Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunajam Ministru prezidentam Mārim Kučinskim pirms runāt, ka nevajag neko mainīt pensiju sistēmā, vajadzētu padomāt. Runa ir par dažiem pensiju aprēķināšanas likumiem.

1. Kāpēc vīriešiem vidējo vecuma pensiju izmaksas laika periodi Latvijā ir šādi (piem., 60+20,26 vai 62+18.86), ja pēc statistikas datiem Latvijā vīriešu vidējais dzīves ilgums ir 70 gadi? Vai politiķi un ierēdņi vēlamo uzdod par esošo? Vai sanāk, ka pensija tiek samazināta apmēram par 50%? Varbūt šāds pensiju izmaksas laika periods jāpielieto politiķiem, ierēdņiem, kas paši sev nosaka algas, kā arī Eiropas naudas saņēmējiem.

2. Otrā līmeņa fondētais pensijas kapitāls. Personīgais piemērs. Uzkrājums 2446 eiro/5,29 (saņemu mēnesī) = 462(mēneši) / 12(mēneši) = 38,5(gadi)? Rezultāts – 60+38=98 gadi. Atgādinu, ka vīriešu vidējais dzīves ilgums Latvijā ir 70 gadi. TĀDA ESOT APRĒĶINĀŠANAS FORMULA.

Es to uzskatu par pensionāru apkrāpšanas formulu. Vai valsts gaida, kad nomirs pensionārs, lai piesavinātos viņa atlikušo uzkrājumu? Vai uzkrātais 2. līmeņa fondētais pensijas kapitāls nav PRIVĀTAIS ĪPAŠUMS? Kā ir ar īpašuma neaizskaramību? Valsts izliekas par labdari un atmet no pašu pensionāru naudas, kā iedomājas.

Mūža pensijas apdrošināšanas minimālā uzkrājuma summa ir 3000 eiro. Uzskatu, ka pensionāri, kuru uzkrājums ir līdz 2999 eiro, tiek nekaunīgi apkrāpti, jo cita varianta pensionāriem nav. Atkal cieš mazāk nodrošinātie. Līdz minimālai mūža pensijas apdrošināšanas summai (pašlaik 3000 eiro) tā, aizejot pensijā, pensionāram jāizmaksā uzreiz. Vienīgā iespēja iegādāties sadzīves tehniku, izremontēt mājokli vai uzlabot veselību mūsu "BEZMAKSAS" medicīnā.

3. Priekšlaicīgā pensionēšanās. Priekšlaicīgās pensionēšanās gadījumā pensionārs saņem 50% no VIDĒJI aprēķinātās pensijas, līdz sasniedz pilnās pensijas vecumu. Vai nesanāk, ka pensionāram atņem 50% no viņa paša nopelnītā, jo piešķirto pensijas apmēru izdala 60+20,26, bet ne kā pie 62+18,86 (pie pilnā vecuma stāža ). Ar kādām tiesībām - tāpēc, ka ir tāds likums? Kāds profesionālis varētu paskaidrot, cik pareizs vai nepareizs ir šāds viedoklis.

Vai atņemto naudu atdod politiķu un ierēdņu pensijām, kas paši sev nosaka algas, kā arī Eiropas naudas saņēmējiem? Cik likumīgs bija likums ar iespēju papildus samaksāt sociālo nodokli, lai palielinātu pensiju (speciāli izdomāts)?

Valsts liek pensionāriem iztikt ar 50% no pilnās pensijas, kura (pilnā) 2 gadus nesasniedz pat 256 eiro mēnesī (maznodrošinātas personas ienākuma līmenis) arī man ar 37 gadudarba stāžu. Par 7 gadiem laika posmu ar vidējo algu apmēram 667 eiro (470Ls*1,42, pēc tam 9 mēneši bezdarbnieks, kad piešķirto pensijas apmēru samazina par izmaksāto bezdarbnieka pabalsta summu), nomaksāti visi nodokļi, pensijas aprēķins nav ne 50 eiro (1. pensijas līmenis). Ko tad sarēķina tiem, kam ir minimālā alga?

No 2011g. janvāra sociālo nodokli darba ņēmējiem palielināja no 9% uz 11% (tā klusām). Kam ir darbs, tie parasti priekšlaicīgā pensijā neiet. Lai aizietu priekšlaicīgā pensijā, jābūt 30 gadu darba stāžam. VAI TĀ NAV APZINĀTA MAZNODROŠINĀTO IEDZĪŠANA LIELĀKĀ NABADZĪBĀ? Vēl viens apliecinājums.

Ja šādi likumi aizskar pensionāru intereses (nesaņemt to, ko viņi ir nopelnījuši), vai nav paradokss, ka nodokļu maksātāji maksā algas šādiem politiķiem un ierēdņiem. Vai OECD (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija), kur politiķi un ierēdņi cenšas iekļūt, ļauj iestāties valstīm, kuras apzināti grūž trūcīgākos vēl lielākā nabadzībā un valsts grimst dziļākos parādos? Cik milj. eiro katru gadu būs jāmaksā dalības maksa? Vai šie dati nav pareizi, ka OECD valstīs vīrieši pēc 65 gadiem nodzīvo 15-19 gadus ,bet sievietes 16-22 gadus?

Pensionāru federācija, informējiet OECD un citas attiecīgās Eiropas organizācijas, kā Latvijā apietas ar trūcīgajiem, tas ir jūsu pienākums. NODOKĻU MAKSĀTĀJI JŪS NEESAT VERGI!!! VAI LATVIJĀ NAV SAJAUKTAS VĒRTĪBAS, KAM, KURAM IR JĀKALPO?

Tieslietu ministrija - vai mums ir tiesiska valsts (daudzās ziņās)? Pirmais, kas ienāk prātā, ir ZZS deputāta Līdakas teiktais par muti (attiecas uz dažiem politiķiem un ierēdņiem).

Finanšu ministrija - vai nav jārīkojas otrādi un jāatmaksā pensionāriem tas, ko viņi ir nopelnījuši? Labklājības ministrija - vai šādi likumi skaitās labas pārvaldības prakse?

Un kāds ir Tiesībsarga viedoklis par šādiem likumiem? Un Pensionāru federācija - kā labā strādājat?

2016. gadā ir piešķirta Eiropas nauda - daudzi miljoni arī nabadzības mazināšanai. Tad arī (bez demagoģijas) lai mazina nabadzību, publicējot arī obligātu pilnīgu pārskatu par naudas izlietojumu nabadzības mazināšanai!

Novērtē šo rakstu:

0
0