Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr lēnā garā turpinās sabrukušā Maxima veikala traģēdijas krimināllietas izskatīšana un dažādās Latvijas tiesās tiek izskatītas cietušo civilprasības, viens no notikušajā iesaistītajiem uzņēmumiem – projektēšanas jomā strādājusī SIA HND grupa – paklusām ir atzīta par maksātnespējīgu.

Kā rāda Lursoft dati, Maxima traģēdijas krimināllietā apsūdzētajam būvinženierim Ivaram Sergetam piederošais projektēšanas uzņēmumam HND grupa maksātnespējas process ar Kurzemes rajona tiesas nolēmumu pasludināts jau šā gada 6. augustā.

Par uzņēmuma maksātnespējas administratori iecelta Sanda Kraukle, kura līdz šim plašāku ievērību guvusi, uzņēmuma Liepājas metalurgs maksātnespējas procesā pārstāvos vairāku nenodrošināto kreditoru prasījumus par kopējo summu – 4,8 miljoniem eiro.

Pēc visa spriežot, HND grupas maksātnespējas procesā būs darīšana ar nesalīdzināmi mazākām summām. Kā zināms Pietiek, lielākais uzņēmuma kreditors ir bijis Valsts ieņēmumu dienests, - Lursoft dati rāda, ka septembra sākumā HND grupas nodokļu parādi bija 89459 eiro.

Taču sabiedriski īpaši nozīmīgs ir jautājums – vai HND grupas maksātnespēja nesamazina Maximas traģēdijā bojāgājušo tuvinieku un cietušo izredzes saņemt mantisko kompensāciju arī no šī uzņēmuma.

Aptaujātie advokāti, tostarp arī Maximas traģēdijas tiesvedībā iesaistītie, sniedz atšķirīgus redzējumus šajā jautājumā, taču visi ir vienisprātis, ka, skatoties pēc būtības, vērā jāņem tas, ka jau trīs gadus šis arī iepriekš nelielais uzņēmums nav veicis faktiski nekādu saimniecisko darbību.

Tas nozīmē, ka arī gadījumā, ja no šī un pārējiem iesaistītajiem uzņēmumiem solidāri tiktu pietiesātas iespaidīgas kompensācijas, visu HND grupas mantu izdalot cietušajiem, tieši no šī uzņēmuma saņemamās summas būtu ļoti niecīgas – it īpaši jau salīdzinājumā ar prasītajām daudzmiljonu kompensācijām. Līdz ar to tā maksātnespējas process cietušajiem neko būtisku nenozīmē.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Novērtē šo rakstu:

33
6