Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs visi redzam, ka ar grozījumiem Sabiedrisko mediju likumā panākta sabiedrisko mediju politiska pakļaušana un ietekmēšana. Jautāsiet – kā pie tā nonāca? Vai tiešām lietā tika liktas slepkavības?

Droši vien garām nepaslīdēja biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektores, bijušās Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) juristes Daces Kotzevas mīklainā nāve noslīkstot 2020. gada septembrī.

Vai tiešām Valsts drošības dienests tā arī neko nespēja atklāt pēc tam, kad es sniedzu detalizētu informāciju, kas skaidri vedināja domāt, ka viņas nāve nav nejaušība. Turklāt viņa tik negaidīti aizgāja tieši tajā laikā, kad Saeima izskatīja grozījumus Sabiedrisko mediju likumā, cenšoties nepieļaut to nonākšanu politiķu kontrolē, ko mēģināja panākt valsts prezidents kopā ar savu padomnieci Sarmīti Ēlerti.

Ja vēl otrajā lasījumā visi sabiedriskos medijus pakļaujošie grozījumi tika noraidīti, tad jau pēc Daces Kotzevas nāves trešajā lasījumā tie iegūla likumā. Vai tiešām nejaušība? Vai tiešām godīga politika?

Atgādināšu, ka Dace Kotzeva meklēja arī negaidīti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes kapu. Vai tiešām šīs enerģiskās un spēkpilnās sievietes aiziešana bija onkoloģiska saslimšana? Vai varbūt ir kāds pamats runām, ka tieši caur dzimumorgānu inficēšanu ar vēža šūnām tiek veikta nevēlamu cilvēku novākšana?

Šie ir jautājumi, uz kuriem Normunda Mežvieta vadītā iestāde tā arī nepapūlējās rast atbildes. Bet sabiedrība ir tiesīga zināt. Ir laiks uzzināt patiesību par dzīvespriecīgās Daces Kotzevas mīklaino nāvi, ko grib pasniegt kā pašnāvību, bet cilvēkiem, kas viņu pazina, nav šaubu, ka viņa ir tikusi nogalināta. Ir arī tiesības uzzināt, kas īsti aizsaulē noveda Jutu Strīķi.

Novērtē šo rakstu:

163
13