Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Andra Šķēles un viņa ģimenes – divu meitu un jaunās dzīvesbiedres – „redzamo īpašumu” (to, kuri nav noslēpti ārzonu kompānijās un uz piesegpersonu vārda) kopējā vērtība ir vismaz 53 miljoni latu. Tas izriet no žurnāla VIP Lounge nule publicētā Latvijas 100 bagātāko sieviešu saraksta, kura pirmajā desmitniekā ir veselas trīs Šķēļu ģimenes pārstāves.

Saskaņā ar oficiālajiem reģistriem un paša amatpersonas deklarāciju Saeimas deputāts Šķēle ir būtiski trūcīgāks par pārējām savas ģimenes loceklēm, - papildus nepilna pusmiljona latu uzkrājumiem un aizdotiem 18,5 miljoniem latu viņam personiski pieder vēl tikai līdzdalība iespaidīgajā Dzirnavu un Tērbatas ielas nekustamā īpašuma projektā, kas pārņemts no neveiksmīgā advokāta Jāņa Lozes.

Šiem īpašumiem vēl pieskaitot klāt Šķēles bēdīgi slavenā vekseļa 600 tūkstošu dolāru nominālvērtību un aptuveni piecus miljonus eiro vērto Mākoņu savrupmāju, kas formāli Šķēlem nemaz nepieder un kuru viņš saskaņā ar savu amatpersonas deklarāciju it kā tikai lietojot, kopējā deputāta īpašumu vērtība vienalga nepārsniedz 25-27 miljonus latu.

Ja ticēt tikai oficiālajiem reģistriem, Šķēļu ģimenes daiļais dzimums uzņēmējdarbībā izrādījies veiksmīgāks par trīskāršo ekspremjeru: kā izriet no VIP Lounge publicētā Latvijas 100 bagātāko sieviešu jaunā saraksta, Šķēles dzīvesbiedres un abu meitu īpašumu kopvērtība saskaņā ar Lursoft datu bāzu datiem un korporatīvo finanšu kompānijas Laika Stars aplēsēm ir vismaz 28 miljoni latu.

„Bijusī politiķe bagātāko sieviešu saraksta augšgalā parādās pirmo reizi, un nav īpašu šaubu, ka šos miljonus, ko nodrošina līdzdalība Šķēļu ģimenes impērijā (30% kapitāldaļu tās „galvā” – SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem), viņa nav sapelnījusi ne ar sūru grūtu darbu, ne ar īpašu attapību vai zināšanām, bet vienkārši, mijot gredzenus ar vienu no pazīstamākajiem Latvijas oligarhiem, kuram laiku pa laikam savas saraustās bagātības nākas uzrakstīt uz sievas un meitu vārdiem. Šķiet, ka vīra neveiksmes politikā ģimenes mantisko stāvokli nav ietekmējušas,” – šādi sarakstā raksturoti kādreizējās politiķes Kristiānas Lībanes–Šķēles „nopelni” (aplēstā īpašumu kopvērtība – 10 miljoni latu).

„Andra Šķēles vecākā meita nodarbojas arī pati ar savu biznesu, tiesa, tas gan viņai nekādus miljonu ienākumus nedod, toties iespaidīgo kapitālu viņai nodrošina gan Valmieras piena akcijas, gan īpašumtiesības vairākos vēja enerģijas uzņēmumos, gan vēl pusotrā desmitā kompāniju, - protams, reti kurš šaubās, ka tajos viņa tāpat kā māsa un pamāte ir tikai tēva interešu pārstāvji,” raksturota Anetes Šķēles–Pētersones uzņēmējdarbība (9 miljoni latu).

Savukārt par jaunāko meitu Madaru Šķēli (tāpat 9 miljoni latu) sarakstā norādīts: „Vēl viena Šķēļu ģimenes pārstāve – Andra Šķēles meita, kura bagātāko sieviešu saraksta augšgalā tāpat parādās pirmo reizi: viņai piederošajām uzņēmumu kapitāldaļām saskaņā ar Lursoft datiem atbilst 4,5 miljonus latu liela pašu kapitāla daļa. Kā zināms, var teikt, ka A. Šķēles meita no viņa pirmās laulības dzimtas biznesā netieši iesaistījusi arī sava dzīvesbiedra ģimeni, nav noslēpums, ka viņas vīratēvs bija Privatizācijas aģentūras valdes loceklis, līdz politiskās pārmaiņas viņam šo amatu atņēma.”

Saskaņā ar Lursoft datiem visām trim Šķēļu ģimenes pārstāvēm pieder kopumā 80% SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem, kurai savukārt simtprocentīgi pieder SIA Privāto aktīvu pārvalde. Savukārt tai saskaņā ar Lursoft datiem caur dažāda garuma firmu ķēdītēm pieder nozīmīga līdzdalība tādos uzņēmumos kā Valmieras piens, Liepājas autobusu parks, Ave Lat sargs, Ekodoktrīna-Getliņi, Jahtu serviss Andrejosta, veselā virknē vēja enerģijas kompāniju, Beverīnas īpašumi, Rīgas namu apsaimniekotājs, Veolia vides serviss un Rīgas jahtu centrs Andrejosta.

Pats Šķēle vienmēr ir izvairījies paskaidrot, kādi iemesli viņam likuši būtisku daļu, pēc visa spriežot, pašam piederoša un paša pārraudzīta biznesa pārrakstīt uz radinieču vārda.

Novērtē šo rakstu:

0
0