Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Informācija par Dzintara Jaundžeikara kriminālprocesu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki TV raidījumam Nekā personīga nopludinājuši apzināti un sankcionēti, līdz ar ko šajā pludināšanā nav noziedzīga nodarījuma sastāva - tas izriet no jaunā KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka oficiāli sniegtā skaidrojuma.

Pēc tam, kad 2. novembrī parādījās ziņas par bijušā Saeimas deputāta Jaundžeikara aizturēšanu, pusotru nedēļu KNAB oficiāli neizpauda nekādu informāciju par aizturēšanas iemesliem un lietas apstākļiem, tā izpelnoties aizvien plašāku sabiedrības un mediju neizpratni.

Taču 13. novembrī TV3 raidījums Nekā personīga, atsaucoties uz „mūsu rīcībā esošām ziņām”, publiskoja apjomīgu informāciju par šo krimināllietu, cita starpā paziņojot par KNAB operatīvo pasākumu nodaļas darbinieci, no kuras Jaundžeikars ar starpnieka palīdzību par naudu pircis slepenu informāciju.

Publiskotā informācija, kas sabiedrības acīs „atmazgāja” KNAB vadību, bija apjomīga un detalizēta: šādu ziņu nebija ne Jaundžeikara advokāta, ne citu lietā iesaistīto personu, - tikai KNAB izmeklētāju rīcībā.

Ņemot vērā, ka iepriekš KNAB vadība, saņemot kritiku par informācijas nopludināšanu, ir aizbildinājusies ar to, ka neviens tai par šādiem gadījumiem neesot ziņojis, Pietiek pārstāvis vērsās pie tobrīdējās biroja priekšnieka pienākumu izpildītājas Jutas Strīķes ar oficiālu iesniegumu.

Norādot uz to, ka publiskotā informācija acīmredzami bijusi ņemta no KNAB sāktā kriminālprocesa materiāliem, iesniegumā Strīķe tika aicināta sākt kriminālprocesu par nepubliskojamas informācijas izpaušanu, ko veikuši KNAB darbinieki.

Taču nu oficiālā atbildē jaunais KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks diplomātiskos izteikumos liek saprast, ka šī informācijas noplūde ir bijusi apzināta, kontrolēta un sankcionēta.

Savā atbildē Streļčenoks norāda, ka iepazīšanās ar Nekā personīga sižetā publiskoto informāciju likusi izdarīt secinājumu – „nav ziņu, kas norādītu, ka pastāv reāla iespēja, ka noticis noziedzīgs nodarījums, kā arī sniegtās ziņas nesatur informāciju par iespējamu notikušu noziedzīgu nodarījumu, kuras būtu nepieciešams un iespējams pārbaudīt ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm, vai Biroja resorisko pārbaužu veidā”.

Streļčenoks neatklāj, kuri konkrētie KNAB darbinieki nopludinājuši informāciju par Jaundžeikara kriminālprocesu un ar kura KNAB vadības pārstāvja sankciju šī informācija nopludināta.

Kā zināms, grāmatā Cits ķēķis: zem likumīgā „jumta” detalizēti aprakstītas KNAB un citu specdienestu pārstāvju sadarbības metodes ar konkrētiem mediju pārstāvjiem, nopludinot informāciju savās interesēs.

Novērtē šo rakstu:

0
0