Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) neklātienes studenti ir sašutuši, ka uz noslēguma darbu prezentāciju un aizstāvēšanu viņiem liek ierasties darba dienas vidū vai arī darbs jāaizstāv tikai nākamajā gadā. RSU gan norāda - ja studenti laikus būtu ziņojuši par vēlmi aizstāvēt darbus no darba brīvajā laikā, tad to varētu izskatīt un iespēju robežās ņemt vērā studentu lūgumu, turklāt Darba likums paredz valsts pārbaudījuma kārtošanai un diplomdarba rakstīšanai piešķirt 20 dienu mācību atvaļinājumu.

Strādājošie RSU neklātienes studenti ir nepatīkami pārsteigti, ka viņiem uz darbu prezentāciju liek ierasties darba dienu vidū vai arī darbs ir jāaizstāv nākamajā gadā. „Kam būtu jāadresē iesniegums, lai šo marasmu izbeigtu un pasniedzēji uz darbu ierastos sestdienās, kā ierasts, vadot lekcijas neklātienes studentiem?” vēršoties pie Pietiek, raksta RSU studenti.

RSU pārstāvis Edijs Šauers, atbildot uz  jautājumu par noslēguma darba aizstāvēšanas laiku darba laikā neklātienes programmas studentiem, vēlējās norādīt, ka, no vienas puses, saskaņā ar Darba likumu par mācību atvaļinājumu un it sevišķi saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu – savlaicīgi vienojoties ar darba devēju, studējošajam ir iespēja gan izstrādāt studiju darbu, gan ierasties uz studiju noslēguma darba aizstāvēšanu, jo ir iespēja vienoties ar darba devēju par apmaksātu mācību atvaļinājumu.

Darba likums nosaka, ka darbiniekam, kurš, nepārtraucot darbu, mācās jebkura veida izglītības iestādē, saskaņā ar darba koplīgumu vai darba līgumu piešķir mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Darbiniekam valsts pārbaudījuma kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvēšanai piešķir 20 darba dienas ilgu mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Savukārt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz šo atvaļinājumu laikā arī saglabāt algu.

„Savukārt, no otras puses, rūpējoties par studējošo ērtībām, RSU vairākās neklātienes studiju programmās piedāvā studentiem noslēguma pārbaudījumus kārtot arī sestdienās, piemēram, Juridiskajā fakultātē, konkrētos laikus savstarpēji saskaņojot,” skaidroja Šauers, piebilstot, ka līdz šim neviens studējošais nav vērsies Studējošo servisā - RSU „vienas pieturas aģentūrā” ar lūgumu noteikt kādu īpašu darbu aizstāvēšanas grafiku. „Ja šādu lūgumu RSU savlaicīgi saņemtu, to varētu izskatīt un iespēju robežās ņemt vērā studējošā vēlmes,” uzsvēra Šauers.

Novērtē šo rakstu:

0
0