Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tiem lasītājiem, kas Pietiek nesen publicētajos videofailos, kuros redzamas augstas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas, lidmašīnā jautrā prātā atgriežoties no Maskavas, nesaskata nekādas īpaši uzskatāmas un pārliecinošas smaga dzēruma pazīmes, neapšaubāmi ir taisnība. Taču ir lietas, kas nav ar pirmo acu uzmetienu pamanāmas, taču tieši to dēļ VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes ģenerālim un diviem pulkvežiem draud reālās nepatikšanas.

Pirmkārt, nav nekādu šaubu, ka visas trīs personas - VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš, izmeklēšanas daļas vadītāja Kristīne Prusaka-Brinkmane un operatīvās daļas vadītājs Māris Matisāns – atrodas komandējumā: ne jau par savu naudu viņi lido no Maskavas, un ne jau privātā izklaides braucienā viņi atrodas.

Tas savukārt nozīmē, ka valsts apmaksātais lidojums ietilpst augsto amatpersonu darba laikā, par ko tās saņem algu un vēl papildu komandējuma dienas naudu. No visas publicētās informācijas izriet, ka ģenerālis K. Podiņš varbūt arī lidmašīnā neko nav lietojis, jo gulējis veselīgā dzērāja miegā, toties abi viņa kompanjoni gan ir kārtīgi iestrēbuši no turpat lidmašīnā iegādātajām pudelītēm.

Kas no tā izriet? Tas, ka, VID sākoties dienesta pārbaudei (un, ja to nesāks pati VID ģenerāldirektore, tad to liks sākt viņas „draugs” finanšu ministrs), var elementāri noskaidrot, kādus dzērienus un par kādiem līdzekļiem iegādājies katrs no dzīrotājiem. Un, kad šie dati tiks salīdzināt ar videofailiem, itin vienkārši varēs izdarīt secinājumus – tā un tā, konkrētais pulkvedis vai pulkvede darba laikā tiešām ir iegādājies un lietojis alkoholiskos dzērienus. Savukārt tā jau ir disciplinārlieta ar tālejošām sekām.

Otrkārt, tieši tikpat „apdraudēts” ir arī ģenerālis K. Podiņš. Šis kungs, kam VID ne jau tāpat vien ir pielipusi iesauka „viskija ģīmis”, gan, ļoti iespējams, salonā nekādas reibinošas dziras nav lietojis, jo „pielasījies” jau pirms iekāpšanas lidmašīnā, toties no videoierakstiem ir acīmredzams, ka augstā amatpersona brutāli ignorē noteikumus par sejas maskas lietošanu.

Protams, var teikt, ka tā lidmašīnās dara liela daļa pasažieru, taču viena lieta ir nevienu neinteresējošas privātpersonas, bet pavisam cita – pilntiesīgs ģenerālis ar plašām dienesta pilnvarām, valsts noslēpuma pielaidi un attiecīgi arī pienākumiem, kuram likuma prasības jāievēro īpaši stingri. Un jau atkal – disciplinārlieta ar tālejošām sekām. Ja to neierosinās pati VID ģenerāldirektore vai viņas klusā opozīcija pašas vadītajā dienestā, tad pieprasīs ierosināt finanšu ministrs.

Un, visbeidzot, treškārt. Disciplinārlietas ir tīrais sīkums, to rezultātā, protams, var tikt izteikti rājieni un tamlīdzīgi, taču valsts noslēpuma pielaides pagarināšanu tās tiešā veidā nevar ietekmēt. Cita lieta – jautājumi, ko ģenerālim un abiem pulkvežiem var uzdot un, visticamākais, jau ir uzdevis Valsts drošības dienests.

Domājams, ka tieši šī iemesla dēļ Valsts ieņēmumu dienests jau kopš pagājušās nedēļas nav uzskatījis par iespējamu atklāt to, kur tad īsti ir viesojusies VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes delegācija, ar ko tikusies un ar ko – iedzērusi.

Kur īsti notika tikšanās – Erevānā, bet varbūt tomēr Maskavā? Kāda bija jēga turp doties? Ar ko tieši notika neformālā „tusēšana”? Kādas tieši ir Latvijas ģenerāļa un divu pulkvežu neformālās saites ar Krievijas stratēģiskā partnera – Armēnijas dienestu pārstāvjiem? Visi šie jautājumi slēpj nopietnus zemūdens akmeņus.

Būs interesanti paraudzīties, vai pēc gada visi šī „vojāža” dalībnieki vēl būs savos augstajos amatos.

Novērtē šo rakstu:

158
14