Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

urciks

12.01.2017. 11:00

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Vai tas bija apzināts mēģinājums tieši vērsties pret latviešiem, to gan ir grūti teikt. Bet tas, ka krievu ģenerāļiem neatkarīgi no tā brīža Krievijas valsts iekārtas (kņaziste, impērija, savienība), patīk nerēķināties ar savu karavīru dzīvībām ir fakts. Tikai gadījumā ar Ziemassvētku kaujām un strēlniekiem tas viņiem atspēlējās daudz, daudz smagāk.Proti, šo kauju lielie, bezjēdzīgie upuri radīja apstākļus, lai strēlnieki kļūtu par revolūcijas atbalstītājiem un krievu imperiālisma pretiniekiem. Un tas beidzās ar visiem zināmo - Padomju Krievijas izveidošanu, Pilsoņu karu, GULAGU, industrializāciju, atkulakošanu, škiru cīņām utt...Galu galā tas viss palika Padomju Krievijā, bet strēlnieki atgriezās Brīvajā Latvijā. Krievu tautai ar boļševiku palīdzību tika salauzts mugurkauls, bet latvieši tika pie savas valsts. Paldies Radko Dmitrijevam.

Atbildēt

urciks

12.01.2017. 10:49

»

dzintariks

iesalniekam un dubravai tas nu gana nepatiks,"izrādās" latvju strelnieki KRIEVIJAS armijā,VAU.Vēsture ir jāpārtaisa kā pie kamradiem ukropabanderiešiem


Mjā. Ja TU kaut nedaudz būtu palasījis vēstures grāmatas, tad zinātu, ka latviešu strēlniekiem nemaz nebija citu iespēju, kā karot Krievijas impērijas armijas rindās. Jo tajā laikā pastāvēja Krievijas impērija, kuras teritorijā ietilpa arī tagadējā Latvijas teritorija. Tā ka Tavs ironijas pilnais komentārs īstenībā ir Tavas nezināšanas deklarācija.

Atbildēt

sociāli atstumtais

09.01.2017. 11:56

šeit vēršanās pret ŽULI ir simptomātiska , kas nesakrīt ar latvieša patriota stāju ! vējiņš pūš no bij. kolaboracionistiem , arī tagadējiem un citiem atkritumiem !

Atbildēt

tā nu

06.01.2017. 15:35

Sabrauca dzeltenie latvieši un muld ,vienīgais pareizi pateica Žulis.....

Atbildēt

šaubas

05.01.2017. 18:17

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Vai nu tā būs, ka mērķis bija izkaut latviešu strēlniekus. Vāciem jau arī bija ne mazie dzīvā spēka zaudējumi. Vnk atceramies, ka ww2 arī krievi pa priekšu sūtīja čučmekus...

Atbildēt

Edge

05.01.2017. 17:38

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Mūsdienu vēsturnieki visu labi saprot, - tāpēc aicina godināt vācu baronus un krievu monarhistus, kuri mēģināja apturēt latviešu strēlniekus.
Mācās, študenti, mācās - sekojiet Twitterī:
Kaspars Zellis ‏@kasparszellis 29 Dec 2016
Rīt aprit 99 gadi kopš pirmās kaujas par neatkarīgu Latviju! Šodien iededzām sveces un nolikām ziedus #incukalns #landeswehr #Latvia

Atbildēt

Žulim-v.

05.01.2017. 15:55

»

Žulis

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu...


Žulis ir īsts latvietis. To tūlīt var redzēt - pārgudrs stulbenis, latviešu nekaunīgs muldoņa, interneta kaka.

Atbildēt

Žulis

05.01.2017. 14:54

Man gan liekas, ka tie Ziemassvētku kaujās nogalinātie strēlnieki, šādu notikumu atstāstu izlasot kapā otrādi apgrieztos, ja varētu.
Protams, ka šī baisā asinspirts ir jāatceras. Un cieņā jānoliec galva latviešu strēlnieku varonības priekšā. Tikai atskatoties uz notikušo, lietas ir jāsauc to īstajos vārdos. Tā bija apzināta, pret latviešu strēlniekiem vērsta masu slepkavība no krievu armijas virspavēlniecības puses. NO stratēģiskā viedokļa tādam frontālam uzbrukumam labi nocietinātām pretinieka pozīcijām nebija nekāda pamatojuma. Tas tika darīts tikai ar vienu mērķi - izkaut latviešu strēlniekus, kas sevi bija parādījuši kā nacionāli vienotu, ietekmīgu, bruņotu spēku, kas ar savu nacionālo nostāju un tieksmi pēc patstāvības, nākotnē varētu apdraudēt Krievijas intereses Baltijas reģionā.
Nu padomājiet paši, vai tad apgalvojums ka "vācu pozīcijas netika apšaudītas ar lielgabaliem, lai vācu karavīrus nebrīdinātu par gaidāmo uzbrukumu", nav smieklīga aizbildināšanās? Itin kā vācieši savos ierakumos gulētu izģērbušies naktskreklos, bet šaujamos būtu nodevuši tīrīšanai un eļļošanai kaut kur frontes aizmugurē un tad viņiem varētu tā klusiņām pielīst un viņus sakampt aiz rīkles. Bet, ja šos artilērija pamodinātu, viņi paspētu apģērbties un aizskriet pēc ieročiem. Muļķības! Pēkšņs artilērijas trieciens jau ir gan pārsteigums, gan uzbrukuma sākums. Kad lielgabali griežot zemi ar debesīm kopā,šķaida aizsardzības pozīcijas, nekādiem brīdinājumiem vairs nav nozīmes.
Un kāpēc tad tā "Krievijas armijas vadība nebija padomājusi par papildspēkiem latviešu strēlnieku pulkiem"? Nu protams tādēļ, ka nekāda pretinieka pozīciju ieņemšana šī uzbrukuma rezultātā no Krievijas armijas puses nemaz netika plānota. Kā jau teicu, šī uzbrukuma īstais mērķis bija izkaut latviešu strēlniekus.
To nu gan mūsdienu vēsturniekiem vajadzēja saprast.

Atbildēt

dzintariks

05.01.2017. 12:46

iesalniekam un dubravai tas nu gana nepatiks,"izrādās" latvju strelnieki KRIEVIJAS armijā,VAU.Vēsture ir jāpārtaisa kā pie kamradiem ukropabanderiešiem.

Atbildēt

Viljamss

05.01.2017. 03:31

Teikšu tā - diezgan sakarīgs viedoklis. Varbūt biežāk jādod vārdi šādiem vēsturniekiem nevis visādiem feldmaņiem un neiburgiem.

Atbildēt

Edge

05.01.2017. 01:24

»

hm

Kad tā izstāsta, visu saliek pa plauktiem, kļūst skaidrs un saprotams


Palaiž tik jaunos vēsturniekus "pie šprices"-ne to vien "saliks pa plauktiņiem"! Re, Twitterī viens tāds "frukts" aicināja godināt vācu baronus un krievu monarhistus, kuri gāja pret latviešu strēlniekiem:
Kaspars Zellis ‏@kasparszellis 29 Dec 2016
Rīt aprit 99 gadi kopš pirmās kaujas par neatkarīgu Latviju! Šodien iededzām sveces un nolikām ziedus #incukalns #landeswehr #Latvia

Atbildēt

hm

04.01.2017. 20:41

Kad tā izstāsta, visu saliek pa plauktiem, kļūst skaidrs un saprotams.
Atšķirībā no tās vēstures, kuru māca skolā un kura faktus interpretē tik vienpusīgi, ka zūd jebkāda loģika. Filma bez satura!

Atbildēt

VB

04.01.2017. 18:38

Tā tas varētu arī būt bijis, apm. to pašu stāstīja vectēvs, kas tur piedalījās (viņš pēc tam gan paguva piedalīties vēl kādos 3 karos).
Tā varētu arī mācīt skolās - bez nekādas politikas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...