Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Darbiniekiem, kuru rīcība ar tiesas spriedumu atzīta par prettiesisku, Valsts prezidenta Valda Zatlera kanceleja piemēro nopietnus sodus - veic ar viņiem pārrunas. Tas izriet no kancelejas vadītāja Edgara Rinkēviča skaidrojuma par to, kādus sodus saņēmuši kancelejas darbinieki, kuru rīcību, nesniedzot atbildes uz kancelejai uzdotiem jautājumiem, par prettiesisku atzinusi administratīvā rajona tiesa. Savukārt pats Zatlers no savas kancelejas darbinieku prettiesiskās rīcības norobežojies, - viņš taču neesot kancelejas vadītājs.

Kā apliecina Rinkēvičs, viņš pēc sprieduma noraksta saņemšanas izdarītos secinājumus par administratīvās rajona tiesas spriedumā norādīto esot pārrunājis ar visām Valsts prezidenta kancelejas amatpersonām.

No Rinkēviča skaidrojuma izriet, ka kādu citu sodu prettiesiskā rīcībā vainīgajiem kancelejas darbiniekiem viņam liedzot noteikt Darba likuma 90. panta trešā daļa, kas nosaka, ka piezīme vai rājiens izsakāms ne vēlāk kā viena mēneša laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Tāpēc arī viņam nekas cits neesot atlicis kā „ar Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem veikt pārrunas”.

Šis Zatlera kancelejas vadītāja skaidrojums faktiski nozīmē, ka Latvijā nevar tikt sodīts neviens valsts iestāžu darbinieks, kura rīcības prettiesiskumu ar savu spriedumu atzinusi administratīvā tiesa: parasti no brīža, kad iesniegums par ierēdņa rīcības prettiesiskumu tiek nodots tiesā, līdz spriedumam paiet vismaz pusotrs gads.

Savukārt Valsts prezidents Zatlers no savas kancelejas darbinieku prettiesiskas rīcības vērtējuma norobežojas un to komentēt nevēlas.

Tāpat Zatlers nevēlējās sniegt atbildi uz Pietiek jautājumu, vai viņš kā valsts augstākā amatpersona ir veicis kādas pārrunas ar Valsts prezidenta kancelejas vadību un norādījis tai uz nepieciešamību ievērot Latvijas likumdošanas normas attiecībā uz iedzīvotāju iesniegumiem un tiesībām saņemt informāciju.

Zatlers nevēlējās atbildēt arī uz jautājumu, kā viņš kā Valsts prezidents rūpējas, lai prezidenta kanceleja ievērotu likumdošanas normas attiecībā uz iedzīvotāju iesniegumiem un tiesībām saņemt informāciju.

„Likuma Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu 5.pantā noteikta Valsts prezidenta kancelejas kompetence kārtot ar Valsts prezidenta darbību saistītās lietas, tai skaitā pārzināt Valsts prezidenta lietvedību, kas savukārt ietver pienākumu pārzināt Valsts prezidentam adresēto korespondenci Iesniegumu likuma noteiktajā kārtībā. Iesniegumu likuma 3. panta piektā daļa nosaka, ka par iesniegumu un atbilžu reģistrācijas kārtības noteikšanu iestādē atbild iestādes vadītājs,” – tā šo nevēlēšanos komentē Rinkēvičs.

Kā jau ziņots, administratīvā rajona tiesa šovasar atzina ar prettiesisku Valsts prezidenta kancelejas rīcību, nesniedzot atbildes uz vairākiem jautājumiem saistībā ar kancelejas tēriņiem, tostarp izdevumiem deju stundām, kancelejas darbinieku valodas apmācībām, galda un ģērbšanās kultūras uzlabošanai.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0