaule jau normali ir skaidrs,ka sules paneli,tadi,ka sobrid nav efektivi un neatperk ieguldijumus.Tapat,ka veja generatori.Ko gan darit tiem,kas savu pratu un finanses ir ieguldijusi bezjedziga,nelietderiga inovacija?Censties visisu uzpust vel lielaku un globalaku


Komentāri ir viena no neproduktīvākajām formām lai runātu vai diskutētu par sarežgītām lietām. Zariņš un arī es runāju par to ka saules paneļi var būt izdevīgi pie noteiktiem apstākļiem. Viena no Latvijas problēmām ir nosacījumu nepastāvība, tāpēc jebkuri izdevīguma aprēķini ir ar lielu nenoteiktību. Šobrīd elektroenerģijas, saules paneļu cenas un citi faktori ja tos skata statiski ir izdevīgi to uzstādīšanai, bet dinamiski var izrādīties, ka pieaugot pieprasījumam to cenas būtiski pieaug, savukārt elektrības cenas, gāzes cenām atgriežoties iepriekšējā līmenī arī var strauji nokristies. Tāpēc spēkā ir tautas gudrība par to ka nevajag likt visas olas vienā groziņā. Praktiski tas nozīmē, ka jebkuram privātmājas īpašniekam vai būvētājam/pasūtītājam ir prātīgi gan domāt par to, lai pati ēka būtu energoefektīva, gan tās inženiersistēmas veidot tā lai tās varētu darboties ar dažādām alternatīviem enerģijas avotiem.

Atbildēt

Pa saules panelim

29.01.2022. 12:28

Katrai daudzdzīvokļu ēkai mikrorajonos.

Energokomunisma piecgades plānu izpildīsim 3 gados.

Atbildēt

Dumpim, Isarovai un ReBalticai

29.01.2022. 11:46

Imūnā sistēma (kopā ar nervu sistēmu un endokrīno sistēmu) nodrošina un uztur homeostāzi (optimālo līdzsvaru) cilvēka organismā apstākļos, kad tā dažādās sistēmas tiek izmainītas iekšēju vai ārēju faktoru iedarbībā. Traucējumi kaut vienā no šīm trim savstarpēji saistītām un svarīgām sistēmām var izraisīt / izraisa pārmaiņas visā organismā.

Nespecifiskā jeb dabīgā imunitāte (nodrošina fagocīti, dabīgās galētājšūnas, komplementa sistēma, akūtās fāzes proteīni un citokīni), cenšas panākt tūlītēju aizsardzību pret mikrobiem (vīrusiem, baktērijām, sēnītēm vai parazītiem), kā arī palīdz sākt strādāt specifiskai imunitātei.

Savukārt specifiskā jeb adaptīvā imunitāte (tālāk iedalās celulārajā jeb šūnu imunitātē un humorālajā jeb ķermeņa šķidumu imunitātē) jau specifiski reaģē uz mikrobiem, veidojot pret tiem antivielas. Šeit pieskaitāmas augsti specializētas šūnas (T un B limfocīti), kā arī antivielas, ko ražo plazmas šūnas (imūngloblobulīni IgA, IgG un IgM, IgD un IgE).

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT & H-86

29.01.2022. 11:25

Īsts kremlista paziņojums. Nekādas saules "batarejas", nekādas vēja "batarejas" ! Somi, dāņi, vācieši, "āmurikāņi"... ir idioti, jo viņiem pilns ir ar propelleriem un saules paneļiem !!! Mums tas viss jāaizvieto ar Vladimira Vladimiroviča gāzi un naftu ! Jāpērk Kalvīša & Šrodera filiāles pārstāvētie Krievijas energo resursi, lai krieviem būtu nauda par ko slaktēt ukraiņus, sīriešus un kādu dienu arī latviešus !!! Šim "zariņam" vieta aiz restēm līdz pēdējam elpas vilcienam.

Atbildēt

ha-ha

29.01.2022. 08:45

Izklausās pēc kārtējā OIKa un stipri līdzinas Lemberga vaimanām pēc kompensācijām no valsts t.i. mums.Arī muldēšana par kurināmiem,kuri pie mums būs lēti un pie pirmās izdevības netiks pārdoti tur,kur maksās vairāk, izklausàs pēc muldėšanas.

Atbildēt

elektroapgāde ir traucēta

29.01.2022. 04:30

Elektroapgādes traucējumi ziemā. Komentāru sniedz Sandis Jansons, AS "Sadales tīkls" Valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors (divas algas, pats pieņem lēmumu, pats pilda to).

Pirms AS "Sadales tīkls" Ā.Žīgura atrastā brīnumbērna karjera:

A/S Rīgas dzirnavnieks ģenerāldirektora pienākumus pildīs Sandis Jansons, kurš iepriekš ieņēmis vadošus un atbildīgus amatus tādos uzņēmumos kā Fazer, Pepsi Cola, Philip Morris un Pernod Ricard.

Sākot pildīt ģenerāldirektora amata pienākumus S.Jansons uzsvēra: "Mani saista graudaugu pārstrādes nozare un A/S Rīgas dzirnavnieks ražotie veselīgie produkti tāpēc šis darbs man ir liels izaicinājums, jo saskatu daudzas perspektīvas šī uzņēmuma attīstībā tepat Latvijā un eksporta tirgos".

Atbildēt

sludinājums

29.01.2022. 04:29

Vēlos nopirkt rūpnieciski ražotu hidrotaranu stāvošam ūdenim ar pjezoelementu elektrības ražošanai 10kw jaudai.Jautājums zinošajiem,cik lielu jaudu dod neliels pjezoelements šķiltavās?
Zinātniekiem nekas jauns nav jāizgudro jo tādi hidrotarani rūpnieciski tika ražoti jau pirms 150 gadiem.Inovācija būtu pjezoelements.Sliktākajā gadījumā var pievienot jau zināmo mehānisko strāvas ģeneratoru.
Viens otrs amatieris šādu iekārtu jau ir uztaisījis bet zinātniekiem tas nav pa spēkam vai arī viņiem neļauj attīstīt šo sfēru.

Atbildēt

Edis

29.01.2022. 02:43

»

Zinošais

Zariņš raksta par energoefektivitāti. Elektrības patēriņu protams var samazināt taču līdz zināmam līmenim, jo ūdens sildīšanā vai cepšanā nekāda jauna tehnoloģija nav izgudrota. Domāju autors un arī es pieminēju t.s. ēku siltināšanu un tur jau rēķini ir līdzīgi, siltinājums vai tā apdare jau arī nekalpos...


Bla,bla,bla,bla.Vavulosana.Visa pasaule jau normali ir skaidrs,ka sules paneli,tadi,ka sobrid nav efektivi un neatperk ieguldijumus.Tapat,ka veja generatori.Ko gan darit tiem,kas savu pratu un finanses ir ieguldijusi bezjedziga,nelietderiga inovacija?Censties visisu uzpust vel lielaku un globalaku.

Atbildēt

labvakar

29.01.2022. 01:42

un es esmu ar augstāko izglītību, šobrīd maģistros studēju....bet dēļ dažām dzīves kļūdām man ir šie 9 patēriņa kredīti...un es nezinu kad viņus varēšu atdot, jo esmu bezdarbnieks. Interesējos visdažādākajos amatos...par kurinātāju, juristu, mežstrādnieku, pārdevēju, palīgu, malkas skaldītāju.....nekur beigu beigās mani nevajag, jo izrādās ka sludinājumi bijuši jāieliek tīri simboliski, jo likums tā liek....

Atbildēt

zariņš jāaizrotē uz noliktavām

29.01.2022. 01:35

Viss būtu skaidrs. Zariņš pārāk daudz atļaujas runāt. Aizrotējam uz kartupeļu pagrabu par dīgļu nolasītāju. bet man piemēram saules paneļu uzstādīšana kā cilvēkam ar deviņiem patēriņa kredītiem liekas pat ļoti reāla. Pēc daudziem gadiem kad atdošu kredītus, tad noteikti uzstādīšu...

Atbildēt

Zinošais

29.01.2022. 00:53

»

jā, bet...

No kurienes rāvi 15 gadus? Un pēc tam neatmaksāsies? Paneļus noņems


Zariņš raksta par energoefektivitāti. Elektrības patēriņu protams var samazināt taču līdz zināmam līmenim, jo ūdens sildīšanā vai cepšanā nekāda jauna tehnoloģija nav izgudrota. Domāju autors un arī es pieminēju t.s. ēku siltināšanu un tur jau rēķini ir līdzīgi, siltinājums vai tā apdare jau arī nekalpos mūzīgi, tāpēc līdzīgi kā ar paneļiem, kritērijs ir atmaksāšanās laiks un tā attiecība pret kalpošanas laiku. Vienkāršojot, ja ieguldījumi atmaksāsies pēc 10 gadiem un tāds pats būs to kalpošanas laiks, tād tiem būs maza jēga, jo vajadzēs ieguldīt atkal. Tie kas piedāvās protams stāstīs ka tehnoloģijas attīstās un cenas kritīsies, taču praksē tas ne vienmēr tā notiek jo izmaksu struktūra ir sarežgīta un daudzos gadījumos politiski ietekmējama, tāpēc spēkā ir vispārīgais princips, ka vēsturiskā situācija, negarantē tās atkārtošanos nākotnē !

Atbildēt

cik sapratu

29.01.2022. 00:50

»

jā, bet...

No kurienes rāvi 15 gadus? Un pēc tam neatmaksāsies? Paneļus noņems


15 gadi attiecas uz māju energoefektivitātes veicināšanu, siltināšanu. Attiecīgi, mājas iedzīvotājiem jāņem kredīts uz 15 gadiem, lai samaksātu par siltināšanu.
Kad masveidā būtu vai visas mājas nosiltinātas, samazināsies enerģijas patēriņš. Un, ko domājiet, vai enerģijas ražotāji gribēs ciest zaudējumus? Viņiem atliks pacelt cenas. Un zaudētāji būs iedzīvotāji, kas ņēma kredītu.

Atbildēt

Deokupācija dekolonizācija

28.01.2022. 23:27

»

jā, bet...

Kas mainīsies, ja visus nosauksi par kremliniem, cionistiem utt


atrisinās vairumu problēmu, tajā skaitā enerģijas problēmu.

Atbildēt

Haralds Kalns

28.01.2022. 23:11

Lūgums Zariņa kungam. Lūdzu paskaidrojiet, kāpēc lēto Daugavas kaskādes elektroenerģiju,pa tiešo nepārdod iedzīvotājie,apejot biržu !? P.S.Saules paneļus uzstādot,jāņem vērā Bila Geita saules starojuma aizklāšanas (par 30%) afēra,kuru nu jau 10 gadus,realizē arī virs Latvijas,švīkājot debesīs ķīmiskās trases!

Atbildēt

Oki

28.01.2022. 21:55

Enerģijai vajadzētu būt bezmaksas - kā atlīdzība par dzīvošanu šajā interesantajā teritorijā .

Atbildēt

jaajaa

28.01.2022. 21:43

...nu gan autors kaut ko ir sajaucis...ir vajadzīga katra šādi saražota kWh !!!...un visur pasaulē tā to arī dara...piemērs no Norvēģijas...mājsaimniecība pa dienu, kad neviens nav mājās(un elektrība ir dārga) pārdod savu saražoto tīklā...pa nakti lādē elektroauto, pērk elektrību (naktī tā ir lētāka)...vienkārša tā aritmētika...ja privātais ir gatavs tādām milzu investīcijām, viņš ir jāatbalsta ar abām rokām...:)

Atbildēt

Dailonis

28.01.2022. 20:53

Saules paneļu uzstādīsana ir efektīva lauku mājās, kur. lai ierīkotu Sadales tīklu līnijas, tiek prasīti 70 - 100 tūkstoši Eur.
Šo pašu naudu iztērējot individuālas elektroapgādes ierīkošanai, iespējams būt pilnīgi neatkarīgam no Latvenergo.
Te strīdu nav, tas ir pārbaudīts variants. Taču uzņēmība un zināšanas ir vajadzīgas.
Sasienoties ar Sadales tīkliem - iespējami visneiespējamākie pārsteigumi, arī par to esam jau pārliecinājušies.

Atbildēt

1940 - 2022 okupācijas nepārtrauktība

28.01.2022. 19:59

»

Zinošais

Autors par saules paneļiem stāsta pareizas lietas, tikai nezin kāpēc, beigās sastāsta muļķības par t.s. energoefektivitāti. Līdz šim valsts realizētie energoefektivitātes veicināšanas pasākumu programmas tāpat ir domātas turīgajiem un pat ar ES fondu atbalstu to atmaksāšanās laiks pārsniedz 15 gadus...


kremlini vienmēr stāsta labas un pareizas lietas, lai noturētos pie varas. Tikai pazūd zelta rezerves, budžets aiziet mīnusos, bet ekonomokai sākas negatīva izaugsme.

Atbildēt

Zinošais

28.01.2022. 19:28

Autors par saules paneļiem stāsta pareizas lietas, tikai nezin kāpēc, beigās sastāsta muļķības par t.s. energoefektivitāti. Līdz šim valsts realizētie energoefektivitātes veicināšanas pasākumu programmas tāpat ir domātas turīgajiem un pat ar ES fondu atbalstu to atmaksāšanās laiks pārsniedz 15 gadus. Var jau stāstīt, ka tagad energoresursu cenas pieaugušas un šie projekti atmaksāsies ātrāk, taču realitātē šādi apgalvojumi ir tikpat apšaubāmi, jo līdz ar energoresursu cenu kāpumu cenas būtiski cēlušās arī materiāliem un darbaspēkam.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: