Menu
Pilnā versija
Foto

Vai, pirms kāpt busiņā, jālūdz šoferim iepūst alkometrā?

Juris Ādamsons, pensionēts starppilsētu autobusu šoferis · 16.03.2015. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Izlasīju ziņās*, ka Rīgas Pašvaldības policija ir aizturējusi tā saucamo neregulāro pārvadājumu pakalpojuma sniedzēja mikroautobusu, jo radušās aizdomas par spēkrata vadīšanu reibuma stāvoklī. Pēc apturēšanas šoferītis esot izvairījies no acu kontakta un bijis manāmi satraukts. Veicot busiņa apskati, policisti mikroautobusa durvju kabatā atraduši maisiņus ar baltas krāsas pulverveida vielas paliekām, bet vīrieša jakas kabatā − izlietotu šļirci un vēl vienu polietilēna maisiņu ar baltas krāsas pulverveida vielu.

Šis stāsts uzskatāmi parāda, ka valsts nedrīkst palaist pašplūsmā pasažieru pārvadājumus. Ja lielie autobusu parki ir spiesti rūpēties par regulāru šoferu kontroli, tad mazie, tā saucamie neregulārie jeb nelegālie pārvadātāji strādā uz goda vārda. Braukšana reibumā ir uz paša šofera sirdsapziņas – kāda nu kuram tā ir.

Pasažieru vešana skurbulī ir lielākais grēks, kādu spēju iedomāties. Vairums manu kolēģu šo šoferu bausli skrupulozi ievēro, taču ir arī izņēmumi, par kuriem nācies lasīt arī kriminālziņās. Šajā gadījumā minētais vadītājs jau iepriekš esot nonācis pašvaldības policijas redzeslokā par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu un citiem pārkāpumiem. Manuprāt, tas raksturo gan minētā šofera augsto bezatbildības pakāpi, gan esošās sistēmas nespēju pasargāt pasažierus no šādiem autovadītājiem. Nekāpsi taču busiņā ar savu alkometru un nelūgsi šoferītim iepūst, pirms doties ceļā!

Manuprāt, pēc šī notikuma valstij ir jādara viss, lai sakārtotu novārtā pamesto neregulāro pasažieru pārvadājumu nozari, pieņemot jau iecerētos grozījumus Autotransporta likumā un izstrādājot jaunus noteikumus par pasažieru neregulāro un speciālo regulāro pārvadājumu veikšanas kārtību. Tajos ir jāparedz arī neregulāro pārvadātāju atbildība par līdzīgiem pārkāpumiem. Pašlaik tā ir gaužām niecīga – izraisīji negadījumu reibumā, pameti busiņu likuma varā ar visiem pasažieriem, un miers. Kurš vairs pierādīs, ka sēdēji pie stūres? Droši vien darba līgums arī netika slēgts, attiecīgi šofera atbildība ir niecīga un rada zināmu nesodāmības sajūtu. Iespējams, arī šajā gadījumā, kad busiņa šoferis pēc uzdzīves devās mājās ar savu dienesta transportlīdzekli. Lielajos autobusu parkos diez vai šāda situācija būtu iedomājama, bet mazie uzņēmēji rīkojas pēc saviem ieskatiem. Vai mums nepieciešama kārtējā Zolitūde, lai rīkotos?

* Ziņa ir šeit: http://apollo.tvnet.lv/zinas/pasvaldibas-policija-aiztur-iereibusu-mikroautousa-soferi/685190

Novērtē šo rakstu:

0
0