Menu
Pilnā versija
Foto

Šlesers Peteru neglābj

PIETIEK, B.Rulle · 14.12.2010. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc jaunā satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) straujajām kustībām, lidostas Rīga valdes galvgalī Krišjāni Peteru nomainot uz zaļo zemnieku cilvēku Arni Luhsi, Ainārs Šlesers noliedz, ka justu Aivaru Lembergu izplešamies viņa tradicionālajās ietekmes sfērās. Bijušais satiksmes ministrs par to runā mierīgi un vismaz vārdos nekādu savu interešu aizskārumu neizrāda. Šlesers Pietiek apgalvo, ka ne ar Lembergu, ne ar Auguli lidostas Rīga un airBaltic lietas šobrīd nav apspriedis, taču piebilst: „Bet es tikai zinu, ka Lembergs labi apzinās – Augulis nevarēs māžoties, ka neko nesaprot un ka tur ir citi cilvēki atbildīgi.” Luhsi viņš nepazīstot, bet Augulis varot likt lidostas vadībā, „ko grib”, vien esot skaidrs – atbildīgs par tur notiekošo būšot ministrs.

Izvairīgi par Antonova ietekmi

„Mums ar viņu ir bijušas labas attiecības, es ceru, ka Lemberga kungs, ka viņš tomēr novērtējis tos labos darbus, ko es esmu veicis, un ka viņš tomēr kaut kādā veidā savam ministram varbūt piekodinās attīstīt lidostu, nevis atstāt stagnācijā un šajās iekšējās cīņās. Lembergs labi apzinās, ka Augulis pēc tam nevarēs teikt: ziniet, es tur neko nevarēju izdarīt. Nevar būt tā, ka divi uzņēmumi, kas ir tavā pakļautībā, savas lietas risina caur tiesu, tad ir jādemisionē – vai nu tu atrisini, vai ej prom. Es domāju, tas ir tas, ko Lembergs Augulim rekomendēs,” spriež Šlesers.

Aizvadītajā nedēļā Lembergs tikās ar Krievijas multimiljonāru Vladimiru Antonovu, kuram caur Snoras banku piederošā Latvijas Krājbanka savulaik izsniegusi 20 miljonu eiro kredītu Šleseram pietuvinātā airBaltic šefa Bertolta Flika firmai Baltijas aviācijas sistēmas lidsabiedrības akciju iegādei.

Arī tas radīja iespaidu, ka Lembergs, izmantojot to, ka viņa cilvēks nu ir satiksmes ministra amatā, tiekas un „kārto lietas”.

Iepriekš Rīgā runāja, ka Snoras galvenajā ēkā Rīgā biežs viesis ir Šlesers. Tādēļ fakts, ka tagad Antonovs tiekas nevis ar Šleseru, bet tēvu un dēlu Lembergiem, norāda, ka viņi varētu būt ieņēmuši Šlesera vietu pie sarunu galda par iespējamiem darījumiem.

„Lembergs var tikties, ar ko viņš grib, viņš ir pieaudzis, patstāvīgs cilvēks,” šīs aktivitātes īpaši nevēlas komentēt Šlesers. Viņš pats ar Antonovu viņa pēdējā Rīgas apmeklējuma laikā neesot ticies, lai gan atzīst, ka pazīstot un ticies esot vēl laikā, kad Krājbanku vadīja Mārtiņš Bondars, esot runājušies arī Jaunā viļņa laikā.

Šlesers nav arī īpaši runīgs jautājumā par Antonova faktisko statusu airBaltic īpašnieku struktūrā. „Tas, ka Krājbanka ir kreditējusi [airBaltic akciju iegādi], jā, tas ir visiem zināms, bet nu šajā gadījumā, kā saka, Fliks ir tas, kurš... Nē, nu tas, ka Antonovam patīk visādas spēlītes, tas ir vairāk nekā skaidrs – viņam patīk SAAB un tā tālāk, viņam patīk dabūt labumu, ieejot riskantos projektos.”

Peters - situācijas ķīlnieks, vainīgi esot tēvzemieši

Lidosta Rīga esot un palikšot „viens no Šlesera brendiem, ar kuru mani asociēs”. „Es domāju, ka Lembergs ļoti veiksmīgi pārņems šo iniciatīvu, viņš mēģinās kaut kādā veidā izdarīt, lai Augulis paspodrinātu savu tēlu, pateicoties šim veiksmes stāstam. Es gribētu novēlēt Lemberga kungam veiksmīgi turpināt manis iesāktos darbus, ja viņš uzskata, ka viņam Latvija ir svarīga. Lembergs ir gana prātīgs cilvēks, un viņš izdarīs visu, lai lidosta attīstītos,” saka Šlesers.

Par” savu cilvēku” dēvēto Peteru Šlesers nemetas aizstāvēt – lidosta Rīga pēdējā pusotra gada laikā esot strādājusi slikti, bet vainīgs neesot bijis Peters, kurš esot „situācijas ķīlnieks”.

Problēmas esot sākušās pēc tam, kad Šleseru satiksmes ministra amatā nomainījis tēvzemietis Kaspars Gerhards: „Politiskā virsvadība visu salaida dēlī, pakļāvās spiedienam samazināt apjoma atlaides un gala rezultātā nonāca līdz tiesvedībai. Lidosta jau brīdināja, ka būs mēsli, ja tos lēmumus pieņems, bet valdība apstiprināja, jo bija rekomendācijas no Konkurences padomes.”

Jautāts, vai Peteram palīdzēs atrast jaunu nodarbošanos, Šlesers atbild, ka vēl nav sanācis ar viņu parunāt.

Kopumā jautājumā par lidostu Rīga un Petera atlaišanu Šlesers atstāj iespaidu, ka cīņā par Petera palikšanu amatā nav iesaistījies un neiesaistīsies, lai lieki nekonfliktētu ar Lembergu, ar kura ietekmi saistīts ministrs Augulis.

Augulis: tā tas nevarēja turpināties

Trešdien sasauktajā lidostas Rīga akcionāru sapulcē, kuru pārstāv Auguļa vadītās SM valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa, tiks atlaista līdzšinējā lidostas valde ar valdes priekšsēdi Krišjāni Peteru priekšgalā.

Pietiek jau ziņoja, pa Petera vietā par lidostas valdes priekšsēdi tiks apstiprināts ar ZZS saistītais Valsts darba inspekcijas (VDI) vadītājs Arnis Luhse.

Augulis otrdien Pietiek apstiprināja gan to, ka izmaiņas lidostas Rīga valdē trešdien tiks veiktas, gan to, ka valdes priekšsēža amatā tiks iecelts Luhse.

Par pārējiem lidostas valdes locekļu kandidātiem ministrs neizteicās, vien pauda, ka viņš Luhsem uzticoties un ka lidostas vadībā bija nepieciešamas pārmaiņas. „Tā tas nevarēja tālāk turpināties,” teica Augulis, piebilstot, ka SM ir vairāki pārmetumi Petera vadītajai lidostas valdei.

Augulis atzina, ka ar Šleseru par izmaiņām lidostas Rīga valdē neesot runājis un arī neredzot tam pamatu.

Peters nerunā

Ar Peteru Pietiek otrdien neizdevās sazināties. Lidostas Rīga preses pārstāvis Mārtiņš Langrāts atzina, ka Peters nekādus komentārus pagaidām nevēloties sniegt. Nekādas tikšanās ar ministru vai SM pārstāvjiem neesot bijušas. Lidostas vadība gaidot trešdienu.

Informāciju par to, ka tiks mainīta lidostas valde, Peters uzzinājis tikai no portāla Pietiek.

Luhse, kurš medijiem apstiprinājis, ka ir gatavs kļūt par lidosta Rīga valdes priekšsēdi, tikai šā gada sākumā kļuva par Valsts darba inspekcijas direktoru. Jau tad izskanēja šaubas par viņa izglītību un atbilstību šim amatam.

Luhse ilgstoši kā ar ZZS saistīta persona darbojies valsts uzņēmumu valdēs un padomēs. Viņš ieņēmis augstus amatus Latvijas Zaļajā partijā (LZP) un ZZS. Luhse ir bijis LZP valdes priekšsēdētājs un ZZS valdes loceklis.

Luhse bijis padomes loceklis Lattelecom, Latvijas Gaisa satiksmē, Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Elektronisko sakaru direkcijā. Luhse strādājis arī kā praktiskās psiholoģijas pasniedzējs, bijis Rīgas Centra rajona izpilddirektors.

Luhse ir gana turīgs, viņš, kā liecina viņa 2009.gada deklarācija, izsniedzis vairāk nekā 168 tūkstošu latu aizdevumus. Luhse brauc ar dārgu auto, viņa īpašumā ir 2008.gada izlaiduma Jaguar S Type.

Novērtē šo rakstu:

0
0