Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Tieslietu ministrijā ir saņemti Edinburgas tiesas spriedumi, kas faktiski izbeidz tā saukto "Gulami viesnīcu reiderisma" lietu, saistībā ar kuru divi Uzbekistānas uzņēmēji pērn iesnieguši Latvijas valdībai investīciju pretenziju.

Pietiek jau informējis, pērn Valsts kanceleja paziņoja, ka Latvijas valdība saņēmusi jau otro investīciju pretenziju, ko iesnieguši Uzbekistānas uzņēmēji Akbars Abdullajevs un Eljors Junusovs.

Viņi bija paziņojuši, ka noziedzīgs grupējums, kuru vadot Pietiek jau vairākkārt pieminētais afgāņu izcelsmes Latvijas uzņēmējs Gulams Mohammads Gulami, ar viltotiem dokumentiem un Uzņēmumu reģistra un tiesībsargāšanas iestāžu amatpersonu palīdzību esot panācis viesnīcu Royal Square Hotel&Suites un Garden Palace Hotel prettiesisku atņemšanu.

Savukārt SIA 555 Brand Hotel pārstāvis Toms Briedis bija nācis klajā ar paziņojumu, ka 2012.gada beigās esot atklāts - izmantojot viltotus dokumentus, ar uzņēmumu nesaistīta persona esot izlikusies par tā vienīgā īpašnieka, Lielbritānijā reģistrētā Brook Organisation L.P. pilnvaroto.

Saskaņā ar uzņēmuma pārstāvja apgalvojumu Brook Organisation L.P. patiesais īpašnieks nekad neesot uzdevis šim uzņēmumam izdot dokumentus, kas pilnvaro ar šo uzņēmumu nesaistītu personu mainīt uzņēmuma valdi vai atsavināt daļas. Savukārt advokāts Aigars Laizāns pagājušā gada sākumā publiski paziņoja, ka Gulami saistība ar reiderismu pieczvaigžņu viesnīcā Royal Square Hotel&Suites esot aizvien uzskatāmāka.

Taču Skotijas tiesas lēmumi, ko Pietiek jau publiskojis un kuri nu saņemti LR Tieslietu ministrijā, rāda, ka šā gada vasarā strīds par viesnīcu, kas Latvijā joprojām turpinās, skanot paziņojumiem par kārtējo reiderisma gadījumu, Lielbritānijā īpašnieku līmenī jau ir atrisināts un visas prasības pret Gulami ir noraidītas.

Šie dokumenti rāda, ka šā gada jūlijā Edinburgas augstākā civillietu tiesa izskatījusi divu Belizā reģistrētu ārzonas kompāniju prasību pret virkni citu uzņēmumu un arī personiski pret Gulami. Šajā tiesas sēdē piedalījies arī vēl viens Latvijas uzņēmējs Uldis Skudra - kādreizējais Gulami darbinieks, kas pēcāk neskaidrā veidā kļuvis par politisku problēmu vajāta Uzbekistānas uzņēmēja pilnvaroto personu.

Prasītāji, kā rāda tiesas dokumenti, lūguši tiesu uz nenoteiktu laiku apturēt tiesvedību un uz šo laiku atļaut Skudram rīkoties kā prasītāju - Belizas ārzonas kompāniju (aiz kurām, visticamākais, slēpjas Uzbekistānas uzņēmēji) īslaicīgam pārstāvim.

Taču Edinburgas tiesa ne tikai noraidījusi abus šos lūgumus, bet arī izbeigusi šo lietu un noraidījusi prasītāju izteiktos apgalvojumus attiecībā uz "piekto atbildētāju" - tātad Gulami - un vēl atzinusi prasītājus atbildīgus par Gulami tiesvedības izmaksām. Savukārt šā gada augustā, kā rāda tiesas dokumenti, Edinburgas tiesa jau izskatījusi Gulami prasījumus par iepriekšējo uzņēmuma direktoru iecelšanu amatos.

Vēstulē, ko Edinburgas tiesa nosūtījusi LR Tieslietu ministrijai, īpaši norādīts, ka abas pieminētās lietas ir tikušas izskatītas un pabeigtas, abās pieņemti nolēmumi, - tā kā apelācijas nav tikušas iesniegtas, 2014. gada 8. jūlija un 12. augusta nolēmumi ir stājušies spēkā. "Cerams, ka šī informācija palīdzēs Latvijas tiesai," teikts vēstulē.

Līdz ar šiem Edinburgas tiesas spriedumiem daudz ticamāka ir jau iepriekš izskanējusī versija, ka patiesā aina varētu būtiski atšķirties no iepriekš izskanējušajiem apgalvojumiem: saskaņā ar šo versiju Gulami kļuvis par sava paša bijušā darbinieka Skudras mahināciju upuri.

Kad Gulami 2007. gadā uzaicinājis savu Uzbekistānas darījumu partneri  Akbaru Abdullajevu piedalīties divos viesnīcu projektos, Skudra, kurš pirms tam strādājis Hansbankas VIP klientu apkalpošanā ar Gulami palīdzību iekārtojies darbā pie Abdullajeva.

Savukārt pēc 2012. gada, kad Abdullajevam sākušās nopietnas politiska un krimināla rakstura problēmas Uzbekistānā, viņa darbinieks ar viltu ieguvis savā rīcībā it kā Abdullajeva parakstītas pilnvaras un ar reiderisma metodēm mēģinājis pārņemt kompanjonu īpašumus. Taču Edinburgas tiesā Skudram nav izdevies iegūt kontroli pār viesnīcu kontrolējošo ārzonas uzņēmumu Brook Organisation L.P., līdz ar ko atlicis vien izmēģināt veiksmi Latvijas tiesībsargāšanas iestādēs.

Abdullajeva politiski iekrāsotās "problēmas" Uzbekistānā, kas beigušās ar apjomīgiem tiesas spriedumiem "mafiozam grupējumam", plašāk aprakstītas portālā asiaterra.info šā gada 15. janvārī - par tām iespējams lasīt šeit.

Novērtē šo rakstu:

0
0