Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien izbeidza arī otru administratīvā pārkāpuma lietu, kas bija sākta par Lato Lapsas "nepakļaušanos Drošības policijas darbinieku likumīgajām prasībām".

"Šiem parazītiem uzplečos, kuri valsts noslēpuma aizsegā tērē nodokļu maksātāju naudu - šogad aptuveni 10 miljonus eiro - nevis, lai noķertu kaut vienu vienīgu Krievijas spiegu, bet gan, lai imitētu reālu darbu, kārtotu savus pielaižu biznesus un uzspļautu likuma varai, nevajadzētu cerēt, ka ar šo tiesas spriedumu viss beigsies. Agri vai vēlu nāksies likuma priekšā atbildēt gan par pašu prettiesisko aizturēšanu, gan par melīgām liecībām un nepatiesiem ziņojumiem," komentē Lato Lapsa.

Kā jau ziņots, 29. aprīlī Lato Lapsa bija ieradies Drošības policijas ēkā Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99A, lai saskaņā ar Iesniegumu likumu iesniegtu iesniegumu mutvārdos. Līdzi žurnālistam bija diktofons, ko viņš bija plānojis izmantot, lai tajā ierakstītu viņa iesniegto mutvārdu iesniegumu un nepieļautu, lai iesnieguma pieņēmēji - Drošības policijas darbinieki - to kādā veidā izkropļotu.

Pēc tam, kad izrādījās, ka Drošības policija vispār nav lietas kursā par mutvārdu iesniegumu nodošanu, ko paredz Iesniegumu likums, un mēģina atrast kādu risinājumu, caurlaižu telpā ieradās Drošības policijas darbinieks Andris Klešs un agresīvā formā paziņoja, ka, tā kā esot radušās aizdomas, ka Lato Lapsa veicot audioierakstu, viņam vajadzēšot iziet drošības pārbaudi. Kad Lato Lapsa sāka uzdot jautājumus par šāda lēmuma un pārbaudes tiesiskumu, viņš tika aizturēts "par pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām".

Uz šīs lietas pirmo tiesas sēdi 16. jūnijā neviens Drošības policijas pārstāvis nebija ieradies, taču tad pēc Lato Lapsas un viņa advokātes Jeļenas Kvjatkovskas lūguma tiesa trīs Drošības policijas darbiniekus - Andri Klešu, Arni Kupču un jau plaši pazīstamo Iļju Boronovski, kas iepriekš "izmeklēja" pret Lato Lapsu safabricēto kriminālprocesu saistībā ar grāmatu Cits ķēķis - uz 23. jūlija tiesas sēdi izsauca ar pavēsti (attēlā - visi trīs pirms tiesas sēdes sākuma).

Pēc tam, kad Drošības policijas pārstāvji bija izteikuši prasību noslēpt tiesas sēdē spriesto no sabiedrības, to tradicionāli pamatojot ar nepieciešamību aizsargāt valsts noslēpumu un citas neizpaužamas ziņas, Vidzemes priekšpilsētas tiesa paziņoja tiesas sēdi par slēgtu.

Ne no Drošības policijas priekšnieka Normunda Mežvieta, ne no pašas Drošības policijas tā arī nav saņemts nekāds skaidrojums - kāds tieši valsts noslēpums varētu tikt izpausts saistībā ar Lato Lapsas aizturēšanas apstākļiem un detaļām un vai patiesais iemesls prasībai pasludināt tiesas sēdi par slēgtu nav Drošības policijas bažas, ka var atklāties īpaši nepievilcīgas detaļas par tās darbinieku rīcību.

Interesanti, ka pirms trīs nedēļām, kad Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika izskatīta otra, līdzīga lieta par Lato Lapsas aizturēšanu, Drošības policija ne tikai nebija vērsusies tiesā ar lūgumu par šīs lietas iztiesāšanu aiz slēgtām durvīm, bet šo iztiesāšanu vispār ignorēja, uz to nenosūtot nevienu savu pārstāvi.

"Ļoti žēl, ka Drošības policijai tik ļoti bail no tā, ka sabiedrība varētu uzzināt šīs lietas detaļas un patiesos apstākļus, ka tā šo lietu tik kategoriski nevēlas izskatīt citādi kā aiz slēgtām durvīm. Taču taisnība latviešu tautas sakāmvārdam - suns zina, ko ēdis," šo Drošības policijas vēlmi iepriekš komentēja pats Lato Lapsa.

Novērtē šo rakstu:

0
0