Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

"Latvijas Reģionu apvienība" (LRA) lūgusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) izvērtēt, vai "Latvijas Radio" atskaņotajās Latvijas Republikas Finanšu ministrijas (FM) radio reklāmās nav saskatāma slēptā priekšvēlēšanu aģitācija un vai neatļautā veidā tiek tērēti administratīvie resursi. Vēstuli ar lūgumu izvērtēt attiecīgo situāciju LRA nosūtīja arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Sniegt paskaidrojumu par izvērsto radio kampaņu lūgts arī pašai Finanšu ministrijai.

FM apmaksātas reklāmas, kurās pastiprināti tiek reklamēti ministrijas paveiktie darbi, "Latvijas Radio" tiek atskaņotas jau visu augustu. Ņemot vērā, ka reklāmas parādījušās tieši priekšvēlēšanu periodā un pārējā gada laikā tādas nav bijušas, rodas bažas par priekšvēlēšanu aģitāciju, kuras finansēšanai tiek izmantoti administratīvie resursi. Savukārt Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 33. panta pirmā daļa aizliedz Administratīvo resursu izmantošanu šādam nolūkam.

Tāpēc LRA ir lūgusi NEPLP līdz 24. augustam sniegt savu izvērtējumu situācijai un atzinumu par to, vai FM reklāmās nav saskatāma slēptā reklāma un vai priekšvēlēšanu aģitācijā netiek izmantoti ministriju administratīvie resursi.

Lūgums pārbaudīt, vai Finanšu ministrijas reklāmās nav saskatāma slēpta priekšvēlēšanu aģitācija, un informēt par pārbaužu rezultātiem Latvijas Reģionu Apvienības Saeimas frakciju nosūtīts arī KNAB.

Tāpat LRA lūgusi FM līdz 24. augustam sniegt papildu informāciju par tās īstenoto radio kampaņu: tekstu atšifrējumu, izmaksas (proti, līdzekļu apmēru, kas samaksāts par augustā translētajām radio reklāmām, uzrādot arī to skaitu dienā), kā arī pamatojumu, kāpēc tieši šajā periodā tika nolemts izvērst minēto radio kampaņu.

Saistībā ar 6. oktobrī gaidāmajām vēlēšanām kopš šī gada 9. jūnija ir sācies 120 dienu ilgais priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Izvietojot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos (televīzijas un radio programmās, presē, internetā), publiskās vietās un citos priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos, ir jānorāda, ka tā ir politiskā reklāma un kurš aģitācijas veicējs to ir apmaksājis. Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu slēptā reklamēšanās ir aizliegta.

LRA uzskata, ka trīs mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām ministrijām vajadzētu aizliegt tērēt līdzekļus sabiedrisko attiecību aktivitātēm!

Novērtē šo rakstu:

42
6