Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz šim Andra Šķēles un Aināra Šlesera kopējās biznesa intereses dažādos biznesa projektos bija tikai izmeklēšanas iestāžu - pirmām kārtām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja - vērības un dažādu baumu objekts. Nu vairs ne - abu bijušo oligarhu ģimenes vienojušās vismaz vienā oficiāli kopējā biznesa projektā.

Kā rāda Lursoft datu bāze, šā gada septembrī Šlesers šķīries no tikai pagājušā gada jūlijā dibinātās SIA Regma 101 kapitāldaļām. Par to jaunajiem īpašniekiem kļuvušas divas citas kompānijas - SIA Regma 100 (60%) un SIA Inpo 21 (40%).

Uzņēmuma valdē gan palicis Šlesers un klāt nācis ilggadējais Šķēles biznesa partneris un uzticamības persona Edgars Šķenderis, un šis "spēku sadalījums" arī atspoguļo reālos uzņēmuma saimniekus.

Kā rāda Lursoft dati, SIA Regma 100, kas tāpat dibināta tikai pagājušā gada jūlijā, pilnībā pieder SIA Avadel, kas savukārt jau ilgāku laiku zināma kā Šleseru ģimenes uzņēmums, kas cita starpā būvē arī viņu bēdīgi slaveno māju Jūrmalā.

Aināram Šleseram SIA Avadel oficiāli pieder 20% kapitāldaļu, savukārt viņa sievai Inesei Šleserei un dēlam, 1993. gadā dzimušajam Edvardam Šleseram - pa 40% kapitāldaļu.

Garāks ir uzņēmumu ceļš no SIA Inpo 21 līdz Šķēļu ģimenei - uzņēmums pilnībā pieder SIA Privāto aktīvu pārvalde (valdes priekšsēdētājs - tas pats Šķenderis), tā savukārt - SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem.

Savukārt šajā uzņēmumā kapitāldaļu īpašnieki ir gan Šķenderis un Šķēles uzticamā grāmatveža Harija Krongorna dzīvesbiedre Iveta Smilga-Krongorne (pa 10%), gan Šķēles otrā sieva Kristiāna Lībane-Šķēle (30%) un abas meitas - Madara Šķēle un Anete Šķēle-Pētersone. Pašam Šķēlem šajā vērienīgajā firmu astoņkājī oficiāli nekas nepieder.

Par abu bijušo oligarhu ģimeņu pirmo oficiāli kopējo biznesu pagaidām nekas vairāk nav zināms kā tikai tas, ka projekts varētu būt saistīts ar nekustamo īpašumu.

Kā zināms, neoficiāli daudzkārt ir ticis runāts par Šķēles un Šlesera kopējām biznesa interesēm virknē sfēru, pirmām kārtām minot Rīgas tirdzniecības ostas koncernu.

Tāpat pēdējā laikā bieži tiek minēts, ka līdz ar attālināšanos no politiskā biznesa Šlesers ne tikai zaudējis ietekmi, bet arī sācis izjust nopietnas problēmas ar pietiekamām finansiālajām plūsmām.

Novērtē šo rakstu:

0
0