Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Cilpa ap Aivara Lemberga ģimenes arestētās mantas „apsaimniekotāju”, Šveices advokātu Rūdolfu Meroni turpina savilkties, - kā liecina Pietiek rīcībā nonācis iesniegums Ģenerālprokuratūrai, pēc kura saņemšanas šovasar ir sākts kriminālprocess, tiesībsargājošajām iestādēm ir nodots iespaidīgs dokumentu daudzums par Meroni shēmām un pēdējos gados veiktajiem aizdomīgajiem darījumiem.

Pietiek šodien publisko šī iesnieguma lielāko daļu, dzēšot tikai detaļas, kas ļautu Meroni un viņa kompanjoniem precīzi uzzināt, kādi tieši dokumenti ir nodoti prokuratūrai un par ko tieši viņiem uztraukties visvairāk. Savukārt jau rīt publicēsim lielu daļu no dosjē, kas ir ticis sagatavots par vienu no R. Meroni uzticības personām, kas tāpat dāsni barojusies no „apsaimniekotās” mantas un naudas līdzekļiem, - Šveices advokātam arī personiski tuvo gados jauno ukrainieti Lidiju Hitričenko.

Kā zināms, saņemot šo un vēl citus iesniegumus, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde jūlija vidū ir sākusi kriminālprocesu par piesavināšanos un naudas atmazgāšanu. Kriminālprocess ir uzsākts šā gada 16.jūlijā pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas un 195.panta trešās daļas. 

Krimināllikuma 179. pants par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, savukārt 195. pants – tas pats, kas piemērots arī Aivaram Lembergam, - par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tā veikta lielā apmērā vai to veikusi organizēta grupa, paredz brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ar ko izskaidrojama tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvju ilggadēji pastāvīgi labvēlīgās nostājas maiņa pret „arestētās mantas glabātāju”? Avoti Ģenerālprokuratūrā ir izteikušies, ka tas vismaz daļēji saistīts ar R. Meroni „politiskās mēra sajūtas zudumu”.

Kamēr ar Šveices advokātu saistītas personas slēpti finansējušas A. Lemberga politiskos pretiniekus, tas uztverts labvēlīgi, taču pirms šīm vēlēšanām Šveices advokāts sācis apjomīgi atbalstīt arī politiskos spēkus, kas vairs nevar tikt uzskatīti par nacionālajām interesēm atbilstošiem. To beidzot „pamanījušas” arī valsts drošības iestādes.

Šajā situācijā daudz labvēlīgāk uztverta ar R. Meroni iepriekš saistītu personu sniegtā informācija, kurā cita starpā arī skaidri iezīmētas varbūtējās „mantas glabātāja” darījumu finansiālās sekas Latvijas valstij neatkarīgi no tā, vai A. Lemberga lietā būs vai nebūs konfiscējošs spriedums.

„Ja R. Meroni rīcības rezultātā tiks samazināta arestētā manta un izsaimniekoti viņa kontrolē esošie, Latvijas tautsaimniecībai stratēģiski svarīgie tranzīta uzņēmumi, tad Latvijas valsts var sagaidīt tiesvedības, kur kompensējamās summas ir mērāmas vairākos simtos miljonu eiro.

Šāds rezultāts gaidāms neatkarīgi no tā, kā beigsies tiesvedība augstāk minētajā krimināllietā. Ļoti iespējams, ka šādu tiesvedību rezultāts būs smagi jūtams Latvijas valstij un katram tās nodokļu maksātājam,” teikts iesniegumā. Spriežot pēc notikumu gaitas, nu tas ir atskārsts arī augstākajā līmenī.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

51
11