Menu
Pilnā versija
Foto

Varbūt jums ir gana, Viņķeļi?

Aldis Gobzems · 15.01.2019. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tie pēdējie būs tie pirmie - šo biblisko tēzi var attiecināt uz Ilzi Viņķeli, kura vēlēšanās ieņēma godpilno pēdējo vietu kā nepopulārākais un tautas nemīlētākais politiķis, nobraucot no pirmās uz pēdējo vietu sarakstā.

Ja atceraties, iepriekšējā Saeimas sasaukumā bija cīņa, kurā Ilze Viņķele vēlējās kļūt par Solvitu Āboltiņu, kura arī Saeimā neiekļuva. Ilzei Viņķelei tas šobrīd ir izdevies ar uzviju, un Ilze Viņķele Solvitu ir pārspējusi un būs veselības ministre.

Labā ziņa ir tā, ka cilvēki beigs slimot, jo daļai sabiedrības būs bail to darīt, ja par veselības ministri kļūst pats nepopulārākais politiķis valstī. Vismaz man būtu.

Krišjāņa Kariņa politika pagātnē bija neiebilst pret Honkongas darījumu, kā rezultātā Solvita iekļuva parlamentā, tāpat arī tagad, kā redzams, Kariņam ir nepārprotama vēlme turpināt šo veco politiku, jo “priekš kam ņemt vērā tautas gribu”? Pakurnēs un padosies vecajiem dinozauriem.

2018.gada 7.augustā Facebook rakstīju sekojošo. “Īsais vēstures kurss (un izlasiet arī līdz galam visu). Cik tad “jauni” ir Viņķeļi Latvijas politikā? 

Ilze Viņķele sāka kā nacionāliste TB/LNNK (meitas uzvārdā - Vidiņa). Ilzes Viņķeles vīrs Juris Viņķelis ir aktīvi darbojies politikā kopš 90to gadu vidus. Bijis veselības valsts ministrs Labklājības ministrijā oligarha Andra Šķēles pirmajā valdībā (1995), veselības valsts ministrs arī oligarha Andra Šķēles otrajā valdībā, bijis premjera Guntara Krasta (TB/LNNK) biroja vadītājs (1997) (saukts arī tajā laikā par partijas pelēko kardinālu), ekonomikas ministra Vladimira Makarova (TB/LNNK) biroja vadītājs (1997).

Pie Makarova savukārt Ilze Viņķele bija padomniece un preses sekretāre, vēlāk karjeru turpināja jau kopā ar Robertu Zīli, esot viņa palīdze. Līdz ar 1999.gada nogalē iegūto valsts pilnvarnieka amatu Valsts informācijas tīklu aģentūrā Ilzes Viņķeles vīrs Juris Viņķelis kļuva par vienu no TB/LNNK politiskajiem ielikteņiem vairākās valsts un pašvaldību uzņēmumu padomēs.

Tā, piemēram, Juris Viņķelis ir bijis padomes loceklis “Latvenergo”, padomes loceklis Starptautiskajā lidostā „Rīga”, padomes loceklis Jūras medicīnas centrā, pilnvarnieks Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā, izpilddirektors Sabiedrības veselības aģentūrā.

2005.gada aprīlī Juris Viņķelis kļuva par Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirektoru, vēlāk arī iegūstot labi apmaksātus amatus vairākās pašvaldības uzņēmumu padomēs: SIA ”Juglas nami”, pašvaldības SIA “Mežciema namsaimnieks”, pašvaldības SIA “Purvciema nami”, pašvaldības SIA “Valdemāra nami”.

Šajā laikā arī aktīvi atbalstīja tolaik pārstāvēto TB/LNNK ar ziedojumiem. TB/LNNK ziedojis aptuveni 5000 latus, savukārt Pilsoniskajai savienībai pa šo laiku paspējis ziedot 2104 latus.

Laikā, kad Juris Viņķelis bija Ministru prezidenta Guntara Krasta biroja vadītājs, plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija, ka Guntara Krasta birojā četri cilvēki astoņos mēnešos sarunām pa mobilo tālruni iztērējuši 8774,20 latus. Starp lielākajiem runātājiem bija arī Juris Viņķelis, kurš bija iztērējis 2750,27 latus. Kā tolaik medijiem komentēja LMT pārstāve, tad, “lai norunātu šādu summu LMT iekšējā tīklā, klientam ikdienas būtu no vietas jānorunā vairāk nekā 10 stundas, bet, piemēram, zvanot uz ASV, kas ir viens no dārgākajiem LMT tarifiem, klientam ik dienas būtu jānorunā vairāk nekā stunda".

Tad Viņķeļu klans turpināja Jaunajā laikā, kur Viņķeles vīra brālis Pēteris Viņķelis bija Repšes padomnieks un biroja vadītājs ar vicepremjeru Šleseru. Arī Pilsoniskā savienība, tad Vienotībā gadiem roku rokā ar Zaķi un Āboltiņu, tad Kustība PAR un tad AttīstībaiPar ar Jaunā laika kasieri Jaunupu.

Visi viņi ir bijuši kopā ar oligarhiem visās iespējamajās kombinācijās gan pie varas Saeimā visus šos daudzos gadus, gan savulaik Rīgas domē.

Secinājums. Viņķeļi ir Latvijas politikas dinozauri, kuri roku rokā strādājuši ar visiem oligarhiem pēc kārtas jau kopš deviņdesmitajiem. Vadījuši veselības, labklājības un kādas vēl tik ne nozares. Kādi mums mirstības rādītāji un kā ir ar labklājību, paši zināt.

Šobrīd Viņķeļi sevi sauc par jaunajiem. Visu uzlabošot un attīstīšot. Bet varbūt Jums ir gana, Viņķeļi?”

Nobeigumā. Viņķeles/Pabrika/Kariņa solītā jaunā politika ir nevis tautas gribas, bet Viņķeļu klana gribas ievērošana, un par to jau es runāju pagājušā gada 7.augustā. Arī šis ir iemesls, kāpēc par vēlēšanās zaudējušu un tautas gribu necienošu spēku valdību balsošu pret.

Novērtē šo rakstu:

292
25