Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, kas novembra vidū Saeimā uzteica „citu valstu tiesas”, kur esot nepieciešams zemāks pierādījumu slieksnis nekā Latvijā, līdz ar ko KNAB izmeklētājiem esot jāvāc daudz vairāk pierādījumu un jāstrādā vairāk nekā kolēģiem ārzemēs, tomēr nespēj nosaukt nevienu konkrētu valsti, kurā tiešām būtu atrodamas šādas izprotošas tiesas un tiesneši.

Pēc tam, kad Strīķe Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas deputātiem šā gada 15. novembrī sūdzējās par Latvijas tiesām, kuras pieprasot daudz vairāk pierādījumu nekā „citu valstu tiesas”, KNAB priekšnieka vietniecei oficiālā iesniegumā tika uzdota virkne jautājumu, tostarp lūdzot nosaukt – kuras tieši ir šīs „citas valstis”, kuru tiesās nepieciešams zemāks pierādījumu slieksnis nekā Latvijā?

Strīķei tika lūgts par katru no šīm „citām valstīm” minēt šīs valsts nosaukumu, kā arī konkrētus pētījumus vai datu avotus, uz kuru pamata viņa Saeimas deputātiem izteikusi šādu apgalvojumu.

Tāpat toreizējai KNAB vadītājai tika pieprasīts minēt, kas katrā no šiem pētījumiem vai datu avotiem precīzi apliecina, ka Latvijas izmeklētājiem „jāvāc daudz vairāk pierādījumu un jāstrādā vairāk nekā kolēģiem ārzemēs”, kā arī formulēt, kas viņas izpratnē ir „daudz vairāk pierādījumu” un „jāstrādā vairāk”, - kā viņa mēra šo „vairāk” un uz kādu metodoloģiju balstīti šie viņas aprēķini.

Taču ne uz vienu no šiem jautājumiem Strīķe atbildes nav vēlējusies vai spējusi sniegt. Saskaņā ar viņas oficiālo skaidrojumu neko tādu viņa Saeimā īsti neesot ne teikusi, ne apgalvojusi, - „žurnālista uztvertais redzējums par notiekošo Saeimas apakškomisijas sēdē nav uzskatāms par konkrētas amatpersonas tiešo runu, proti, par personas runas vai domu tiešu atkārtojumu”.

Līdz ar to tā vietā, lai nosauktu konkrētas valstis, pētījumus un datu avotus, Strīķe, kā apliecināts viņas oficiālajā atbildē varot vienīgi ieteikt „apmeklēt šādu organizāciju interneta saites: GRECO - Group of States against Corruption www, сое. int/t/dghl/monitoring/ greco/, IACA www.iaca-info.org, ICAC www.icac.org.hk, INTERPOL www.interpol.int, OECD www.oecd.org, OLAF www.ec.europa.eu. Transparency International www.transparency.org, UNODC www.unodc.org”.

Novērtē šo rakstu:

0
0