Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Edmunda Sprūdža vadītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nespēj sniegt skaidras atbildes uz lielāko daļu no jautājumiem par tās šaubīgo 11 570 latus vērto publiskās runas, komunikācijas un etiķetes kursu iepirkumu. Publicējam gan ministrijai nosūtīto oficiālo iesniegumu, gan atbildi, kuras sagatavošana tai prasījusi apaļu mēnesi laika.

"Šā gada 29. septembrī ziņu aģentūra LETA publicējusi šādu informāciju:

"VARAM augstākā un vidējā līmeņa vadītājiem mācīs publisko runu, komunikāciju un etiķeti

Rīga, 29.sept., LETA. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) augstākā un vidējā līmeņa vadītājiem organizēs kursus par publisko runu, komunikāciju un etiķeti, liecina informācija ministrijas mājaslapā.

Līgums par kursu pasniegšanu ir noslēgts ar uzņēmumu "Triviums", un ministrija šim mērķim atvēlēs 11 570 latus. Atklāts iepirkuma konkurss kursu organizēšanai netika organizēts, bet ministrija bija uzaicinājusi konkrētus uzņēmumus piedalīties šajā iepirkuma konkursā. Uzaicinājumi vēl bez SIA "Triviums" tika izsūtīti arī SIA "Komercizglītības centrs" un SIA "Mistru media", taču abi uzņēmumi atsūtīja ministrijai atteikumu dalībai iepirkumā. Savukārt SIA "Triviums" šādu kursu organizēšanu piedāvāja par 11 570 latiem.

Prasībās kursu pasniedzējiem VARAM bija norādījusi, ka publiskās runas pasniedzējam ir jābūt augstākajai izglītībai sociālo, humanitāro vai mākslas zinātņu jomā, kā arī jābūt praktiskai darba pieredzei pēdējo trīs gadu laikā, pasniedzot publisko uzstāšanos, runas mākslu un mediju treniņu vadīšanā dažādām auditorijām. Savukārt komunikācijas un etiķetes pasniedzējiem ir jābūt ne tikai pieredzei šajā jomā pēdējo trīs gadu laikā, bet jābūt arī pieredzei iepriekšējo trīs gadu laikā darbā ar starptautisko sabiedrību. Tāpat jābūt teicamām angļu valodas zināšanām profesionāla lietotāja līmenī.

Informācija uzņēmuma mājaslapā liecina, ka lietišķās etiķetes kursu laikā tiks aplūkoti jautājumi par lietišķo komunikāciju, veiksmīgu pirmā iespaida radīšanu, apģērbu un uzvedību dažādos formālos un neformālos pasākumus. Tikmēr komunikācijas kurss ir orientēts uz dalībnieku personīgo fizisko komunikatīvo resursu attīstīšanu. Šo kursu mērķis ir palīdzēt justies brīvi un komfortabli gan lietišķā sarunā, gan atbildīgā prezentācijā, gan arī jebkurā citā saskarsmē. Publiskās runas kursi paredzēti, lai iemācītos, kā publiski runāt un uzstāties, lai nodibinātu saikni ar klausītāju, noturētu to uzmanību. Šī kursa laikā ir paredzētas arī praktiskās nodarbības, piemēram, runas treniņi, ieraksts radio studijā, kā arī video."

Ar šo vēlos saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) kuras tieši VARAM amatpersonas piedalīsies minētajos kursos?

2) kāpēc izvēlētas tieši šīs amatpersonas?

3) kurš izvēlējis tieši šīs amatpersonas?

4) kādi kritēriji izmantoti šo amatpersonu atlasei?

5) kādi etiķetes neievērošanas gadījumi, publiskās runas izgāšanās utml. fiksēti katrai no šīm amatpersonām, kas tieši tos fiksējis, kad tieši tos fiksējis?

6) kādas atbildīgas prezentācijas pēdējā gada laikā sniegusi katra no šīm amatpersonām?

7) kādas atbildīgas prezentācijas tuvākā gada laikā plānotas katrai no šīm amatpersonām?

8) kā tieši tika izvēlēti uzņēmumi aprakstītā pakalpojuma sniegšanai?

Pieprasītā informācija nepieciešama, lai veicinātu tiesiskumu valsts pārvaldē un labas pārvaldības principus."

"Par apmācībām VARAM personālam

Atbildot uz Jūsu 01.10.2013. vēstuli par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - ministrija) darbinieku apmācību, informējam, ka ministrija ar SIA „TRIVIUMS apmācība" ir noslēgusi līgumu par 38 ministrijas augstākā un vidējā līmeņa vadītāju apmācību. Uzņēmums tika izraudzīts saskaņā ar Publiskā iepirkuma likumā noteikto kārtību. Piedāvājums piedalīties iepirkumā tika izsūtīts trim uzņēmumiem, kuri izvēlēti kā līdzīgu pakalpojumu sniedzēji (pēc uzņēmumu mājas lapās internetā publicētās informācijas).

Šo mācību mērķis ir stiprināt un pilnveidot ministrijas vadošo darbinieku uzstāšanās, prezentēšanas, komunikācijas prasmes, veicināt darbiniekiem nepieciešamās pieredzes uzkrāšanu. Šajos kursos piedalās valsts sekretārs, valsts sekretāra vietnieki, departamentu direktori, departamentu direktoru vietnieki un nodaļu vadītāji. Tās ir amatpersonas, kurām ikdienā savu tiešo pienākumu izpildē regulāri jāprezentē ministrijas viedokli dažādās sanāksmēs, konferencēs, intervijās - žurnālistiem, sadarbības partneriem — nevalstiskajām organizācijām. Ministrijas struktūrvienību galvenā atbildība ir nozaru politikas veidošana, tai skaitā normatīvo aktu izstrāde, tādējādi departamentu vadītājiem ir jāpiedalās tiesību aktu projektu saskaņošanas sanāksmēs, Ministru kabineta sēdēs un Saeimā. Tāpat ministrija regulāri organizē un piedalās semināros, konferencēs, starptautiskos forumos u.c. pasākumos. 2015.gadā Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, kad ministrijas darbiniekiem būs jāorganizē, jāpiedalās un jāvada Eiropas Savienības Padomes formālo un neformālo darba grupu sanāksmes, kā arī jāuzņem Eiropas Savienības valstu delegācijas. Tādējādi minētās kompetences būs īpaši nepieciešamas.

Lai darbinieki komunikācijā justos brīvi, komfortabli, veiksmīgi sagatavotos un nodrošinātu kvalitatīvu pasākumu norisi, uzskatām, ka būtisks priekšnosacījums ir atbilstošas darbinieku zināšanas, prasmes un pieredze.

Ministrijas darbinieku kvalifikācijas, zināšanu un prasmju paaugstināšana sekmīgai iestādes mērķu nodrošināšanai, ir svarīgs un nepieciešams ieguldījums mūsu iestādes cilvēkresursos.

Ar cieņu,

A.Antonovs

Valsts sekretārs"

Novērtē šo rakstu:

0
0