Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kļūst skaidrāks, kāpēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe nevēlējās atklāt savu deklarēto dzīvesvietas adresi, lai pret viņu būtu iespējams vērsties tiesā ar pieteikumu saistībā ar viņas paustām godu un cieņu aizskarošām ziņām: izrādās, ka Strīķu ģimenes dzīvoklis 2001. gadā, spriežot pēc zemesgrāmatas ziņām un tirgus datiem, iegādāts, izmantojot savulaik plaši izmantoto valsts krāpšanas shēmu, uzrādot mākslīgi samazinātu darījuma summu.

Pietiek jau informējis, Strīķe savu deklarēto dzīvesvietu atklāt kategoriski nevēlējās, un arī KNAB preses pārstāvis nesniedza atbildi uz jautājumu, kāpēc Strīķe nav vēlējusies atklāt savu deklarēto dzīvesvietas adresi, kad tā viņai tika pieprasīta, lai pret viņu tiesā iesniegtu pieteikumu par goda un cieņas aizskaršanu.

Tiesas oficiāli izprasītā informācija nu rāda, ka Strīķes deklarētā dzīvesvieta ir aptuveni 49 kvadrātmetrus liels dzīvoklis Rīgā, Kurzemes prospektā, kas oficiāli pieder Strīķes dzīvesbiedram, 1967. gadā dzimušajam Maiguram Strīķim.

Kā rāda Pietiek oficiāli saņemtie Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas dati, šo dzīvokli Strīķis 2001. gada maijā no kādas 1940. gadā dzimušas kundzes iegādājies, oficiāli samaksājot 2800 latu, tas ir – aptuveni 57 latus kvadrātmetrā.

Šī summa ir bijusi būtiski mazāka par reālajām tirgus cenām šajā laikā: kā apliecina Pietiek aptaujātie nekustamo īpašumu eksperti (kuri gan vienbalsīgi lūdza viņus saistībā ar KNAB priekšnieka vietnieces dzīvokļa jautājumiem nepieminēt), 2000.-2001. gadā pat tālākajos mikrorajonos tādas cenas kā 100 dolāru par kvadrātmetru jau sen nav eksistējušas.

„Deviņdesmito gadu sākumā, kad masveidā izbrauca Krievijas militārpersonas, Kurzemes prospektā divistabu dzīvokli varēja nopirkt arī par 50-60 dolāriem kvadrātmetrā, taču tie laiki sen beidzās. 2001. gadā, kad jau bija sākusies masveida kreditēšana, šādam dzīvoklim vajadzēja maksāt vismaz 200 dolārus kvadrātmetrā, ja ne visus 300,” apliecināja viens no ekspertiem.

Ne Strīķe, ne KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs nevēlējās atbildēt uz jautājumu, vai Strīķe ir lietas kursā, ka viņas dzīvesbiedrs dzīvokli, ko viņa deklarējusi kā savu dzīvesvietu, iegādājies par cenu, kas bijusi būtiski zemāka par tirgus cenu

Tāpat atbilde netika sniegta uz jautājumiem, vai šis fakts KNAB priekšnieka vietniecei nav radījis aizdomas par fiktīvas cenas uzrādīšanu un valsts krāpšanu un vai viņas nevēlēšanās atklāt savu deklarēto dzīvesvietas adresi nav saistīts ar bažām, ka fakti par minētā dzīvokļa iegādes cenu nonāks atklātībā.

Novērtē šo rakstu:

0
0