Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar Krievijas gāzes tirgotāju, bijušo VDK štata darbinieku Juri Savicki saistītām personām nav izdevies panākt, lai tiktu izbeigts kriminālprocess, kas 2017. gadā tika sākts par tagad Savicka rīcībā nonākušo Arēnas Rīga kapitāldaļu izkrāpšanu uzņēmējam Igoram Ivanovam laikā, kad tas atradās apcietinājumā. Lai gan Kriminālpolicijā kriminālprocess pagājušā gada 1. oktobrī ir ticis izbeigts, šā gada 25. janvārī tas atjaunots ar Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas virsprokurores Viktorijas Opincānes lēmumu.

Kriminālprocess tika sākts saistībā ar 35% SIA Arēna Rīga kapitāldaļu izkrāpšanu Ivanovam laikā, kad viņš atradās apcietinājumā, un šīs vismaz sešus miljonus eiro vērtās kapitāldaļas bija arestētas kā ar kriminālprocesu saistīta manta, kas iegūta noziedzīgā ceļā.

Kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas par „iespējamu krāpšanas faktu no iespējams, Genadija Bondarika puses, viltojot dokumentus par Ivanovam piederošo SIA Arēna Rīga kapitāldaļu atsavināšanu, un zvērinātas notāres puses, izsniedzot viltotu universālpilnvaru pārstāvēt un brīvi rīkoties ar Ivanovam piederošo mantu”. Savukārt pats Ivanovs 2017. gada 6. jūnijā šī kriminālprocesa ietvaros tika atzīts par cietušo.

Pietiek rīcībā esošie dokumenti, kas bija pamatā kriminālprocesa sākšanai, rādīja, ka 2008. gada marta sākumā notikusī Ivanovam piederējušo Arēnas Rīga 35% kapitāldaļu pāriešana Bondarika īpašumā ir notikusi, izmantojot primitīvu shēmu, kuras pamatā, iespējams, bijis aprēķins, ka Ivanovs no cietuma nekad neiznāks un nekādas pretenzijas neizvirzīs.

Savukārt pēc tam izrādījās, ka ar Ivanova 35% kapitāldaļu viņa kompanjonam ir bijis par maz: pēc atbrīvošanas no cietuma Ivanovs bija konstatējis, ka ir notikusi arī viņa sievai Ellai Ivanovai (par viņas slepkavības organizēšanu Ivanovs tika notiesāts, taču šī lieta līdz galam joprojām nav skaidra) piederējušo 15% Arēnas Rīga kapitāldaļu izkrāpšana.

Saskaņā ar Ivanova iesniegumā izklāstīto notikumu secību 2006. gada 11. decembrī viņš bija iegādājies no SIA Merks 100% SIA Arēna Rīga kapitāldaļu un ar savu tālaika biznesa partneri Bondariku vienojies, ka tas iegādāsies 50% šo kapitāldaļu, par tām norēķinoties gada laikā.

Ievērojot Bondarika vēlmi, pa 25% kapitāldaļu 2006. gada 13. decembrī tikušas pārrakstītas Bondarikam un viņa sievai Jeļenai Bondarikai. Savukārt divas dienas vēlāk viņš ar savu sievu Ellu Ivanovu vienojies, ka uz viņas vārda pārraksta 15% SIA Arēna Rīga kapitāldaļu.

Tikai pēc atbrīvošanas no cietuma 2017. gada maijā Ivanovs uzzinājis, ka jau 2007. gada 18. jūnijā ir tikusi noformēta viņa sievai piederējušo 15% kapitāldaļu atsavināšana.

Šīs kapitāldaļas pārņēmusi SIA Arēna Invests, kuras vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrēts uzņēmums Grantox Consult Limited. Šajā laikā SIA piederējusi Remam Razumam, kurš vienlaikus bijis arī ārzonas uzņēmuma Grantox pārstāvis.

Taču patiesībā, „kā saprotams no Uzņēmumu reģistrā pieejamā informācijas, tad Kiprā reģistrētā uzņēmuma Grantox Consult Limited, kurš ir vienīgais SIA Arēna Invests dalībnieks, patiesā labuma guvējs ir Genadijs Bondariks un Jeļena Bondarika”, iesniegumā policijai norādījis Ivanovs.

Savukārt izmaiņas Arēnas Rīga dalībnieku reģistrā, kā iesniegumā policijai minējis Ivanovs, ir tikušas viltotas tikpat primitīvi kā dažus mēnešus vēlāk notikusī viņa paša kapitāldaļu nonākšana Bondarika īpašumā:

„Par Ellai Ivanovai piederošo 15% SIA Arēna Rīga kapitāldaļu atsavināšanu varu norādīt, ka 2007. gada 18. jūnijā es, Igors Ivanovs, neesmu piedalījies un neesmu parakstījis SIA Arēna Rīga Dalībnieku reģistru, no kura redzams, ka Ella Ivanova atsavina kapitāldaļas SIA Arēna Invests.

Tāpat varu norādīt, ka uz šī 2007. gada 18.jūnija dalībnieku reģistra izpildītais paraksts Igora Ivanova vietā nav mans - uzskatu, ka paraksts ir viltots. Tāpat apšaubu, ka uz šī Dalībnieku reģistra esošo parakstu būtu izpildījusi arī Ella Ivanova, līdz ar to uzskatu, ka Ellai Ivanovai piederošie 15% SIA Arēna Rīga kapitāldaļu ir izkrāptas.”

Šādā veidā līdz ar Ivanova aizturēšanu un apcietināšanu aizdomās par sievas slepkavības organizēšanu Bondariku ģimenes kontrolē nonākuši jau visi 100% Arēnas Rīga kapitāldaļu, dodot iespēju viņiem tālāk pārdot visu uzņēmumu, norādīts iesniegumā policijai.

Paša Ivanova „atbrīvošana” no Arēnas Rīga kapitāldaļām bija notikusi dažus mēnešus vēlāk, kad Ivanovs aizdomās par sievas slepkavības organizēšanu tika aizturēts un divas dienas pavadīja iepriekšējās aizturēšanas izolatorā, no kurienes tika konvojēts uz tiesu un tad oficiāli apcietināts.

Taču dokumenti, kuri tika iesniegti Uzņēmumu reģistram, liecināja, ka dienu pēc aizturēšanas – tātad laikā, kad atradās izolatorā – Ivanovs it kā esot parakstījis Arēnas Rīga pamatkapitāla daļu pirkuma līgumu, tās pārdodot Bondarikam par 6,17 miljoniem eiro.

„No kriminālprocesa materiāliem izriet, ka 2008. gada 4. martā Igors Ivanovs nav parakstījis un nevarēja parakstīt SIA Arēna Rīga pamatkapitāla daļu pirkuma līgumu saskaņā ar kriminālprocesā veiktajām procesuālajām darbībām, kas tika veiktas no 2008. gada 3. marta līdz 2008. gada 5. martam,” – tā šis fakts aprakstīts Valsts policijas 2017. gada 3. jūlija lēmumā par aresta uzlikšanu Arēnas Rīga kapitāldaļām, ko apstiprinājusi izmeklēšanas tiesnese.

Turklāt tie nav vienīgi īpatnie fakti saistībā ar šo pirkuma līgumu: šķietamais Ivanova liktais paraksts zem līguma izskatās pilnīgi citāds nekā citos viņa patiešām parakstītos dokumentos, bet līgumā minētie 6,17 miljoni eiro, kas Bondarikam uz Ivanova bankas kontu bija jāpārskaita 30 dienu laikā, nav pārskaitīti vēl pašlaik.

Dokumenti rāda, ka tikpat veikli Ivanovs ticis „atbrīvots” arī no citiem īpašumiem, un arī šajos darījumos saskatāmas līdzīgas „dīvainības”.

Kriminālprocesa materiālos atrodas arī universālpilnvara, ko Ivanovs pie notāres Ingunas Bobrovskas par labu Bondarikam it kā apstiprinājis 2007. gada 18. jūnijā. Taču... vienlaikus šajos materiālos ir arī apliecinājums, ka no 12. līdz 19. jūnijam Ivanovs atradies Čehijas Republikā.

Turklāt šīs pašas oficiāli apstiprinātās pilnvaras apakšā ir redzams apliecinājums, ka 2007. gada 22. martā no tās esot izsniegts pirmais izraksts. Tiesa, kā jau minēts, pati pilnvara oficiāli izsniegta gandrīz trīs mēnešus vēlāk – 18. jūnijā.

Tomēr, neraugoties uz visiem šiem faktiem, pagājušā gada oktobra sākumā kriminālprocess tika izbeigts, jo izmeklētāja bija nonākusi pie secinājuma, ka nekāds noziedzīgs nodarījums vispār neesot izdarīts. Tagad prokuratūra šo lēmumu ir atcēlusi, un kriminālprocess ir atjaunots.

Novērtē šo rakstu:

107
6