Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

urciks

12.01.2017. 10:00

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Vai tas bija apzināts mēģinājums tieši vērsties pret latviešiem, to gan ir grūti teikt. Bet tas, ka krievu ģenerāļiem neatkarīgi no tā brīža Krievijas valsts iekārtas (kņaziste, impērija, savienība), patīk nerēķināties ar savu karavīru dzīvībām ir fakts. Tikai gadījumā ar Ziemassvētku kaujām un strēlniekiem tas viņiem atspēlējās daudz, daudz smagāk.Proti, šo kauju lielie, bezjēdzīgie upuri radīja apstākļus, lai strēlnieki kļūtu par revolūcijas atbalstītājiem un krievu imperiālisma pretiniekiem. Un tas beidzās ar visiem zināmo - Padomju Krievijas izveidošanu, Pilsoņu karu, GULAGU, industrializāciju, atkulakošanu, škiru cīņām utt...Galu galā tas viss palika Padomju Krievijā, bet strēlnieki atgriezās Brīvajā Latvijā. Krievu tautai ar boļševiku palīdzību tika salauzts mugurkauls, bet latvieši tika pie savas valsts. Paldies Radko Dmitrijevam.

Atbildēt

urciks

12.01.2017. 09:49

»

dzintariks

iesalniekam un dubravai tas nu gana nepatiks,"izrādās" latvju strelnieki KRIEVIJAS armijā,VAU.Vēsture ir jāpārtaisa kā pie kamradiem ukropabanderiešiem


Mjā. Ja TU kaut nedaudz būtu palasījis vēstures grāmatas, tad zinātu, ka latviešu strēlniekiem nemaz nebija citu iespēju, kā karot Krievijas impērijas armijas rindās. Jo tajā laikā pastāvēja Krievijas impērija, kuras teritorijā ietilpa arī tagadējā Latvijas teritorija. Tā ka Tavs ironijas pilnais komentārs īstenībā ir Tavas nezināšanas deklarācija.

Atbildēt

sociāli atstumtais

09.01.2017. 10:56

šeit vēršanās pret ŽULI ir simptomātiska , kas nesakrīt ar latvieša patriota stāju ! vējiņš pūš no bij. kolaboracionistiem , arī tagadējiem un citiem atkritumiem !

Atbildēt

tā nu

06.01.2017. 14:35

Sabrauca dzeltenie latvieši un muld ,vienīgais pareizi pateica Žulis.....

Atbildēt

šaubas

05.01.2017. 17:17

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Vai nu tā būs, ka mērķis bija izkaut latviešu strēlniekus. Vāciem jau arī bija ne mazie dzīvā spēka zaudējumi. Vnk atceramies, ka ww2 arī krievi pa priekšu sūtīja čučmekus...

Atbildēt

Edge

05.01.2017. 16:38

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Mūsdienu vēsturnieki visu labi saprot, - tāpēc aicina godināt vācu baronus un krievu monarhistus, kuri mēģināja apturēt latviešu strēlniekus.
Mācās, študenti, mācās - sekojiet Twitterī:
Kaspars Zellis ‏@kasparszellis 29 Dec 2016
Rīt aprit 99 gadi kopš pirmās kaujas par neatkarīgu Latviju! Šodien iededzām sveces un nolikām ziedus #incukalns #landeswehr #Latvia

Atbildēt

Žulim-v.

05.01.2017. 14:55

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Žulis ir īsts latvietis. To tūlīt var redzēt - pārgudrs stulbenis, latviešu nekaunīgs muldoņa, interneta kaka.

Atbildēt

Žulis

05.01.2017. 13:54

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu.
Protams, ka šī baisā asinspirts ir jāatceras. Un cieņā jānoliec galva latviešu strēlnieku varonības priekšā. Tikai atskatoties uz notikušo, lietas ir jāsauc to īstajos vārdos. Tā bija apzināta, pret latviešu strēlniekiem vērsta masu slepkavība no krievu armijas virspavēlniecības puses. NO stratēģiskā viedokļa tādam frontālam uzbrukumam labi nocietinātām pretinieka pozīcijām nebija nekāda pamatojuma. Tas tika darīts tikai ar vienu mērķi - izkaut latviešu strēlniekus, kas sevi bija parādījuši kā nacionāli vienotu, ietekmīgu, bruņotu spēku, kas ar savu nacionālo nostāju un tieksmi pēc patstāvības, nākotnē varētu apdraudēt Krievijas intereses Baltijas reģionā.
Nu padomājiet paši, vai tad apgalvojums ka "vācu pozīcijas netika apšaudītas ar lielgabaliem, lai vācu karavīrus nebrīdinātu par gaidāmo uzbrukumu", nav smieklīga aizbildināšanās? Itin kā vācieši savos ierakumos gulētu izģērbušies naktskreklos, bet šaujamos būtu nodevuši tīrīšanai un eļļošanai kaut kur frontes aizmugurē un tad viņiem varētu tā klusiņām pielīst un viņus sakampt aiz rīkles. Bet, ja šos artilērija pamodinātu, viņi paspētu apģērbties un aizskriet pēc ieročiem. Muļķības! Pēkšņs artilērijas trieciens jau ir gan pārsteigums, gan uzbrukuma sākums. Kad lielgabali griežot zemi ar debesīm kopā,šķaida aizsardzības pozīcijas, nekādiem brīdinājumiem vairs nav nozīmes.
Un kāpēc tad tā "Krievijas armijas vadība nebija padomājusi par papildspēkiem latviešu strēlnieku pulkiem"? Nu protams tādēļ, ka nekāda pretinieka pozīciju ieņemšana šī uzbrukuma rezultātā no Krievijas armijas puses nemaz netika plānota. Kā jau teicu, šī uzbrukuma īstais mērķis bija izkaut latviešu strēlniekus.
To nu gan mūsdienu vēsturniekiem vajadzēja saprast.

Atbildēt

dzintariks

05.01.2017. 11:46

iesalniekam un dubravai tas nu gana nepatiks,"izrādās" latvju strelnieki KRIEVIJAS armijā,VAU.Vēsture ir jāpārtaisa kā pie kamradiem ukropabanderiešiem.

Atbildēt

Viljamss

05.01.2017. 02:31

Teikšu tā - diezgan sakarīgs viedoklis. Varbūt biežāk jādod vārdi šādiem vēsturniekiem nevis visādiem feldmaņiem un neiburgiem.

Atbildēt

Edge

05.01.2017. 00:24

»

hm

Kad tā izstāsta, visu saliek pa plauktiem, kļūst skaidrs un saprotams


Palaiž tik jaunos vēsturniekus "pie šprices"-ne to vien "saliks pa plauktiņiem"! Re, Twitterī viens tāds "frukts" aicināja godināt vācu baronus un krievu monarhistus, kuri gāja pret latviešu strēlniekiem:
Kaspars Zellis ‏@kasparszellis 29 Dec 2016
Rīt aprit 99 gadi kopš pirmās kaujas par neatkarīgu Latviju! Šodien iededzām sveces un nolikām ziedus #incukalns #landeswehr #Latvia

Atbildēt

hm

04.01.2017. 19:41

Kad tā izstāsta, visu saliek pa plauktiem, kļūst skaidrs un saprotams.
Atšķirībā no tās vēstures, kuru māca skolā un kura faktus interpretē tik vienpusīgi, ka zūd jebkāda loģika. Filma bez satura!

Atbildēt

VB

04.01.2017. 17:38

Tā tas varētu arī būt bijis, apm. to pašu stāstīja vectēvs, kas tur piedalījās (viņš pēc tam gan paguva piedalīties vēl kādos 3 karos).
Tā varētu arī mācīt skolās - bez nekādas politikas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārbūves mantojums: stihiskais genocīds

FotoPārbūves jeb „perestroikas” mantojumā ietilpst genocīds. Tas šausmīgi ārdījās līdzšinējā dzīvē un turpmāk šausmīgi ārdīsies nenosakāmi ilgu laiku, nāvējoši apdraudot bijušo padomju tautu eksistenci. Uz latviešu tautu tas attiecas pilnā apjomā.
Lasīt visu...

21

Atbilde uz deputātu jautājumu par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoFinanšu ministrija (FM) atbilstoši kompetencei ir izskatījusi Latvijas Republikas Saeimas deputātu š.g. 16.februāra vēstuli “Deputātu jautājums par valsts speciālā budžeta ilgtspēju" un informē par tālāk minēto.
Lasīt visu...

21

Par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidācijas rīkojuma projektu

FotoJāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) ir iepazinusies ar 26. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē pieteikto projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” un konceptuāli piekrīt, RPIVA reorganizācijas gadījumā, pārņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (turpmāk – RPIVA) profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs”, profesionālās maģistra studiju programmas “Dejas pedagoģija” un profesionālās maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” īstenošanu. To apstiprina arī 2017. gada 18. janvārī JVLMA Senātā pieņemtais lēmums.
Lasīt visu...

21

Vēlreiz par legalizētās parazitēšanas politekonomiku

FotoDalītā īpašuma un piespiedu zemes nomas problēma atjaunotajā Latvijā sākās ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu 1991. gada 20. novembrī. Zemes reformas mērķis tika definēts likuma 2. pantā: “Zemes reformas mērķis ir pakāpeniskas valsts īpašuma denacionalizācijas, konversijas, privatizācijas un nelikumīgi atsavinātu zemes īpašumu atdošanas gaitā pārkārtot zemes īpašuma un zemes lietošanas tiesiskās, sociālās un ekonomiskās attiecības pilsētās, lai veicinātu sabiedrības interesēm atbilstošas pilsētu apbūves veidošanos, zemes aizsardzību un racionālu izmantošanu.”
Lasīt visu...

6

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

FotoNo „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā iesaistītā puse cieš katru dienu. Par šādām situācijām nereti nerunā vai ar netaisnību mēģina cīnīties klusībā, iesaistot tiesībsargājošās institūcijas. Bieži vien puse, kuras intereses šādās shēmās vistiešākā veidā tiek aizskartas un tiesības – ignorētas, jūtas bezspēcīga pārējo iesaistīto pušu priekšā, kas kopā strādā vienota mērķa labā. Tomēr ir gadījumi, kad klusēt vairs nevar, un par vienu no tādiem – turpmākā tekstā, jo tas skāris vismaz 4000 pacientu tiesības uz valsts nodrošinātiem medicīniskiem pakalpojumiem, iespēju tos saņemt no uzticamas, iemīļotas ārstniecības iestādes.
Lasīt visu...

13

Reideris aizēno vēlēšanas

FotoVēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas...

Foto

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

Pašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana,...

Foto

Gaļas stulbums

Gunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību...

Foto

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

Valsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir...

Foto

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

Šāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu...

Foto

Intelektuālā viagra deputātiem

2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un...

Foto

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

Janvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad...

Foto

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Šī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt...

Foto

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

Vairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās...

Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...