Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdošās partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars un Saeimas opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) priekšsēdētājs Augusts Brigmanis nav gatavi publiski atzīt, ka notiek politiska tirgošanās par eiro referenduma nerīkošanu un piekāpšanos jauno vilcienu iepirkumā.

„Muļķības,” gluži kā sarunājuši, gan Kampars, gan Brigmanis reaģēja uz Pietiek jautājumu, vai tiesa, ka abi politiskie spēki ir gatavi tirgoties ar vilcienu iepirkumu un eiro referendumu.

Pietiek jau ziņoja - lai panāktu, ka ar Aivara Lemberga ietekmi saistītā ZZS nepievienojas Saeimas opozīcijas partijas Saskaņas centrs nodomam aicināt rīkot referendumu par eiro ieviešanu, valdošā partija Vienotība varētu būt gatava piekāpties ZZS jautājumā par jauno vilcienu iepirkumu, piekrītot līguma slēgšanai ar spāņu uzņēmumu Construcciones y Auxiliares de Ferrocariles S.A. (CAF), kuram kā apakšuzņēmējs piesaistīta Rīgas vagonu rūpnīca, aiz kuras nojaušamas arī Lemberga intereses.

Kā vienu no kompromisa risinājumiem samilzušajā jautājumā par jauno vilcienu iepirkumu Satiksmes ministrija varētu būt gatava piedāvāt variantu, ka par jauno vilcienu pircēju a/s Pasažieru vilciens (PV) vietā kļūst valsts a/s Latvijas dzelzceļš meitasfirma a/s LDz Cargo.

Satiksmes ministrija divu darba dienu laikā Pietiek tā arī nav spējusi sniegt jelkādu komentāru šajā jautājumā. Tikmēr PV vadītājs Artis Birkmanis pirmdien intervijā Latvijas Radio skaidri un gaiši apliecināja – vilcienus pirks, vēl ir tikai jautājums, kādā formā. Neatklājot, vai pircējs tiešām varētu būt Ldz Cargo, Birkmanis norādīja, ka kā iespējamie varianti tiek apspriesta noma, atgriezeniskais līzings un netiek izslēgta arī pirkuma iespēja.

ZZS līderis Brigmanis sarunā ar Pietiek izlikās ļoti izbrīnīts par šādu jautājumu, norādot, ka kādu laiku esot apslimis, tādēļ nav bijis Saeimā, tādējādi neizslēdzot iespēju, ka sarunas varbūt arī notikušas bez viņa klātbūtnes.

Savukārt Kampars, izdzirdot Pietiek jautājumus, kļuva ļoti nervozs un sarunu izbeidza šādiem vārdiem: „Viss, paldies, tas jau sāk aiziet par daudz. Vienotībai nav nekāda sakara ar Satiksmes ministrijas pārziņā esošu jautājumu risināšanu. Paldies!” Tiesa, pirms tam Kampars paguva uzsvērt, ka viņa rīcībā neesot informācijas par aizkulišu tirgošanos ar ZZS, uzsverot, ka viņš skaidri zina, ka tās ir muļķības.

Pietiek jau rakstīja, ka, nodrošinot atbalstu līguma slēgšanai ar CAF un RVR par jaunu vilcienu piegādi, Vienotība varētu saņemt solījumu, ka ZZS, tās politiķi un amatpersonas turpmāk vairs neuzstāsies ar viedokļiem, kas ir vērsti pret 2014.gadā sagaidāmo eiro ieviešanu. Neoficiāli šāds jauno vilcienu iepirkuma risinājums tiek saistīts arī ar pieļāvumu, ka tas ļautu izbeigt pēc CAF iniciatīvas sākto tiesvedības procesu starptautiskajā Stokholmas šķīrējtiesā (patlaban tiek risināts mediācijas process). CAF interešu pārstāvis Latvijā advokāts Ivo Klotiņš Pietiek paskaidroja, ka ar klientiem saistītus jautājumus nekomentē.

Jau ziņots, ka 67% RVR akciju pieder Kiprā reģistrētai firmai Mysea Enterprises Limited. Šīs firmas patiesā labuma guvējas tiesības tikušas saistītas gan ar krievu eksmiljardiera Vladimira Antonova (bijis pastarpināts a/s Latvijas krājbanka īpašnieks), gan Aivara Lemberga iespējamo interešu pārstāvību, tomēr oficiālu apliecinājumu tam Pietiek nav izdevies iegūt.

Tāpat rakstīts, ka, iespējams, pamati CAF sadarbībā ar RVR iesniegtā piedāvājuma uzvarai vērienīgajā PV jauno vilcienu iepirkuma konkursā ielikti jau laikā, kad satiksmes ministra pienākumus pildīja apvienības ZZS ministrs, pašreizējais Saeimas deputāts Uldis Augulis.

Neoficiāli arī izskanējis, ka galveno starpnieka lomu iepirkuma nosacījumu izkārtošanā par labu CAF un RVR kopīgajam piedāvājumam uzņēmies Lembergs.

Jauno vilcienu iepirkums paredzēja līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus, taču PV vadītājs atzīst, ka tagad runa ir par mazāku vilcienu skaitu.

Novērtē šo rakstu:

0
0