Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jo vairāk domāju par Dārtu un visādiem viņas ģimenes skandāla sīkumiem un detaļām. jo vairāk sapratu, ka gali šim stāstam kopā neiet. Dārtai ir 33 gadi, viņai ir pieredze attiecībās ar pieaugušiem cilvēkiem, ir bērns, ir veiksmīga karjera un gandrīz pabeigts bakalaura grāds. Ņemot to visu vērā, retorika, ka viņa ir naivs tauriņš, kas plīvo pa vasaras puķēm un kam galvā nav nekas cits kā vējš, man personīgi nešķiet ticama.

Jo vairāk interviju, rakstu un tvītu pēdējā laikā esmu par Dārtu lasījis, jo vairāk sāku domāt, ka aiz viņas skandāla ar Kaimiņu, visticamāk, slēpjas kas cits. Lai mēģinātu par to pārliecināties, vispirms apskatīsim dažas, protams, pilnīgi nejaušas ģimenes skandāla sakritības.

Pirmkārt, neskatoties uz Dārtas apgalvojumiem, ka viņas līgavainis pret viņu izmantoja psiholoģisku vardarbību jau 15 mēnešus, nākt klajā ar paziņojumu par vardarbību viņa nolēma tikai februārī. Nevis novembrī, kad valsts informatīvo telpu aizņem valsts svētki. Ne decembrī, kad cilvēku uzmanību aizņem dāvanas un svētki. Un ne jau janvārī, kad daudzi vēl ir atvaļinājumā, paģirās vai vienkārši neuztver lietas nopietni.

To, ka ziņas par skandālu izskanēja laikā, kad publiskas diskusijas par karu Ukrainā bija faktiski izgaisušas, un arī tas, ka skandāls nekrustojās ne ar decembra rododendru, ne ar Gunāra Astras pieminekļa atklāšanu un ar to saistītiem skandāliem janvārī, ir arī, protams, tikai sakritība.

Otrkārt, pievērsiet uzmanību tam, ka pilnīgi visa valsts vienā sekundē iegrima pašā skandāla kulminācijā. Mēs palaidām garām konflikta sākumu, konflikta attīstību, brīdi, kad pāris izjuka. Mēs palaidām garām simtiem strīdu un konfliktu, kas starp Dārtu un Kaimiņu varētu būt notikuši pēdējo 15 mēnešu laikā.

Tā vietā mēs uzzinājām par konfliktu brīdī, kad bērns jau ir upuris, attiecības jau ir neatgriezeniski sagrautas un vecāki jau viens par otru lej presē un sociālos tīklos asarainas atklāsmes. Proti, konfliktā iesaistījāmies stadijā, kad mūsu emocionālā reakcija uz to ir visaugstākā.

Treškārt, ir pirmie divi punkti kopā – tā ir konflikta kulminācija, kas notika tieši gada klusākajā mēnesī, kad informatīvajā telpā var izveidot sensāciju ar absolūti jebkuru ieganstu.

Pēdējā sakritība, kas arī notika vienlaikus ar visām pārējām sakritībām, bija naudas parādīšanās. Dārta atzinās, ka Kaimiņš viņu pazemoja kopš 2020. gada decembra, un “izkāpt no skapja” viņa nolēma tikai 2022. gada februārī, jo agrāk viņai vienkārši nebija naudas sevis un bērna uzturēšanai.

Tātad vēlreiz - no visiem iespējamiem brīžiem nauda Dārtai, ​​protams, pavisam nejauši, parādās, kad konflikts ar vīru ir pašā kulminācijā un kad sabiedrības uzmanību nenovērš visādas politiskās un ekonomiskās diskusijas.

Ziniet, ne visām spēlfilmām ir tik labi izplānots scenārijs.

Tagad ir vērts pamēģināt saprast, kas var slēpties aiz šīm sakritībām, uzdodot jautājumu – kas tālāk? Jo tie lasītāji, kas saprot, ar ko saistās ģimenes strīdi, it īpaši, ja tajos ir iesaistīti mazi bērni, apstiprinās, ka šī drāma tagad ilgs vismaz pusgadu, līdz puses spēs vienoties par kaut kādu konsensu un, pats galvenais, sāk nopietni īstenot panāktās vienošanās.

Ņemot to vērā, būtu loģiski pieņemt, ka šo vismaz 6 mēnešu laikā Dārta turpinās parādīties "avīžu" lapās ar arvien vairāk detaļām un atklāsmēm par psiholoģisku vardarbību, kurai Kaimiņš viņu pakļāvis. Rezultātā kaut kad aptuveni šā gada rudenī viņa ieņems nelielu vietu simtiem tūkstošu latviešu sirdīs kā upuris, kurš izbēga no sava varmākas gūsta un tagad ar visiem spēkiem cenšas noturēties virs ūdens finanšu un sociālo problēmu okeānā.

Ja runājam par rudeni, pārdzīvojumiem un emocijām, tad droši vien atceramies, ka tieši rudenī visi tie cilvēki, kas uztraucas par Dārtu, ies uz vēlēšanām, lai biļetenos ieliktu plusiņus.

"Kas? Dārta? Vēlēšanās vai politikā? Ko tu murgo, stulbais Pietiek lasītāj!” jau sākuši rakstīt sašutuši komentētāji,  kurus vēlētos painformēt par sekojošo.

Dārta pavadīja trīs gadus, studējot LU Juridiskajā fakultātē, un, pēc viņas pašas vārdiem, lai saņemtu bakalaura grādu, viņai burtiski palika tikai uzrakstīt diplomdarbu. Dārta arī ļoti labi saprot, ka izglītība viņai paver iespēju veidot politisko karjeru jo daži no viņas kursabiedriem (tie kuri, pēc Dārtas vārdiem, nav tik apdāvināti kā viņa pati) jau strādā Saeimā:

https://twitter.com/darta_avant/status/1319360570911563776?s=20&t=NtphsFsUvacg2Px6K1lx6.

Dārta presē atklāti runāja par vēlmi uzsākt politisko karjeru.

https://www.delfi.lv/izklaide/slavenibas/aktieri/aktrise-danevica-pazino-par-planiem-doties-politika-ar-kaiminu-parrunata-strategija.d?id=52106375

Bet pats interesantākais ir tas, ka Dārtai ir neliels politiskais TikTok kanāls. Interesanti, ka, ja, skatoties video šajā kanālā, aizmirsti par Dārtas personību un iedomājies, ka viņas vietā ir kāda nepazīstama sieviete, tad tev pilnīgi noteikti šķiet, ka šī sieviete ļoti dziļi saprot notiekošos Latvijā politiskus procesus. Tu arī redzi, ka viņai ir izpratne par galveno politisko figūru ietekmi uz šiem procesiem. Un, pats galvenais, viņai ir kritisks viedoklis gan par procesiem, gan par šīm figūrām.

https://www.tiktok.com/@migle_dd

Acīmredzot šī TikTok kanāla izveidi diez vai var uzskatīt par nopietnu politisku soli. No otras puses, to neuzskatīt par politiskas karjeras pieteikumu būtu diezgan tuvredzīgi, īpaši ņemot vērā to, kā savu politisko karjeru sāka viņas līgavainis.

Runājot par šiem video, kļūst arī ļoti interesanti, kur Dārta tiem dabūja saturu. Piemēram, vienā no tām viņa ļoti sīkās detaļās dalās ar Aināra Šlesera īstenotajām nekustamo īpašumu shēmām. Citā video viņa sniedz ļoti dziļu vērtējumu, kā Šlesera krimināllietas var ietekmēt viņa politiskās ambīcijas. Trešajā video it ka politiski neaktīvā Dārta ļoti kompetenti un ļoti skaidri izlabo kļūdas, kurus savā uzrunā pieļauj politiski jau ļoti aktīvā influencere Maija Armaneva.

Pēdējo reizi, kad pārbaudīju, ar šādu informāciju nedalās ne scenāristi ar aktrisēm teātros, ne Juridiskās fakultātes profesori ar saviem studentiem Latvijas Universitātē. Ar šādu informāciju ar saviem protežē parasti dalās politiskie tehnologi, kas sagatavo jaunus kadrus ienākšanai politikā. Ironiskā kārtā situācija šeit ļoti atgādina Suņu būdu, kad alkoholiķim Kaimiņam bieži bija pieejami dati, par kuriem varēja zināt ļoti šaurs cilvēku loks.

Ar informāciju video ierakstiem varēja padalīties arī viņas līgavainis, bet tad saskaramies ar pretrunu - Kaimiņš, kurš 2021. gada septembrī jau gandrīz gadu vardarbīgi izturas pret Dārtu, un Dārta, kura sapņo par bēgšanu no viņa, bet nevarēja to izdarīt naudas trūkuma dēļ, pēkšņi aizmirst par savām pretenzijām viens pret otru, apsēžas pie galda virtuvē un sāk kopā gatavot Dārtu politikai. Pilnīgi nekas šajā situācijā nešķiet ne dīvains, ne pretrunīgs.

Rezultātā skatāmies uz praktiski pabeigtu juridisko izglītību, polittehnologu atbalstu, izteiktām politiskajām ambīcijām, kā arī redzam šo ambīciju acīmredzamos rezultātus, kas realizēti ļoti kvalitatīva politiskā video satura veidā. Piekrītiet, ka tas ir diezgan neparasts tieksmju kopums naivai, jaunai aktrisei, kurai galvā nav nekas cits kā vējš.

Tagad, kad esam pārliecināti, ka tēze par Dārtu, kas vienā vai otrā veidā var būt saistīta ar politiku, neizskatās tik traka, droši vien būtu loģiski mēģināt saskatīt saikni starp politiku un ģimenes  skandālu.

Tā kā līdz vēlēšanām vēl ir daudz laika, mēģināt prognozēt iespējamo notikumu attīstību ar jebkādu precizitāti jēgas nav. Tāpēc piedāvāju aplūkot vairākus pieņēmumus, kuri, ņemot vērā šobrīd pieejamo informāciju, šķiet visai ticami.

Pirmais ir: Dārta uz sava vardarbības upura tēla fona, kuru viņa sev, visticamāk, veidos tuvāko mēnešu laikā, vispirms iekļausies kaut kādā sabiedriskā organizācijā un tuvāk vēlēšanām var pat pievienoties kādai partijai un diezgan reāli sākt cīnīties par vēlētāju balsīm.

Šajā gadījumā starp Dārtu, Kaimiņu un abu polittehnologiem pastāv vienošanās. Vienošanās, ka Kaimiņš upurēs savas nožēlojamās politiskās reputācijas lūžņus (izliekoties par varmāku), bet Dārta (uz vardarbības upura fona) veidos savu, jaunu un svaigu politisko karjeru.

Otrs variants ir, ka Kaimiņš izmanto Dārtu un bērnu (gan bez Dārtas piekrišanas, gan ar to) kā daļu no savas exit strategy, ar kuras palīdzību viņš plāno pamest politiku. Šajā gadījumā Kaimiņš, radot sev varmākas tēlu, vēlas apzināti graut savu politisko reputāciju, lai absolūti neviena partija pirms vēlēšanām viņam negribētu pieskarties.

Šī versija arī šķiet ticama, jo līdzīgas stratēģijas tiek īstenotas mūsu acu priekšā visu laiku. Parasti cilvēks vēlas tik destruktīvi izkļūt no politikas divu iemeslu dēļ - vai nu viņš nevar turpināt pildīt savus pienākumus (morālie iekšējie konflikti, ģimenes apstākļi, veselība, aizkulišu intrigas), vai arī “interesētās personas” viņam vienkārši neļauj aiziet, bet gan liek pildīt dotus solījumus, ko viņš pildīt nespēj vai negrib.

Pastāv arī iespēja, ka Dārtas un Kaimiņa kuratori joprojām līdz galam nesaprot, kurš no viņiem vēlēšanās noderēs vairāk – cilvēktiesību cīnītājs Dārta vai ar galvu ienirt jebkuros politiskos s…os gatavs Kaimiņš, vai abi divi kopā. Šī gadījumā stratēģiju veidos, pirmkārt izvērtējot sabiedrības reakciju uz ģimenes skandālu, un otrkārt, izvērtējot politikā notiekošo pirms vēlēšanām.

Pēdējais variants, kas arī šķiet reāls, ir izmantot šo skandālu, lai izveidotu vēl nezināmu personu bloku/kustību, kas ietekmēs valsts politiku un/vai likumdošanu un/vai medijus ar cilvēktiesību, vardarbības vai jebkādu citu sociālo un politisko darba kārtības palīdzību.

Sevis aizstāvībai gribu teikt, ka es, dabiski, saprotu, ka visas manis uzskaitītās sakritības, fakti, versijas un hipotēzes var būt nesaistītas savā starpā un ka patiesībā starp Dārtu un Kaimiņu nenotiek nekas cits kā banāls ģimenes strīds.

Tajā pašā laikā - vai man var pārmest, ka es neuzticos blēdim un viņa “sievai”, kura jau ilgi pirms tikšanās ar viņu ļoti labi zināja, ka viņš ir blēdis, bet tomēr nolēma ar viņu veidot ģimeni? Vai man var pārmest neuzticēšanos Latvijas politikas lielākajam apkaunojumam, kas savas politiskās karjeras laikā ir darījis tikai divas lietas – rīkojis skandālus un melojis?

Galu galā absolūti visi Kaimiņa “sasniegumi” pēdējo 7-8 gadu laikā bija panākti tieši ar melu un skandālu palīdzību. Informatīvajā telpā viņš iekļuva ar skandalozās un blēdīgās Suņu būdas palīdzību. Jā, daudzi viņa toreiz uzdotie jautājumi šķita asi un atbilstoši. Bet, pārskatot šīs programmas šodien, tu lieliski saprot, ka viņš vienkārši troļļoja savus sarunu biedrus, tostarp ar nepatiesu baumu palīdzību, no kurām daudzas izplatīja viņš pats.

Saeimā viņš iekļuva ar savas skandalozās videokameras palīdzību. Tajā pašā laikā ar kameru nekādi acīmredzami rezultāti netika gūti, jo pats Kaimiņš tagad, zinot, ka kamera nefilmē, Seimā atļaujas ierasties reibumā.

KPV partija tika izveidota tikai un vienīgi uz skandālu un melu fona. KPV Seimā iekļuva tikai uz skandālu un melu fona. Uz šī fona KPV arī tika likvidēta, un tās bijušie biedri joprojām turpina parādīties skandālos vai melos.

Te arī jāsaprot, ka ir ļoti liela atšķirība starp Kaimiņa pieļautajām dzēruma blēņām un sarežģīti savītajām, lēnām plūstošajām skandalozajām intrigām, kas viņu noved pie reālām un labi izmērāmām politiskām dividendēm.

Atšķirība jāsaprot galvenokārt tāpēc, ka Kaimiņš atšķirībā no ugunsgrēkiem šīs sarežģītās intrigas pats neveido. Šos scenārijus viņam raksta labi apmācīti polittehnologi, pateicoties kuriem par narkotiku glabāšanu nosacīti atbrīvots nelīdzsvarots alkoholiķis un viduvējs aktieris diemžēl kļuva par Latvijas politiķi un Saeimas deputātu.

Tāpēc ik reizi, kad redzu, ka Kaimiņš ir iejaukts kārtējā sarežģītā, ilgstošā skandālā ar daudziem posmiem un dalībniekiem, momentāni sāku iedziļināties tā jēgā un tāpat kā Dārtas skandāla gadījumā uzduros neticami lielam negaidītu un neviennozīmīgu sakritību kopumam.

Tāpat der atcerēties, ar kādu sirsnību un atklātību Kaimiņš pirms pēdējām vēlēšanām deva solījumus saviem vēlētājiem, no kuriem lielākā daļa, neskatoties uz solījumu dramatiskumu un dziļumu, netika izpildīti. Starp citu, kas un kalpoja viņa kā politiskā uzmetēja tēla nostiprināšanai.

To der atcerēties, jo arī ģimenes skandāla attīstība, kurā ir iesaistīts jau ne viens aktieris bet veseli divi, ļoti iespējams, būs ar Dārtas emociju piepildīta - zilumi zem acīm, asaru nosmērēta kosmētika, trauslas un izbiedētas sejas izteiksmes, fiziska un garīga vājuma pazīmes, īpaši atklātas atzīšanās. 

Visticamāk, būs ļoti daudz aktiermākslas paņēmienu, kuru mērķis būs radīt priekšstatu par Dārtu kā trauslu, bet apņēmīgu vientuļo māti, kura, neskatoties uz vardarbību, naudas un tuvinieku atbalstu trūkumu, turpina drosmīgi iet cauri  smagiem dzīves izaicinājumiem.

Paralēli tam, lai stiprinātu “varmākas Kaimiņa” tēlu, medijos var sākt parādīties arvien jaunas atklāsmes no citiem šī necilvēcīgā tirāna upuriem. Piemēram, tieši vienu dienu pēc Dārtas atklāsmēm ziņu portāli sāka atkārtot interviju ar citu Kaimiņa bijušo draudzeni Kristīni Belicku, kurā viņa pagājušā gada septembrī dalījās ar ne tām glaimojošākajām detaļām par savām attiecībām ar viņu.

Nobeigumā gribu teikt, ka nevaru saprast, kas ir sliktāk - īsts ģimenes skandāls, aiz kura nav nekas cits kā Dārtas stulbums, kura dēļ viņā nolēma, ka dzemdēt bērnu no apsūdzēta sociopāta ir laba doma, vai arī iespējamā nākamā politiskā intriga, kurā tagad gan Kaimiņš, gan Dārta ievilkuši jau savu bērnu.

Novērtē šo rakstu:

259
44