Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Visa Latvijas iekšlietu sistēmas vadība trešdien lielā vienprātībā klusēja par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa priekšnieka Aleksandra Meļņa (attēlā) rīcību, šovasar personiski ierodoties uz kādu ģimenes nesaskaņu risināšanu Jūrmalā un ar savu rīcību radot aizdomas par dienesta stāvokļa izmantošanu personisku attiecību vārdā.

Jaunais iekšlietu ministra pārraudzībā esošā Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks gan otrdien, gan trešdien nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumu - vai IDB pašlaik ir sākts kāds kriminālprocess, kurā figurē Jūrmalas policijas iecirkņa priekšnieks Melnis, un, ja ir, tad par ko un kādā tieši statusā šajā procesā ir minētā amatpersona.

Tāpat jau tradicionāli aizvien biežākajiem gadījumiem, kad "kutelīgā" situācijā nonāk kāda policijas amatpersona, klusēšanu izvēlējās arī Mūrnieka tiešais priekšnieks, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ministrs, kurš nesen izlikās, ka veselu mēnesi no Valsts policijas mēģina saņemt kādu informāciju par Pietiek vairākkārt aprakstīto kāda aizturamā atspārdīšanu aizturēšanas laikā, tagad klusēja uz Pietiek jautājumiem - vai viņš ir informēts par publikācijā aprakstītajiem faktiem un, ja jā, vai ir kādā veidā uz tiem reaģējis?

Tikai pievakarē ministra preses pārstāve lakoniski atzina - jā, Kozlovskis "ir informēts" un "gadījumu izmeklē jaunais IDB". Uz jautājumu par kādu reaģēšanu notikušā sakarā iekšlietu ministra pārstāve atbildēt nevēlējās.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis nevēlējās sniegt nekādus komentārus uz jautājumu, vai viņš ir apsvēris iespēju uz izmeklēšanas laiku atstādināt Melni no pienākumu pildīšanas un, ja nē, tad kāpēc ne.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis savukārt bija spiests klusēt uz Pietiek jautājumu - vai Melnis apliecina, ka pret viņu ir sākts kriminālprocess un ka viņam šajā procesā ir piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Tikmēr Pietiek ir saņēmis elektroniskā pasta vēstuli no kādas personas - pēc visa spriežot, uzņēmēja, kurš, kā izrietēja no Pietiek otrdien publiskotā iesnieguma, bija izmantojis savus personiskos sakarus, lai šā gada vasarā uz attiecību skaidrošanu ar sievu bija izsaucis pat Jūrmalas policijas priekšnieku.

Šajā elektroniskā pasta vēstulē šī persona, minot arī savu elektroniskā pasta adresi [email protected] un tālruņa numuru, Pietiek raksta (saglabāta oriģinālā rakstība): "Esmu iesaistītā puse. Jūsu publicētajā rakstā ir virkne lietu, kas nav atbilstoša īstenībai. Persona, kas raksta iesniemumu, sniedz melēgus faktus.

Lūdzu: a) izņemiet rakstu; b) tiekamies klātienē un izrunājām lietas apstākļus; lai arī otras puses viedoklis tiek ņemts vērā; c) tiekamies tiesā. Šo, laikam, nevajag labāk Jums un Man. Bet ja mēs nemeklēsim risinājumus cilvēciski, tad juridiski mums abiem būs dārgs šis pasākums."

Uz Pietiek lūgumu komunikācijas uzlabošanas nolūkos sākt ar sava vārda un uzvārda nosaukšanu elektroniskā pasta vēstules rakstītājs gan neatbildēja.

Pietiek otrdien publiskoja kādas sievietes iesniegumu par diezgan ikdienišķām ģimenes nesaskaņām, kuras īpatnas bija padarījuši vairāki fakti. Uz to risināšanu bija ieradušies ne tikai ierindas policisti, bet arī Jūrmalas policijas vadītājs, kura rīcība iesniegumā bija aprakstīta šādi:

"Istabā ienāca vīrs un skaļā balsī teica, lai nāku atkal parunāties. Lai nepamodinātu jaunāko meitu, es, protams, izgāju no istabas. Pa kāpnēm pretī nāca kāds vīrietis privātā apģērbā ar izteiktu smaidu sejā, un vizuāli šī vīrieša uzvedība liecināja, ka viņš ir lietojis alkoholu, kā arī pienākot tuvāk sajutu alkohola smaku.

Šis cilvēks stādījās priekšā kā Jūrmalas policijas iecirkņa priekšnieks Melnis, smīnot un ņirgājoties paziņoja, ka mani no šejienes izvedīs roku dzelžos, ja tūlīt neaiziešu. Atbildēju, ka esmu savās mājās, ir jau vēls, un gāju atpakaļ gulēt.

Vīrs ar Jūrmalas iecirkņa priekšnieku Aleksandru Melni sekoja man guļamistabā, ignorējot to, ka istabā gulēja bērns, viņš turpināja stāstīt, kā viņi varētu ar mani izrīkoties, ka “uztaisīs man lietu” un atņems bērnus. Viņš nepārtraukti izteica man draudus, mēģināja iebiedēt un psiholoģiski ietekmēt. Biju pārsteigta, ka policijas iecirkņa priekšnieks var atļauties šādi rīkoties.

Kad sarunas nenotika mana vīra un Jūrmalas iecirkņa priekšnieka vēlamajā virzienā, viņi izgāja no istabas. Pēc vēl 5 minūtēm izģērbos un gāju gulēt, ap 23.35 dzirdēju soļus uz kāpnēm, un iedegās gaisma guļamistabā. Istabā ienāca daudzi cilvēki, un no tiem viena sieviete, bļaujot uz mani, rādīja apliecību, kuru pat nepaguvu apskatīt, sagrāba mani un vilka no gultas ārā.

To visu filmēja ar mobilajiem telefoniem policijas darbinieks formā un mans vīrs. Es lūdzu, lai pārtrauc šādi rīkoties un uzvedas klusāk, bet viņi bija tik daudz aptuveni pieci cilvēki, mani vilka no gultas, izgrieza rokas, grūstīja, stumdīja, man mugurā bija tikai apakšveļa un jūtos pazemota, jo to visu filmēja un izsmēja mani, vēl policijas darbinieki smejoties izsaucās: „Uhuuu, voou”. Es mēģināju zvanīt 112 un teicu, lai sūta uz šo adresi Rīgas policiju, bet man telefonu rāva no rokām un lauza pirkstus, līdz vīrs to izrāva man no rokām.

Policijas Jūrmalas iecirkņa priekšnieks Aleksandrs Melnis kopā ar pārējiem agresīvā veidā un bļaujot uzlika man uz rokām roku dzelžus, paziņoja, ka uzskata, ka esmu ielauzusies pati savās mājās, un kā pamatojumu tam viņš vicināja man gar seju laulības līgumu, kurā par dzīvesvietas lietošanas tiesībām nekas nav noteikts."

Pēc šiem notikumiem sieviete vēl tikusi uz divām diennaktīm aizturēta, un pret viņu Jūrmalas policijas iecirknī sākts kriminālprocess par "nelikumīgu iekļūšanu mājoklī pret tajā dzīvojošās personas gribu".

Novērtē šo rakstu:

0
0