Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

FENIKSS

28.11.2015. 16:29

Tas jau sen visiem ir zināms, ka Delna, Providus un tamlīdzīgas domubiedru grupiņas saņem naudu no Sorosa fonda un pidarmasoniem.

Atbildēt

prostamol uno

27.11.2015. 16:25

Par G. Jankova Delnu nav ilūziju vispār. Ja Delnas šābrīžējie juristi, kas kādreiz strādāja netīrā biznesā tagad caur Delnu atriebjas citiem konkurentiem štancējot kompromatus, nav brīnums, ka sabiedrībai tas liekas necaurspīdīgi. Tātad eksistē takse par kuru var salīgt rakstu jeb melno PR.
Tā strādā gan Delna, gan Providus, gan arī PIETIEK.com
Ēst gribās visiem…..

Atbildēt

25.11.2015. 03:45

»

PIETIEK

Par to mēs rīt pastāstīsIM


pilnmēness! .. atkal šitā pajole lapsa lien ārā no savas piebezdētāas migas un, šlācot siekalas, ārdās..

Atbildēt

Pietiek

24.11.2015. 17:34

»

Un rīt atkal rīt solīs


Gripoflexs palīdzēs!

Atbildēt

24.11.2015. 15:24

»

Noteikti, ka rīt


Un rīt atkal rīt solīs.

Atbildēt

24.11.2015. 14:43

»


Noteikti, ka rīt.

Atbildēt

Nepateicīgā Latvija

24.11.2015. 11:10

»

hm

Ja jau uzrauga Saeimu, uzrauga valsti un tās politisko eliti būtu tomēr svarīgi zināt - KAS uzrauga...


Kas maksā, tas arī pasūta mūziku. Par velti vien siers peļu slazdā ir aksioma, kas nav jāpierāda. Lai vietējie metas kopā un dibina NVO. Tas naks tikai par labu pilsoniskai sabiedrībai. Akurāt, kā Mucenieku iedzīvotāji caur neseno vēstuli & bēgļu jautājumu Laimes dotai. Kur problēma? Vai ta ārzemju fiansētās oragnizācijas zina labāk kas vietējiem vajadzīgs. Caur ārzemju grantiem valsts sistēma jau tiek pētītā un pēc tam caur "labvēļu"un lobiju ieteikumiem pēc vajadzības pietūnēta vai pat grauta. Krievi jau sen nevalstiskām organizācijām, ka saņem naudu no ārzemēm lika uzrādīt finasēšanās avotus un pārreģsitēties.

Atbildēt

Nepateicīgā Latvija

24.11.2015. 10:54

»

Reinis

Es tikai brīnos, korupcija Latvijā ir, viena pati Vienotība parūpējusies, lai pētāmā pietiktu desmitgadēm, bet rezultāts būtu mērāms vairākās tonnās sējumu. Pašpasludināti korupcijas "pētnieki" ar brangu un neskaidru finansējumu mums arī ir. TIKAI PĒTĪJUMU NAV


De ja vu sajūta. Čigānmeitene no Delnas ko līdzīgu jau reiz darīja. Ar cepuri apstaigāja potenciālos pētāmos (ja nemaldos Rīgas Domi) un lūdza mērķa ziedojumus pētījuman. Visu cieņu korupcijas pētniekiem.

Atbildēt

tāds pats Zinātājs

24.11.2015. 09:13

»

Zinātājs

Vaškevičs sponsorē Lapsu


Islāma valsts sponsorē Providus.

Atbildēt

Reinis

24.11.2015. 09:12

Es tikai brīnos, korupcija Latvijā ir, viena pati Vienotība parūpējusies, lai pētāmā pietiktu desmitgadēm, bet rezultāts būtu mērāms vairākās tonnās sējumu. Pašpasludināti korupcijas "pētnieki" ar brangu un neskaidru finansējumu mums arī ir. TIKAI PĒTĪJUMU NAV!!!!!

Atbildēt

beibe

24.11.2015. 05:52

Viens pretīgs kantoris tautas apziņas zombēšanai piesedzoties ar cēliem mērķiem! Vispār vajadzētu pieņemt likumu kā Krievijā, lai reģistrējas nevis kā sabiedriska organizācija, kā bet ārzemju kapitāla interešu pārstāve un piektā kolona banānu republikas nolaišanai podā!

Atbildēt

iespējams, tie zicpriekšsēdētāji paši to nezina !

24.11.2015. 01:00

.

Atbildēt

Defekto

24.11.2015. 00:59

O! Beidzot Pietiek pieķērušies šim Vienotības astoņkāja tausteklim.. paldies! Lai nu katrs pelna savu naudiņu kā māk, tostarp arī Providus tēli, bet tas, ko es neciešu ir divkosība un nekompetence un to Providus un tā 'eksperti' iemieso 100%.. Diletante Kažoka, mūžīgais pētnieks Kalniņš, kas redz visu, tikai ne baļķi savā acī, enerģētikas 'eksperts' "Āboltiņš, kura uzdevums ir pūst vienā stabulē utt.

Atbildēt

Kas kontrolēs šo korupciju likumā?

23.11.2015. 23:45

„Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” – būtībā nostiprināt piespiedu nomas attiecības un turpmāk atsavināt visus dzīvokļus.
1. Lai sāktu risināt dalītā īpašuma izbeigšanu, ir vispirms jāatrisina:
1.1. Ar likumu noteikt kad, kādos apstākļos (noteikumi) jāizveido mājas, māja kvartāla, māju kopu pārvaldes struktūras (krievu laiku tipa mazās namu pārvaldes);
1.2. Mājas ierakstīt uz izveidotās pārvaldes struktūras vārda zemesgrāmatā;
1.3. Pārņemt māja un finansu resursus pārvaldes kontā;
1.4. Noslēgt apsaimniekošanas līgumu ar apsaimniekotāju vai atsevišķām remontdarbu firmām pēc vajadzības un deleģēt tām atsevišķas funkcijas vai paši izveido nelielu saimniecisku vienību tekošo remontdarbu izpildei.
1.5. Visa kvartāla zemei noteikt inventarizācijas cenu uz 1940. gadu, nevis kadastrālo vērtību un risināt jautājumu par visa kvartāla izpirkumu.
2. Šie 90-tajos gados CL 968.panta izņēmumi bija krimināls risinājums. Šodien risinājums ir gaužām vienkāršs, bet viscaur tiek kultivēts, cik sarežģīts un pat gandrīz neiespējams risinājums atklāti, melo, piesmej tautu, un/vai ar zemes īpašniekiem un korupciju ir korporatīvās attiecībās vai ir zema līmeņa, nekompetenti juristi, vai to saka cilvēki, kuri nav iedziļinājušies. Risinājums var būt šāds:
2.1. Jānosaka zemes zem mājām izpirkuma cena, par kādu mantinieki to ieguva 1990.gados, kas ir kadastrālā vai inventarizācijas vērtība uz 1940. gadu + maksa pa zemes nomu, ko saņēma un saņem, jo izpirkums parasti ir 12 gadu nomas maksa;
2.2. Jānovērš 1991. gada 20. novembra likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” kriminālnoziegums, kas pašvaldību amatpersonām piešķīra korupcijas iespējas, neierobežotu varu: zemes atdošanu, kompensāciju vai ierādīšanu citā vietā. Ja zeme apbūvēta, to nevarēja atdot, bet bija jākompensē vai jāierāda citā vietā, jo:
2.3. Būvējot mājas projektus piesaista zemei un nosaka apbūves gabalus, ar likumu. Piesaistītā zeme nebija pretrunā ar 1990.gada 4.maija deklarācijas 8.pantu, kas noteica saglabāt visas tiesības un likumus, kuri nav pretrunā ar tagadējiem likumiem.
2.4. Zeme laikā uz 1940.gadu daudzos gadījumos nebija izpirkta, samaksāta izpirkuma maksa, vai tā bija nevienam nevajadzīgs purvs, bez komunikācijām, applūdusi vai tml. Tātad 1990.gados daudzi „mantinieki” zemi zem daudzdzīvokļu mājām saņēma dāvanā un tā nekādu vērtību nesastādīja, bet tagad zemes spekulanti, izmantojot savu mantisko un korporatīvo ietekmi uz valsts amatpersonām TM, VZD, tajā skaitā deputātiem un partijām, grib izpārdot šo zemi par spekulantu uzpūstu cenu;
2.5. Jāievēro, ka valsts noteikto zemes zem daudzdzīvokļu mājām kadastrālo vērtību nevarēs apstrīdēt, jo tā attiecas uz nodokļiem un nodevām, tādēļ valstij ir visas iespējas šai zemei noteikt atsevišķu un reālu kadastrālo vērtību, pareizāk -inventarizācijas vērtību;
2.6. Likumprojekts, mūsuprāt, ir ar tālejošu mērķi – atsavināt visus vai lielu daļu dzīvokļu vai māju par nomas un/vai izpirkuma parādiem un dzīvokļu īpašniekus pataisīt par īrniekiem, viltīgi padarot šo zemes izpirkuma procesu neiespējamu – dzīvokļiem nostiprināt piespiedu nomas attiecības, dzīvokļus iedzīt parādos un atsavināt, dzīvokļu īpašniekiem saglabāt īres tiesības, kā dažkārt to dara bankas. Mego projekts gatavs;
2.7. Fakts: likuma 5.pants nosaka, ka dzīvokļu īpašnieki izpērkamo zemi izpērk par izpirkuma cenu, kuru veido izpērkamajā zemē ietilpstošo zemes vienību vai zemes vienību daļu kadastrālo vērtību summa, kura tiek reizināta ar izpirkuma cenas korekcijas koeficientu 1,18. Katrs dzīvokļa īpašnieks maksā izpirkuma cenas daļu atbilstoši viņa dzīvokļa īpašuma sastāvā ietilpstošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram 3 mēnešu laikā vai ieķīlā uz 10 gadiem;

2.8. Mājām piesaistāmās zemes lielums tiek taisīts aizmuguriski un nelikumīgi, piespiedu kārtā, apejot dzīvokļu īpašnieku intereses. Zemes īpašniekiem gan, ja … nevar tikt iekļauta funkcionāli nepieciešamajā zemes gabalā … un to nav iespējams atstāt zemes īpašnieka lietošanā … pašvaldība var lemt par attiecīgās zemes turpmāko izmantošanu, pirms tam noskaidrojot zemes īpašnieka viedokli;
2.9. Saeimā iesniegtais likumprojekts viscaur satur neierobežotas korupcijas iespējas VZD un pašvaldību amatpersonām, bet attiecība uz „funkcionāli nepieciešamo zemes gabala” noteikšanu – likums un MK noteikumi pilni ar viedokļu paušanu ar vārdiem „ņemot vērā” utt.
2.10. Dzīvokļa īpašniekiem piespiedīs izpirkt zemi zem koplietošanas piebraucamiem ceļiem, pisētas komunikācijām, pat sagruvušām bumbu patvertnēm, rotaļlaukumiem, ar kokiem apstādīto gabalu nevajag, zemes īpašniekiem un pašvaldībām nevajadzīgos gabalus utt. tik un tā būs jāizpērk.
2.11. Zemes izpirkumu atliek uz 5 gadiem – lai turpinātu spekulācijas ar zemi zem mājām un neatgriezeniski nostiprinātu alkatības izpausmes un noteikt augstāku zemes izpirkuma cenu, kas paredzama 1,18 no kadastrālās vērtības uz izpirkuma dienu. 7350 zemes īpašnieki paredz dzīt izmisumā 110 000 dzīvokļu, vai parēķinot, ka ģimenē vidēji ir trīs cilvēki – ar piespiedu nomu ir un tiks turpmāk vēl vairāk spīdzināti ap 300 000 cilvēku,
2.12. 26. jūlijā šī raksta komentārus LETA publicēja Delfos ar nosaukumu „Dzīvokļu īpašnieku biedrība: likumprojekts par dalītā īpašuma attiecību izbeigšanu ir nekorekts pēc būtības”, bet tam bija tikai dažu stundu mūžs un tas pazuda no redzesloka, iespējams, kā kaitīgs zemes īpašniekiem un likumprojekta taisītājiem un atsevišķiem Delfi žurnālistiem. Pēc tam pilns raksta teksts ar korekcijām divās daļās tika publicēts žurnāla „IR” blogos, un vēlāk portālā Pietiek.com, sadaļā „kungu iela”;
2.13. Lūk, gandrīz tas pats stāstījums, kā iepriekš teiktajā rakstā, ko saka Sergejs Zaletajevs runā TV7, kā atrisināt zemes un mājas dalītā īpašuma karikatūru: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.10.2015-jizn-segodnja.id59001/.
2.14. Risinājuma pamatnostādne skat iniciatīvu ManaBalss.lv „Par piespiedu nomas zemes kadastrālo vērtību”, kur vajag vēl daudz parakstu, lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā. Atver ManaBalss.lv, spied – „parakstīt” un paraksti iniciatīvu, ievadot savā internetbankā bankas rekvizītus, banka tavu parakstu nosūtīs ManaBalss.

2.15. Skat Googlē arī Jāņa Karpoviča atklāto vēstuli Saeimai: Netaisnīgā piespiedu noma, spied uz saiti : http://www.la.lv/netaisniga-piespiedu-noma/

Atbildēt

kurmis

23.11.2015. 23:30

Ja valsts amatus bez pārtraukuma ieņem čekas vadītāj un raditājpartijas uzticamakie bijušie kadri,tad droši vien visas delnas un līdzīgas organizācijas nevar atrasties ārpus šādas kadru atlases shemas un finansem loģiski arī jābūt no atbilstošiem,rūpīgi no publicitates slēpjamiem avotiem.

Atbildēt

atis

23.11.2015. 23:22

»

o!

Uzreiz pirmais Vienotības trollis klāt. Diemžēl darba dienas beigas, citādi tiktu saorganizēti arī pārējie. Jo kā citādi - "savējos" aiztiek


es neesmu trollis un man gribas zināt gan providus finansētājus, gan lapsas ienākuma avotus. ņemot vērā, ka gan vieni gan otri spēlē paslēpes, visdrīzāk nevar lepoties ne ar vienu no avotiem.

Atbildēt

23.11.2015. 22:14

Ļoti laba tēma.Sen gribu zināt, no kurienes tā nauda. Drīzāk izskatās, ka spiegošana naudas devēju interesēs.

Jo tās pētniecības tēmas ir ūdens pārliešana no viena trauka otrā, bez rezultāta un kādas jēgas.

Drīzāk sakrīt ar korupcijas tēmu - valsts nozagšanu.

Korupcijai ir divas sejas. Viena „muļķu sabiedrībai” – godīga nodokļu maksātāja – noplukušas vistas noplucināšanai karstā ūdenī vajadzībām, otra pārvaldes vajadzībām.

Visās valstīs, kur ienāk ASV vēstniecības, tās mālē vietējai publikai dieva zīmes par milzīgo korupciju, kas neļauj valstij attīstīties. Valstīm prasa taisīt knābjus. Caur knābjiem pieejamo nelegālo - legālo – slepeno ASV izlūkdienestu rīcībā esošo informāciju ASV kontrolē attiecīgās valsteles politiķus attiecība pret korupciju – kuru veicina, vai ierobežo, apkaro.. vai izmanto savām izlūkošanas vajadzībām, šantažējot ar kompromātu, ko paši ASV darbinieki vajadzības gadījumā safabricē. KNAB LV ir ASV politiskais instruments reizē ar SAB un DP.

Labāk lai ASV vēstniecība atbild, kā tā panāca, ka SVF pierunāja J.Maizīti, I.Godmani, I.Sudrabu, V.Zatleru glābt Parex un 20 ārvalstu bankas ar LV budžetu, lai cēloņsakarībās LV kļūtu atkarīga no SVF/PB/ASV politiskajām interesēm, nabadzīga un viegli manipulējama.

Ja vien lētticīgi notic KNAB centieniem sabiedrības labā, visticamāk, ka LV iedzīvotāji dzīvotu labāk, ja galvenie politiskie korumpanti – V.Zatlers, I.Godmanis, I.Sudraba, kas lūdza ASV vēstniecība iespēju kļūt par premjeri, J.Maizītis nebūtu nodevuši LV intereses, glābjot Parex un 20 ārvalstu bankas ar LV budžetu, pakļaujot tās ASV/SVF/PB interesēm un korupcija – valsts nozagšana LV būtu mazāka.


Atbildēt

hm

23.11.2015. 22:04

Ja jau uzrauga Saeimu, uzrauga valsti un tās politisko eliti būtu tomēr svarīgi zināt - KAS uzrauga.
No kurienes kājas aug un naudiņa?
Pat ja kāds ASV bagāts pilsonis Soross to dara. Tad kādiem mērķiem un nolūkiem?
Vai šādu atbildi nenāktos sniegt pirms ķerties pie valsts un valdības uzraudzīšanas?

Atbildēt

Lauku pāķis

23.11.2015. 21:22

Kurš tad cits ja ne federaļnaja služba bezopasnosti... soross jau pozitīvais tēls, no viņa var droši grābt naudu. Putins gan ir ļaunais tēls iespējams tāpēc visādi delnas un providusi baidās atklāt

Atbildēt

Patīk

23.11.2015. 21:05

Sagribējuši! Pareizi Lapsa dara, ka neko nepēta. To pētīšanu nevajag nekādā gadījumā, citādi esejai zustu viss “suspense” žanra šarms. Atklātos vēl tāda žāvas uzdzenoša garlaicība, ka projekta finansēšanā nav nekā apslēpta. Vai vēl trakāk – ka domnīcai nav bijis nekāda finansiāli šķobīga stāvokļa, kur nu vēl katastrofas. Vai pavisam traki – ka Iveta Kažoka ir diplomēta politoloģe, ne “par politoloģi sauktā”. Kam tas vajadzīgs? Kuru tas satrauks? Bet bez publikas interesi nomācošām pētīšanām, patiesības izzināšanām viss pasniedzams trauksmaini un dzīvelīgi, aizdompilni, mīklaini un aizgrābjoši.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

23.11.2015. 20:00

A kamdēļ pēdējie dati par Providus piķiem ir par 2013. gadu? Vaitta jami nav iesnieguši pārskatu par 2014. gadu vēl?

Atbildēt

IM

23.11.2015. 19:23

Kādiem labvēlīgas vides radīšanu saucot par politisko koruciju.
Bet kā sauc šādu kādiem radīto vižu pētīšanu un analīzi? Par nopirktu savas valsts sabiedrisko pašizspiegošanos?

Atbildēt

Delnis

23.11.2015. 19:21

Visādā ziņā šīs organizācijas atšķirībā no pietiek.com raisa pamatotas aizdomas par politisku korupciju

Atbildēt

Man arī patīk jautāt

23.11.2015. 19:15

Pamatīgi izsmējos par aiz Pietiek noslēpušās Lapsas "satraukumu" par cita kantora finansējumu. Šeit ne vienu reizi vien uzdoti jautājumi par to, kas finansē pašu Lapsu un Pietiek, kas maksā par "avīžu" izdošanu, "daudzdiennieku" pasūtījuma rakstu ar ar praktiski vienādu saturu tiražēšanu pat mēnešu garumā, kas maksā par tālajiem eksotiskajiem ceļojumiem un ar ko Lapsa tajos tiekas.Diemžēl uz šiem jautājumiem ir klusums, atbilžu nav. Tad ko Lapsa grib no citiem? Katrs cērp savus aunus un aitas un tā pat kā Lapsa, neviens tos atklāt negrib.Laikam Lapsa sajutis konkurentus, kas nocērp viņa "aunam" sānus ar biezo ziemas vilnu.
Sporta pēc arī es uzdošu jautājumus Lapsam, ja jau viņš ir tik čaks jautātājs, varbūt arī pats atbildēs, lai gan cerība maza.
1. Kas ir Jūsu finansētāji?
2.Kādi ir finansēšanas saņemšanas nosacījumi?
3. Kāpēc nerakstiet par SC?
4. Vai tiesa ka ārzemju ceļojumos tiekaties ar savu kuratoru?
Nu ko, gaidam rezultātu?

Atbildēt

reptilis

23.11.2015. 19:14

...Tas ir Islāma valsts netiešais sabiedrotais,kurš sagatavo augsni uz kuras izaugs Kalifāts. Bet visi šitie kadri -kažokas,streipi(kā sugas vārds)paši pat to neapjēdz. Šitā ideoloģija likvidē tradicionālās vērtības un nacionālās valstis...līdz ar to islāmisti viegli "ieaug" attīrītā laukā.

Atbildēt

!

23.11.2015. 19:05

»

lol

Var pagoogleet "Foundation Open Society Institute". Lato gribēja dzirdēt vārdus "džordžs soross


Publikācijā ir uzdots pilnīgi pareizs jautājums - kā tieši saucas konkrētais kantoris, kas pārskaita naudu. Varu saderēt, ka izrādīsies kāds Sorosa ofšors - un, kā zināms, visas delnas kaismīgi karo pret ofšoriem, izņemot tos, no kuriem naudiņa nāk.

Atbildēt

lol

23.11.2015. 18:59

Var pagoogleet "Foundation Open Society Institute". Lato gribēja dzirdēt vārdus "džordžs soross"?

Atbildēt

23.11.2015. 18:54

lapsai skauž, ka citiem tubbočkas pilnākas ar tugrikiem, nekā pašai?..

Atbildēt

Praatniex

23.11.2015. 18:52

Uzraudzīti tiks Kaimiņš, Urbanovičs, varbūt arī pa kādam NA un ZZS pārstāvim. Līdz ar to jautājums par naudas izcelsmi ir retorisks.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...