Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Process ap mirušā uzņēmēja Valērija Maligina mantojumu bezatbildīgi un neprofesionāli padarīts par haosu, - tik skarbi par pašreizējās oficiālās mantojuma aizgādnes Irinas Maliginas un viņas advokātu vadībā notiekošo intervijā Pietiek izsakās Maligina bijusī dzīvesbiedre Signe Baldere-Sildedze, kuras nepilngadīgā meita ir viena no mantiniecēm, un viņas pilnvarniece Signe Liberte.

- Kā jūs raksturotu to, ko pašlaik dara par mantojuma aizgādni ieceltā Irina Maligina?

- Ja cilvēku ieceļ par aizgādni vai aizbildni, viņš uzņemas, ka viņam ir visas spējas un prasmes, kas šajā gadījumā bāriņtiesai tika apliecināts gan no viņas, gan viņas advokāta. Tas ir pienākums. Tas, ar ko šobrīd nodarbojas aizgādnis, tas nekādā mērā neatbilst, viņa šos pienākumus neveic, jo nav runa, vai advokātiem ir spējas vai prasmes, ir runa par viņu.

Viņai tas ir jāveic personīgi. Ja viņa pat neierodas bāriņtiesas sēdēs, kur ir runa par milzu līdzekļu izlietojumu, ja neatbild uz oficiālu aicinājumu. Ja mēs paziņojam, kad ieradīsies tiesu izpildītājs, viņas pienākums ir nodrošināt inventāra sarakstu. Viņa neatbild un neierodas, tad par kādu aizgādņa pienākumu pildīšanu šeit var būt runa.

Mūs ir informējis notārs, pie kura ir mantojuma lieta, ka viņa neizprot, kā var sūdzēties par notāra darbu, sūdzas par notāra darbību, kur notārs, ņemot vērā mantojuma apjomu un sarežģītību, izdod aicinājumu, kā likums prasa, zvērinātam tiesu izpildītājam šo mantojuma masu sargāt un nodot aizgādnim. Aizgādnis uzskata, ka tas nav visu mantinieku interesēs.

- Tad kāds būtu jūsu kopējais secinājums?

- Arī mēs pieteicāmies būt par mantojuma aizgāni, bāriņtiesai ir jāvērtē, kurš ir visatbilstošākais, kuram ir spējas un prasmes. Vērtējums ir tāds, kāds tas ir, viņa ir iecelta, bet no spējām un prasmēm nav ne miņas. Visas viņas darbības parāda, ka ir vērstas pret to, lai saglabātu mantojuma masu.

Viņa uzskata, ka viss tiek aprakstīts manās interesēs. Likums prasa pilnu uzskaiti. Mantojuma masa ir visa kustama un nekustama manta, tai skaitā naudas līdzekļi un akcijas. Ja mēs, bažījoties, ka aizgādnis dēļ apjoma varētu kaut ko palaist garām, kaut ko nepaspēt, ka mēs lūdzam speciāli tiesu izpildītāju, ka mums prasa bāriņtiesa noteikt pilnu sarakstu. Šo inventāra sarakstu sastādīt un aizsargāt. Un likumā noteiktā kārtībā nodot aizgādnim, bet aizgādnis uzskata, ka nē, šis ir prettiesisks rīkojums, neskatoties uz to, ka viņai ir juridiskās palīdzības sniedzējs zvērināts advokāts Pauniņš, tas tiek darīts manās, nevis pusmāsas interesēs. Šeit ir viena cilvēka ambīcijas un nekompetence. Tāpēc tā situācija tik tālu arī ir. Kāpēc es arī lūdza mantas apsardzību zvērinātam notāram, redzot viņas darbību, radās bažas.

- Cik zināms, Elīna Maligina (attēlā abi ar Valēriju Maliginu) ir vērsusies policijā ar oficiālu iesniegumu.

- Mēs nezinām, ko konkrēti Elīnas kundze ir teikusi, bet mēs bijām klāt, kad zvērināts tiesu izpildītājs 16.februārī fiksēja šajā dzīvojamā mājā faktus, uz kuriem norādīja Maliginas kundze par attiecīgu priekšmetu pārvietošanu, ka ir izmainīti apstākļi kopš nāves dienas, ka šis vispār ir neiedomājami aiz tiem apsvērumiem, ka māja pēc nāves tika apzīmogota. Tad ir jautājums – kam bija piekļuve šajā īpašumā? Policija bija aizzīmogojusi, kamēr noskaidro nāves apstākļus.

Šajā sakarā 19.februārī Maligina kundze kā dabiskā aizgādne vērsās policijā, ka ir samazināta būtiski mantojuma masa, ka pēc Maliginas kundzes paziņojumiem tur bija gan viņas personīgas mantas un priekšmeti, gan arī lielā mērā ļoti vērtīgi priekšmeti. Ņemot vērā, ka tas viss ir noticis pēc Maligina kunga nāves, mums bija komunikācija pirms bērēm ar Irinas kundzi, kad viņa pati stāstīja, ka tajā vakarā ir nesušas ārā mantas, tad mēs pieļāvām domu, lai ar to nodarbojas policija.

Diemžēl Jūrmalas policija uz to nereaģē, par ko mums ir iesniegums darbību uzraugošām institūcijām, jo bija nepārprotami redzams, ka mājā kāds ir saimniekojis.

- Esat veikuši kādas darbības šajā sakarā?

- Arī policijas darbs tiks pārbaudīts, kura neveic savu darbu apzināti. Mums ir iesniegums iekšējās drošības dienestam, ir uzsākta resoriskā pārbaude. Ja tas ir noticis laikā, kad mājā atrodas nelaiķis un tiek paņemtas viņa mantas, tas ir marodierisms. Par to sods ir ļoti nopietns.

Irina neslēpj, ka viņas ieradās ar māsu nāves vakarā. Tur ir Elīnas kundzes liecības. Likumā ir pants - ja tu esi dzirdējis par noziegumu, tev ir jāziņo. Tāpēc ir tapis Balderes kundzes iesniegums. Bija apstākļi, ka bija jārīkojas nekavējoties. Mēs vērsāmies policijā steidzami nodrošināt situācijas noskaidrošanu. Šis iesniegums nedēļu gulēja kancelejā. Tas padara visu nožēlojamu.

- Vai varat precīzi pateikt – kāds ir testamenta formulējums par mantas novēlēšanu?

- Testamentā ir norādīts – visiem maniem bērniem, nenorādot, cik bērniem. Mēs nezinām, kas vēl būs līdz 16.martam. Aizgādnes pārstāvji vairāk nekā stundu mēģināja aizkavēt procesu, kad ieradās tiesu izpildītājs, liedzot viņam uzsākt šīs darbības, paziņojot, ka nekas tāds nenotiks, būs pēc mūsu prāta.

Paradokss ir tas, ka cilvēkam 31 gada vecumā nav prāta, lai saprastu, ka nevar prezumēt, ka valdes locekļa amats ir mantojams, ka var ierasties firmā un runāt, ka viņa ir mantojusi arī šo vadības krēslu. Mazā meitene Anna ir nekas. Bāriņtiesa un policija tam vēl dod zaļo gaismu. Institūcija, kam būtu jārīkojas bērna interesēs, rīkojas pretēji. Kad runa ir par naudas līdzekļu pārskaitījumiem, tad bāriņtiesas locekļi pieņem lēmumu, nenoskaidrojot, kādi būs izdevumi. Tas samazina mantojuma masu.

Ja mēs laužam līgumu, tad izrādās, ka advokāts Pauniņš pat nav iepazinies ar līgumiem. Viņam tas jautājums ir pārsteigums. Viņš ierodas pārstāvēt Irinu, bet viņš nezina, kādas ir soda sankcijas. Mums ir jādomā, vai lauzt līgumu, bet varbūt turpināt. Bāriņtiesa rēķina, un ar šausmām secina, ka laikam liels cipars sanāk. Pat, ja tas sanāk liels, tad, ja tas ir jādara, tad jādara, bet ja neviens vispār nav izlasījis likumu. Pilnīga bezatbildība un neprofesionalitāte. Viss tas ir padarīts par haosu.

Tieši šo situāciju ir sekmējusi un radījusi bāriņtiesa ar savu neprofesionalitāti un policija. Ir jāpieņem ļoti skarbs lēmums un jāatsakās no Latvijas pilsonības, lai kaut kādā veidā pasargātu sevi un savu bērnu. Man ir arī Šveices pilsonība. Mums būs civilizētas valsts aizsardzība, jo viņi savus pilsoņus ļoti aizsargā, un tad būs cits respekts, cita attieksme, jo mūsu cilvēki bāriņtiesai un policijai absolūti neinteresē.

- Ko tieši jūs pārmetat bāriņtiesai un oficiālajai aizgādnei?

- Šeit pat nav runa, ka bāriņtiesā kādam vajadzētu būt finansistam vai juristam, bāriņtiesai ir jāpilda likums, un visiem lēmumiem ir jābūt pamatotiem. Nevar būt, ka jāveic pārskaitījums tādēļ, ka presē bija relīze, ka bankai ir nepatikšanas. Tas ir tas pamatojuma līmenis. Zvērināts advokāts nesaprot. Maligina kungam tur bija noguldījumi un finanšu instrumenti.

Kas notiek ar Aizkraukles banku? Aizkraukles banka šobrīd izskata dokumentus par šādiem neslavas cēlājiem. Bankai līdzekļu pietiek. Viņi ir nodrošināti. Ja ir bijis kāds lēmums, tad izlasi šo lēmumu. Tad padomā vai uzdod jautājumu saviem juridiskās palīdzības sniedzējiem, ko tas īsti nozīmē. Bankai naudas pietiek. Atsaukties uz rakstiem internetā un atnākt bez līgumiem, un lūgt pārskaitīt naudu, jo pamats jebkuram darījumam ar banku ir līgums.

Aizkraukles banka ir tā banka, kurai ir ļoti lieli komisijas maksājumi un sankcijas. Tādam advokātam to vajadzētu zināt un saprast, ka, ja šādas summas vēlas pārskaitīt un lauž līgumu, ir sods par līguma laušanu un vēl ir komisijas maksa. Kāpēc vispār ir kaut kur jāskaita. Bāriņtiesai izrādās nevajag šo pamatojumu. Kas par to maksās? Tas viss tikai pierāda, cik pamatoti notārs ir pieņēmis lēmumu par mantas apsardzību.

Ja cilvēks līdz 31 gada vecumam neko nav vēlējies darīt, nav novērtējis tēva doto izglītību, tagad, kad ir kritis viss, kas ir traucējis baudīt dzīvi. Viņš jau bija paredzējis šādu faktu, ne velti tur ir noradīts, ka piecus gadus jāsaglabā akcijas, par kādu saglabāšanu var būt runa, ja ir šāda rīcība. Anna ar savu mantu varēs rīkoties pēc 7 gadiem, jo ir nepilngadīga.

Apdraudēts ir pilnīgi viss, arī manta, kas ir šajā īpašumā. Mums ir jāsniedz pilns saraksts par mantu, kas piederēja mantojuma sniedzējam uz nāves brīdi.

Novērtē šo rakstu:

0
0