Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pretēji sākotnējai amatpersonu publiski izteiktajai vienaldzībai un demonstrētajai nevēlmei noskaidrot tā dēvētās „oligarhu lietas” kriminālprocesa materiālu noplūdes apstākļus un vaininiekus, tagad kriminālprocess par šo noplūdi tomēr ir sākts. Paradoksālā kārtā procesa virzītājs ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas pieminēts kā iespējamais noplūdes avots.

„Ir uzsākts kriminālprocess un veikta virkne izmeklēšanas un procesuālo darbību,” – šādu oficiālo atbildi ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers sniedza uz Pietiek jautājumu, kādus tieši pasākumus Ģenerālprokuratūra ir veikusi un veiks, lai noskaidrotu šīs noplūdes apstākļus un vainojamās amatpersonas.

Neskaidrības ap publiskotajiem „Rīdzenes sarunu” ierakstiem sākās oktobra beigās, kad Kalnmeiers Latvijas TV paziņoja – jā, viņu gan uztraucot sarunu noplūšana medijos, tomēr Ģenerālprokuratūrā nekāda dienesta pārbaude atšķirībā no KNAB netikšot veikta.

„Kā liecina masu medijos publiskotās informācijas analīze, ne tikai saistībā ar šo gadījumu, bet arī citiem, saistībā ar šo pašu tā saukto oligarhu lietu, tad ziņas ir sniegtas tieši no KNAB darbinieku puses. Ja viņus šis konkrētais mans paziņojums interesē, es varu pateikt arī viņiem, par kādiem konkrētiem gadījumiem ir runa,” TV paziņoja ģenerālprokurors.

Pēc šiem izteikumiem sekoja KNAB publisks aicinājums Kalnmeieram sniegt birojam viņa rīcībā esošo informāciju, lai KNAB tos varētu pārbaudīt, un ģenerālprokurora paziņojums TV saistībā ar ekspolitiķa Dzintara Jaundžeikara aizturēšanu, kas liecināja, ka Kalnmeiers ticies ar KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāju Jutu Strīķi un saskaņojis rīcību.

„Pirms [Jaundžeikara] aizturēšanas man bija tikšanās ar KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāju Jutu Strīķi, lai pārrunātu informāciju, kas bija mūsu rīcībā. Tā kā mūsu rīcībā esošā informācija bija līdzīga un diezgan nopietna, tad sekoja mūsu tālākā rīcība, lai novērstu sekas, kas būtu radušās izplatot valsts noslēpuma saturošu informāciju,” paziņoja Kalnmeiers.

Nu no Kalnmeiera atbildes Pietiek izriet, ka kriminālprocess par „oligarhu sarunu” noplūdi ierosināts, taču „konkrētu informāciju par veiktajām darbībām ir tiesīgs sniegt tikai procesa virzītājs (Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs)” – tieši tā iestāde, ko Kalnmeiers iepriekš bija nosaucis tiešā saistībā ar informācijas noplūdēm.

Savukārt uz Pietiek jautājumu, vai Ģenerālprokuratūra un viņš personiski ir saņēmuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aicinājumu sniegt ziņas par šo informācijas noplūdi un šādas ziņas KNAB snieguši, Kalnmeiers atbildēja ar lakonisku: „Jā.”

Novērtē šo rakstu:

0
0