Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA B-40 iesniegusi Administratīvajā tiesā prasību atcelt Jūrmalas domes nezināmas personas izsūtītu „papīru” ar nosaukumu „Jūrmalas pilsētas domes lēmums – izpildu dokuments”, jo ir pārliecināta, ka tas, būdams bez paraksta un bez iespējas identificēt, kas to sūtījis, vispār nav uzskatāms par dokumentu. Kūrortpilsētas pašvaldība savukārt sakās esam pārliecināta, ka dokuments noformēts atbilstoši saistošajiem aktiem un tam ir juridisks spēks.

SIA B-40 ir neizpratnē par kādu Jūrmalas domes sūtītu vēstuli: kā pieteikumā tiesai norāda uzņēmuma valdes locekle Ilze Valgere, 2015.gada 8.aprīlī SIA B-40 saņēma 2015.gada 8.aprīlī Jūrmalas pilsētas domes nezināmas personas izsūtītu "papīru" ar nosaukumu "Jūrmalas pilsētas domes lēmums – izpildu dokuments", datētu ar 2015.gada 31.martu Nr.15-L 1536-1, kuram nebija pievienots neviens pavadraksts, no kura nevar izdarīt secinājumu, kas to ir pieņēmis.  „Uz papīra ir tikai atrodama atzīme „dokuments sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta”,” situāciju izklāsta uzņēmuma pārstāve. Taču vēstule nosūtīta nevis elektroniski, bet gan pa pastu.

Jūrmalas domes juridiskajā nodaļā uzņēmumam nosaukti tālruņa numuri, pa kuriem zvanot, būšot iespējams noskaidrot, kas tas par "papīru", vai ir zināms, kas to ir pieņēmis, un kas to apliecina. Tomēr, zvanot uz šiem tālruņa numuriem, sazvanīt nevienu neesot bijis iespējams, tāpēc Jūrmalas pilsētas domē iesniegts rakstveida iesniegums, lūdzot steidzami sniegt rakstveida atbildi uz vairākiem jautājumiem.

Uzņēmums no pašvaldības vēlas noskaidrot, kā pretēji Elektronisko dokumentu likumam nosacījumiem Jūrmalas pilsētas dome elektronisku dokumentu spēj nosūtīt pa pastu, nevis elektroniski, kas ir pieņēmis šo lēmumu, kā iespējams šo personu identificēt un kur atrodams šīs personas paraksts un laika zīmogs. Tāpat B-40 vēlas uzzināt, kāds normatīvais akts atļauj Jūrmalas pilsētas domei nodrošināt šo lēmumu, ierakstot zemesgrāmatā nekustamajam īpašumam Jūrmalā, Jūras ielā 40B, kurš nemaz nepieder SIA B-40, aizlieguma atzīmi atsavināt īpašumu.

Uzņēmums ir pārliecināts, ka, ņemot vērā to, ka saskaņā ar Elektronisko dokumentu likumu un Likumu par dokumenta juridisko spēku šāds "papīrs" vispār nav uzskatāms ne par dokumentu, ne arī par elektronisku dokumentu, jo nav iespējams identificēt, kāda amatpersona to ir pieņēmusi, kā arī tas nav parakstīts, kā to apliecina norāde papīra apakšējā daļā, un tajā ir ietverts prettiesisks nodrošinājums - aizlieguma atzīmes atsavināt nekustamo īpašumu Jūrmalā, Jūras ielā 40B ierakstīšana zemes grāmatā.

Patiesībā kā min uzņēmums, šis nekustamais īpašums ne tikai nepieder SIA B-40, bet arī nekad nav piederējis, un tas ir zināms ne tikai no publiskā ieraksta zemesgrāmatā, bet arī no tā, ka pati Jūrmalas pilsētas dome pēc šī nekustamā īpašuma izsoles, kurā tas tika pārdots Aivaram Kauliņam, 2014.gada 28.oktobrī noslēdza attiecīgu nekustamā īpašuma pirkuma līgumu. Tāpēc uzņēmums lūdz tiesu atcelt šo dokumentu un atzīt dokumentu par spēkā neesošu.

Savukārt Jūrmalas dome sakās esam pārliecināta, ka dokumentam ir juridisks spēks un tas sagatavots atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Kā skaidro Jūrmalas domes Nodokļu nodaļa, likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 9.1 panta “Brīdinājums un lēmums par nokavētā nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma piedziņu un akts par piedziņas neiespējamību” 1.daļa nosaka, ka uz brīdinājuma par administratīvā akta piespiedu izpildi un lēmuma par nokavēto nodokļu maksājuma piedziņu, ja tas tiek sagatavots elektroniski, nav nepieciešams amatpersonas paraksts. „Šādā gadījumā uz brīdinājuma par administratīvā akta piespiedu izpildi un lēmuma par nokavēto nodokļu maksājuma piedziņu jābūt atzīmei "Dokuments sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta", savukārt 2.daļa nosaka, ka nosūtot ar nekustamā īpašuma nodokļa piedziņu saistītos dokumentus pa pastu, tos nav nepieciešams noformēt kā ierakstītus pasta sūtījumus,” savu izpratni par likumā noteikto pamato kūrortpilsētas pašvaldība.

Turklāt likumprojekta anotācijā īpaši norādīts, ka šāda norma pieņemta, lai ievērotu Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteikto, ka pašvaldību darbība nekustamā īpašuma administrēšanas jomā ir vērsta uz procesa automatizēšanu.

Jūrmalas dome arī esot pārliecināta, ka atzīmi zemesgrāmatā izdarījusi likumīgi, jo likums paredz, ka vienlaikus ar nodokļu administrācijas kontroles rezultātā pieņemtā lēmuma paziņošanu, kā arī lēmuma par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu pieņemšanu nodokļu administrācija ir tiesīga piemērot šādus minēto lēmumu izpildes nodrošinājuma līdzekļus, piemēram, veikt prasības nodrošinājuma atzīmes ierakstīšana zemesgrāmatā.

Turklāt dome jau pērnā gada nogalē esot brīdinājusi B-40 par nekustamā īpašuma nodokļa parādu, bet šos brīdinājumus uzņēmums neesot apstrīdējis. Kā norāda domes Nodokļu nodaļa, B-40 nosūtītajos dokumentos arī esot norādītas atsauces uz likumiem, saskaņā ar kuriem lēmums pieņemts.

Novērtē šo rakstu:

0
0