Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pārbaudes lietu par a/s Ventbunkers akcionāru strīdiem sākusi arī Ģenerālprokuratūra. Kriminālprocesi saistībā ar Ventbunkers jau ierosināti gan VID Finanšu policijā, gan Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanās pārvaldē (ENAP).

Reaģējot uz Uzņēmumu reģistra (UR) valsts galvenā notāra Ringolda Baloža iesniegumu par iespējamiem pārkāpumiem a/s Ventbunkers lietā, Ģenerālprokuratūras Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra sākusi pārbaudes lietu. Pa to liecina Pietiek rīcībā esošā valsts galvenajam notāram Ģenerālprokuratūras sūtītā vēstule.

Par ietekmi naftas tranzīta uzņēmumā Ventbunkers un ar to saistītajos uzņēmumos jau vairākus gadus cīnās Ventspils mērs Aivars Lembergs, viņa oponenti un Šveices advokāts Rudolfs Meroni. Cīņa ir gan par miljoniem, kurus nodrošina caur Ventbunkeru īstenotais naftas produktu tranzīts (vairāku desmitu miljonu apgrozījums gadā), gan par ietekmi, kuru Ventbunkers nodrošina a/s Ventspils nafta.

Ģenerālprokuratūra nav vienīgā tiesībsargājošā iestāde, kas ieinteresējusies par Ventbunkeru. Kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu lielā apmērā pēc toreiz Meroni vadītās Ventbunkers iesnieguma jau pērnvasar sākusi arī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP). Šogad 13.janvārī kriminālprocesu par iespējamo grāmatvedības un statistikas informācijas noteikumu pārkāpšanu 2011.gadā sākusi VID Finanšu policijas (FP) pārvalde. Šis kriminālprocess sākts pēc tā saukto Lemberga oponentu iesnieguma par teju četru miljonu eiro, iespējams, nelikumīgu aizplūšanu no Ventbunkers uz Meroni kontrolētās Šveices firmas Eurocom un tās Latvijas meitasfirmas Airtech kontiem.

Aizbildinoties ar izmeklēšanas interesēm, neviena no trim tiesībsargājošajām iestādēm – Ģenerālprokuratūra, FP, ENAP - sīkāku informāciju par lietām, kas saistītas ar Ventbunkers, nesniedz. Nojaušams gan, ka prokuratūra pārbaudē mēģina noskaidrot, kas ir juridiskie Ventbunkers īpašnieki, un vai saistībā ar šo uzņēmumu netiek īstenotas kādas, iespējams, nelikumīgas darbības.

UR vairākām tiesībsargājošām iestādēm šā gada 20.janvārī nosūtītajās vēstulēs bija vērsis uzmanību, ka juridiski pretrunīga ir situācija, kad divas akcionāru grupas sevi sauc par Ventbunkers akciju vairākuma turētājām un ka abas no akcionāru grupām pašu sasauktās akcionāru sapulcēs kopā pārstāv vairāk nekā 100% uzņēmuma kapitāla. 

Jau ziņots, ka kopš pērnā gada nogales saasinājušies Ventbunkers akcionāru strīdi - vienā pusē ir Meroni, kurš uzskata, ka pārstāv ap 71% Ventbunkers kapitāla, savukārt otrā pusē ir tā sauktie Lemberga oponenti, kuri uzskata, ka kontrolē 58% Ventbunkers akciju. UR pašlaik reģistrējis tā saukto oponentu rīkoto akcionāru sapulču lēmumus, kas viņiem ļāvis atgūt varu pār uzņēmumu. Meroni UR lēmumu apstrīd.

Tik plaša tiesībsargājošu iestāžu iesaistīšanās viena Ventspils uzņēmuma akcionāru strīdu šķetināšanā met ēnu par Ventspils kara politisko aizmuguri, par kuru Pietiek jau rakstījis un iespējamo tā saukto Lemberga un viņa oponentu vienošanos, lai kopīgi pārņemtu kontroli pār Ventbunkers un ar to saistītajiem uzņēmumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0