Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA Anasko Biznesa Navigācijas Grupa, kas vērsusies tiesībsargāšanas iestādēs saistībā ar AS Ventspils nafta lielākā akcionāra – Vitol grupas iespējamu krāpniecisku rīcību, „aizpludinot” prom no Latvijas uzņēmuma peļņu, saskatījusi vēl vienu daudzmiljonu krāpniecību – šoreiz saistībā ar koncernā ietilpstošajai SIA LatRosTrans piederošo cauruļvadu.

„Secināms, ka Vitol grupa SIA LatRosTrans piederošo cauruļvadu izmanto, oficiāli par to klientiem nosakot tādu tarifu, kas ir gandrīz divas reizes zemāks par tirgus likmēm. Savukārt no trešajām personām Vitol grupa saņem maksājumu par cauruļvada pakalpojumiem pēc tirgus cenām, tādejādi visu peļņu gūstot nevis SIA LatRosTrans un/vai AS Ventspils nafta, bet gan kādā no Vitol grupas uzņēmumiem,” teikts mazā akcionāra iesniegumā, kas tāpat kā pirmais adresēts LR Ģenerālprokuratūrai, Valsts ieņēmumu dienestam, Ministru prezidentam un Saeimas Tautsaimniecības komisijai.

Iesniegumā minētie skaitļi ir šādi: vidējais pārkraušanas (pārvešanas) apjoms pa cauruļvadu gadā ir 5 miljoni tonnu, pārkraušanas tarifs, ko maksā klienti par naftas produktu (dīzeļdegvielas) pārkraušanu pa cauruļvadu, vidēji ir 5,5 eiro par tonnu, toties SIA LatRosTrans ir noteikusi pārkraušanas tarifu vidēji 2,5 eiro apmērā.

„Līdz ar to secināms, ka starpība, kas rodas starp klientu maksāto maksu par naftas produktu pārkraušanu pa cauruļvadu un AS Ventspils nafta piederošā SIA LatRosTrans saņemto maksu par naftas produktu pārkraušanu pa cauruļvadu, saņem Vitol grupas uzņēmumi. Mūsuprāt, tieši izmantojot savu pārliecinošo ietekmi uzņēmuma vadībā, Vitol grupa ir panākusi, ka SIA LatRosTrans ir noslēgusi līgumus par naftas produktu pārkraušanu būtiski zem tirgus likmēm ar citiem Vitol grupas uzņēmumiem, lai tie varētu gūt faktisko peļņu, tādējādi apkrāpjot uzņēmumu un tā akcionārus, tai skaitā mūs,” teikts iesniegumā.

No tā savukārt izrietot, ka tādējādi Vitol grupa, iespējams, par pagājušo gadu piesavinājusies LatRosTrans pienākošos naudu vismaz 15 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas valsts uzņēmuma ienākuma nodokļa maksājumos attiecīgi nav saņēmusi 4,5 miljonus eiro.

Pietiek jau informēja, ka savā pirmajā iesniegumā Anasko Biznesa Navigācijas Grupa norādījusi - situācija, kad Ventspils nafta jau gadiem no savas pamatdarbības neko nepelna, „radusies tikai un vienīgi Vitol grupas negodprātīgas un krāpnieciskās rīcības dēļ, visu uzņēmuma peļņu novirzot uz savas grupas uzņēmumiem”. Valsts no šīs rīcības pēdējos divos gados saskaņā ar iesniegumā minētajiem faktiem cietusi 8,4 miljonu latu zaudējumus no nesaņemtajiem nodokļu maksājumiem.

SIA Anasko Biznesa Navigācijas Grupa iepriekšējais nosaukums ir A.A. Feniks, un tās vienīgā īpašniece saskaņā ar Lursoft datiem ir 1981. gadā dzimusī Oksana Basaraba. Nozares pārstāvji uzskata, ka šie iesniegumi ir kārtējais solis Ventspils naftas akcionāru savstarpējās nesaskaņās, kurās pagaidām virsroka ir Vitol grupai. Savukārt pati Ventspils nafta pagaidām komentārus sniegt nevēlas.

Foto no ventspilnieki.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0