Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

FENIKSS

28.11.2015. 15:29

Tas jau sen visiem ir zināms, ka Delna, Providus un tamlīdzīgas domubiedru grupiņas saņem naudu no Sorosa fonda un pidarmasoniem.

Atbildēt

prostamol uno

27.11.2015. 15:25

Par G. Jankova Delnu nav ilūziju vispār. Ja Delnas šābrīžējie juristi, kas kādreiz strādāja netīrā biznesā tagad caur Delnu atriebjas citiem konkurentiem štancējot kompromatus, nav brīnums, ka sabiedrībai tas liekas necaurspīdīgi. Tātad eksistē takse par kuru var salīgt rakstu jeb melno PR.
Tā strādā gan Delna, gan Providus, gan arī PIETIEK.com
Ēst gribās visiem…..

Atbildēt

25.11.2015. 02:45

»

PIETIEK

Par to mēs rīt pastāstīsIM


pilnmēness! .. atkal šitā pajole lapsa lien ārā no savas piebezdētāas migas un, šlācot siekalas, ārdās..

Atbildēt

Pietiek

24.11.2015. 16:34

»

Un rīt atkal rīt solīs


Gripoflexs palīdzēs!

Atbildēt

24.11.2015. 14:24

»

Noteikti, ka rīt


Un rīt atkal rīt solīs.

Atbildēt

24.11.2015. 13:43

»


Noteikti, ka rīt.

Atbildēt

Nepateicīgā Latvija

24.11.2015. 10:10

»

hm

Ja jau uzrauga Saeimu, uzrauga valsti un tās politisko eliti būtu tomēr svarīgi zināt - KAS uzrauga...


Kas maksā, tas arī pasūta mūziku. Par velti vien siers peļu slazdā ir aksioma, kas nav jāpierāda. Lai vietējie metas kopā un dibina NVO. Tas naks tikai par labu pilsoniskai sabiedrībai. Akurāt, kā Mucenieku iedzīvotāji caur neseno vēstuli & bēgļu jautājumu Laimes dotai. Kur problēma? Vai ta ārzemju fiansētās oragnizācijas zina labāk kas vietējiem vajadzīgs. Caur ārzemju grantiem valsts sistēma jau tiek pētītā un pēc tam caur "labvēļu"un lobiju ieteikumiem pēc vajadzības pietūnēta vai pat grauta. Krievi jau sen nevalstiskām organizācijām, ka saņem naudu no ārzemēm lika uzrādīt finasēšanās avotus un pārreģsitēties.

Atbildēt

Nepateicīgā Latvija

24.11.2015. 09:54

»

Reinis

Es tikai brīnos, korupcija Latvijā ir, viena pati Vienotība parūpējusies, lai pētāmā pietiktu desmitgadēm, bet rezultāts būtu mērāms vairākās tonnās sējumu. Pašpasludināti korupcijas "pētnieki" ar brangu un neskaidru finansējumu mums arī ir. TIKAI PĒTĪJUMU NAV


De ja vu sajūta. Čigānmeitene no Delnas ko līdzīgu jau reiz darīja. Ar cepuri apstaigāja potenciālos pētāmos (ja nemaldos Rīgas Domi) un lūdza mērķa ziedojumus pētījuman. Visu cieņu korupcijas pētniekiem.

Atbildēt

tāds pats Zinātājs

24.11.2015. 08:13

»

Zinātājs

Vaškevičs sponsorē Lapsu


Islāma valsts sponsorē Providus.

Atbildēt

Reinis

24.11.2015. 08:12

Es tikai brīnos, korupcija Latvijā ir, viena pati Vienotība parūpējusies, lai pētāmā pietiktu desmitgadēm, bet rezultāts būtu mērāms vairākās tonnās sējumu. Pašpasludināti korupcijas "pētnieki" ar brangu un neskaidru finansējumu mums arī ir. TIKAI PĒTĪJUMU NAV!!!!!

Atbildēt

beibe

24.11.2015. 04:52

Viens pretīgs kantoris tautas apziņas zombēšanai piesedzoties ar cēliem mērķiem! Vispār vajadzētu pieņemt likumu kā Krievijā, lai reģistrējas nevis kā sabiedriska organizācija, kā bet ārzemju kapitāla interešu pārstāve un piektā kolona banānu republikas nolaišanai podā!

Atbildēt

iespējams, tie zicpriekšsēdētāji paši to nezina !

24.11.2015. 00:00

.

Atbildēt

Defekto

23.11.2015. 23:59

O! Beidzot Pietiek pieķērušies šim Vienotības astoņkāja tausteklim.. paldies! Lai nu katrs pelna savu naudiņu kā māk, tostarp arī Providus tēli, bet tas, ko es neciešu ir divkosība un nekompetence un to Providus un tā 'eksperti' iemieso 100%.. Diletante Kažoka, mūžīgais pētnieks Kalniņš, kas redz visu, tikai ne baļķi savā acī, enerģētikas 'eksperts' "Āboltiņš, kura uzdevums ir pūst vienā stabulē utt.

Atbildēt

Kas kontrolēs šo korupciju likumā?

23.11.2015. 22:45

„Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” – būtībā nostiprināt piespiedu nomas attiecības un turpmāk atsavināt visus dzīvokļus.
1. Lai sāktu risināt dalītā īpašuma izbeigšanu, ir vispirms jāatrisina:
1.1. Ar likumu noteikt kad, kādos apstākļos (noteikumi) jāizveido mājas, māja kvartāla, māju kopu pārvaldes struktūras (krievu laiku tipa mazās namu pārvaldes);
1.2. Mājas ierakstīt uz izveidotās pārvaldes struktūras vārda zemesgrāmatā;
1.3. Pārņemt māja un finansu resursus pārvaldes kontā;
1.4. Noslēgt apsaimniekošanas līgumu ar apsaimniekotāju vai atsevišķām remontdarbu firmām pēc vajadzības un deleģēt tām atsevišķas funkcijas vai paši izveido nelielu saimniecisku vienību tekošo remontdarbu izpildei.
1.5. Visa kvartāla zemei noteikt inventarizācijas cenu uz 1940. gadu, nevis kadastrālo vērtību un risināt jautājumu par visa kvartāla izpirkumu.
2. Šie 90-tajos gados CL 968.panta izņēmumi bija krimināls risinājums. Šodien risinājums ir gaužām vienkāršs, bet viscaur tiek kultivēts, cik sarežģīts un pat gandrīz neiespējams risinājums atklāti, melo, piesmej tautu, un/vai ar zemes īpašniekiem un korupciju ir korporatīvās attiecībās vai ir zema līmeņa, nekompetenti juristi, vai to saka cilvēki, kuri nav iedziļinājušies. Risinājums var būt šāds:
2.1. Jānosaka zemes zem mājām izpirkuma cena, par kādu mantinieki to ieguva 1990.gados, kas ir kadastrālā vai inventarizācijas vērtība uz 1940. gadu + maksa pa zemes nomu, ko saņēma un saņem, jo izpirkums parasti ir 12 gadu nomas maksa;
2.2. Jānovērš 1991. gada 20. novembra likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” kriminālnoziegums, kas pašvaldību amatpersonām piešķīra korupcijas iespējas, neierobežotu varu: zemes atdošanu, kompensāciju vai ierādīšanu citā vietā. Ja zeme apbūvēta, to nevarēja atdot, bet bija jākompensē vai jāierāda citā vietā, jo:
2.3. Būvējot mājas projektus piesaista zemei un nosaka apbūves gabalus, ar likumu. Piesaistītā zeme nebija pretrunā ar 1990.gada 4.maija deklarācijas 8.pantu, kas noteica saglabāt visas tiesības un likumus, kuri nav pretrunā ar tagadējiem likumiem.
2.4. Zeme laikā uz 1940.gadu daudzos gadījumos nebija izpirkta, samaksāta izpirkuma maksa, vai tā bija nevienam nevajadzīgs purvs, bez komunikācijām, applūdusi vai tml. Tātad 1990.gados daudzi „mantinieki” zemi zem daudzdzīvokļu mājām saņēma dāvanā un tā nekādu vērtību nesastādīja, bet tagad zemes spekulanti, izmantojot savu mantisko un korporatīvo ietekmi uz valsts amatpersonām TM, VZD, tajā skaitā deputātiem un partijām, grib izpārdot šo zemi par spekulantu uzpūstu cenu;
2.5. Jāievēro, ka valsts noteikto zemes zem daudzdzīvokļu mājām kadastrālo vērtību nevarēs apstrīdēt, jo tā attiecas uz nodokļiem un nodevām, tādēļ valstij ir visas iespējas šai zemei noteikt atsevišķu un reālu kadastrālo vērtību, pareizāk -inventarizācijas vērtību;
2.6. Likumprojekts, mūsuprāt, ir ar tālejošu mērķi – atsavināt visus vai lielu daļu dzīvokļu vai māju par nomas un/vai izpirkuma parādiem un dzīvokļu īpašniekus pataisīt par īrniekiem, viltīgi padarot šo zemes izpirkuma procesu neiespējamu – dzīvokļiem nostiprināt piespiedu nomas attiecības, dzīvokļus iedzīt parādos un atsavināt, dzīvokļu īpašniekiem saglabāt īres tiesības, kā dažkārt to dara bankas. Mego projekts gatavs;
2.7. Fakts: likuma 5.pants nosaka, ka dzīvokļu īpašnieki izpērkamo zemi izpērk par izpirkuma cenu, kuru veido izpērkamajā zemē ietilpstošo zemes vienību vai zemes vienību daļu kadastrālo vērtību summa, kura tiek reizināta ar izpirkuma cenas korekcijas koeficientu 1,18. Katrs dzīvokļa īpašnieks maksā izpirkuma cenas daļu atbilstoši viņa dzīvokļa īpašuma sastāvā ietilpstošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram 3 mēnešu laikā vai ieķīlā uz 10 gadiem;

2.8. Mājām piesaistāmās zemes lielums tiek taisīts aizmuguriski un nelikumīgi, piespiedu kārtā, apejot dzīvokļu īpašnieku intereses. Zemes īpašniekiem gan, ja … nevar tikt iekļauta funkcionāli nepieciešamajā zemes gabalā … un to nav iespējams atstāt zemes īpašnieka lietošanā … pašvaldība var lemt par attiecīgās zemes turpmāko izmantošanu, pirms tam noskaidrojot zemes īpašnieka viedokli;
2.9. Saeimā iesniegtais likumprojekts viscaur satur neierobežotas korupcijas iespējas VZD un pašvaldību amatpersonām, bet attiecība uz „funkcionāli nepieciešamo zemes gabala” noteikšanu – likums un MK noteikumi pilni ar viedokļu paušanu ar vārdiem „ņemot vērā” utt.
2.10. Dzīvokļa īpašniekiem piespiedīs izpirkt zemi zem koplietošanas piebraucamiem ceļiem, pisētas komunikācijām, pat sagruvušām bumbu patvertnēm, rotaļlaukumiem, ar kokiem apstādīto gabalu nevajag, zemes īpašniekiem un pašvaldībām nevajadzīgos gabalus utt. tik un tā būs jāizpērk.
2.11. Zemes izpirkumu atliek uz 5 gadiem – lai turpinātu spekulācijas ar zemi zem mājām un neatgriezeniski nostiprinātu alkatības izpausmes un noteikt augstāku zemes izpirkuma cenu, kas paredzama 1,18 no kadastrālās vērtības uz izpirkuma dienu. 7350 zemes īpašnieki paredz dzīt izmisumā 110 000 dzīvokļu, vai parēķinot, ka ģimenē vidēji ir trīs cilvēki – ar piespiedu nomu ir un tiks turpmāk vēl vairāk spīdzināti ap 300 000 cilvēku,
2.12. 26. jūlijā šī raksta komentārus LETA publicēja Delfos ar nosaukumu „Dzīvokļu īpašnieku biedrība: likumprojekts par dalītā īpašuma attiecību izbeigšanu ir nekorekts pēc būtības”, bet tam bija tikai dažu stundu mūžs un tas pazuda no redzesloka, iespējams, kā kaitīgs zemes īpašniekiem un likumprojekta taisītājiem un atsevišķiem Delfi žurnālistiem. Pēc tam pilns raksta teksts ar korekcijām divās daļās tika publicēts žurnāla „IR” blogos, un vēlāk portālā Pietiek.com, sadaļā „kungu iela”;
2.13. Lūk, gandrīz tas pats stāstījums, kā iepriekš teiktajā rakstā, ko saka Sergejs Zaletajevs runā TV7, kā atrisināt zemes un mājas dalītā īpašuma karikatūru: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.10.2015-jizn-segodnja.id59001/.
2.14. Risinājuma pamatnostādne skat iniciatīvu ManaBalss.lv „Par piespiedu nomas zemes kadastrālo vērtību”, kur vajag vēl daudz parakstu, lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā. Atver ManaBalss.lv, spied – „parakstīt” un paraksti iniciatīvu, ievadot savā internetbankā bankas rekvizītus, banka tavu parakstu nosūtīs ManaBalss.

2.15. Skat Googlē arī Jāņa Karpoviča atklāto vēstuli Saeimai: Netaisnīgā piespiedu noma, spied uz saiti : http://www.la.lv/netaisniga-piespiedu-noma/

Atbildēt

kurmis

23.11.2015. 22:30

Ja valsts amatus bez pārtraukuma ieņem čekas vadītāj un raditājpartijas uzticamakie bijušie kadri,tad droši vien visas delnas un līdzīgas organizācijas nevar atrasties ārpus šādas kadru atlases shemas un finansem loģiski arī jābūt no atbilstošiem,rūpīgi no publicitates slēpjamiem avotiem.

Atbildēt

atis

23.11.2015. 22:22

»

o!

Uzreiz pirmais Vienotības trollis klāt. Diemžēl darba dienas beigas, citādi tiktu saorganizēti arī pārējie. Jo kā citādi - "savējos" aiztiek


es neesmu trollis un man gribas zināt gan providus finansētājus, gan lapsas ienākuma avotus. ņemot vērā, ka gan vieni gan otri spēlē paslēpes, visdrīzāk nevar lepoties ne ar vienu no avotiem.

Atbildēt

23.11.2015. 21:14

Ļoti laba tēma.Sen gribu zināt, no kurienes tā nauda. Drīzāk izskatās, ka spiegošana naudas devēju interesēs.

Jo tās pētniecības tēmas ir ūdens pārliešana no viena trauka otrā, bez rezultāta un kādas jēgas.

Drīzāk sakrīt ar korupcijas tēmu - valsts nozagšanu.

Korupcijai ir divas sejas. Viena „muļķu sabiedrībai” – godīga nodokļu maksātāja – noplukušas vistas noplucināšanai karstā ūdenī vajadzībām, otra pārvaldes vajadzībām.

Visās valstīs, kur ienāk ASV vēstniecības, tās mālē vietējai publikai dieva zīmes par milzīgo korupciju, kas neļauj valstij attīstīties. Valstīm prasa taisīt knābjus. Caur knābjiem pieejamo nelegālo - legālo – slepeno ASV izlūkdienestu rīcībā esošo informāciju ASV kontrolē attiecīgās valsteles politiķus attiecība pret korupciju – kuru veicina, vai ierobežo, apkaro.. vai izmanto savām izlūkošanas vajadzībām, šantažējot ar kompromātu, ko paši ASV darbinieki vajadzības gadījumā safabricē. KNAB LV ir ASV politiskais instruments reizē ar SAB un DP.

Labāk lai ASV vēstniecība atbild, kā tā panāca, ka SVF pierunāja J.Maizīti, I.Godmani, I.Sudrabu, V.Zatleru glābt Parex un 20 ārvalstu bankas ar LV budžetu, lai cēloņsakarībās LV kļūtu atkarīga no SVF/PB/ASV politiskajām interesēm, nabadzīga un viegli manipulējama.

Ja vien lētticīgi notic KNAB centieniem sabiedrības labā, visticamāk, ka LV iedzīvotāji dzīvotu labāk, ja galvenie politiskie korumpanti – V.Zatlers, I.Godmanis, I.Sudraba, kas lūdza ASV vēstniecība iespēju kļūt par premjeri, J.Maizītis nebūtu nodevuši LV intereses, glābjot Parex un 20 ārvalstu bankas ar LV budžetu, pakļaujot tās ASV/SVF/PB interesēm un korupcija – valsts nozagšana LV būtu mazāka.


Atbildēt

hm

23.11.2015. 21:04

Ja jau uzrauga Saeimu, uzrauga valsti un tās politisko eliti būtu tomēr svarīgi zināt - KAS uzrauga.
No kurienes kājas aug un naudiņa?
Pat ja kāds ASV bagāts pilsonis Soross to dara. Tad kādiem mērķiem un nolūkiem?
Vai šādu atbildi nenāktos sniegt pirms ķerties pie valsts un valdības uzraudzīšanas?

Atbildēt

Lauku pāķis

23.11.2015. 20:22

Kurš tad cits ja ne federaļnaja služba bezopasnosti... soross jau pozitīvais tēls, no viņa var droši grābt naudu. Putins gan ir ļaunais tēls iespējams tāpēc visādi delnas un providusi baidās atklāt

Atbildēt

Patīk

23.11.2015. 20:05

Sagribējuši! Pareizi Lapsa dara, ka neko nepēta. To pētīšanu nevajag nekādā gadījumā, citādi esejai zustu viss “suspense” žanra šarms. Atklātos vēl tāda žāvas uzdzenoša garlaicība, ka projekta finansēšanā nav nekā apslēpta. Vai vēl trakāk – ka domnīcai nav bijis nekāda finansiāli šķobīga stāvokļa, kur nu vēl katastrofas. Vai pavisam traki – ka Iveta Kažoka ir diplomēta politoloģe, ne “par politoloģi sauktā”. Kam tas vajadzīgs? Kuru tas satrauks? Bet bez publikas interesi nomācošām pētīšanām, patiesības izzināšanām viss pasniedzams trauksmaini un dzīvelīgi, aizdompilni, mīklaini un aizgrābjoši.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

23.11.2015. 19:00

A kamdēļ pēdējie dati par Providus piķiem ir par 2013. gadu? Vaitta jami nav iesnieguši pārskatu par 2014. gadu vēl?

Atbildēt

IM

23.11.2015. 18:23

Kādiem labvēlīgas vides radīšanu saucot par politisko koruciju.
Bet kā sauc šādu kādiem radīto vižu pētīšanu un analīzi? Par nopirktu savas valsts sabiedrisko pašizspiegošanos?

Atbildēt

Delnis

23.11.2015. 18:21

Visādā ziņā šīs organizācijas atšķirībā no pietiek.com raisa pamatotas aizdomas par politisku korupciju

Atbildēt

Man arī patīk jautāt

23.11.2015. 18:15

Pamatīgi izsmējos par aiz Pietiek noslēpušās Lapsas "satraukumu" par cita kantora finansējumu. Šeit ne vienu reizi vien uzdoti jautājumi par to, kas finansē pašu Lapsu un Pietiek, kas maksā par "avīžu" izdošanu, "daudzdiennieku" pasūtījuma rakstu ar ar praktiski vienādu saturu tiražēšanu pat mēnešu garumā, kas maksā par tālajiem eksotiskajiem ceļojumiem un ar ko Lapsa tajos tiekas.Diemžēl uz šiem jautājumiem ir klusums, atbilžu nav. Tad ko Lapsa grib no citiem? Katrs cērp savus aunus un aitas un tā pat kā Lapsa, neviens tos atklāt negrib.Laikam Lapsa sajutis konkurentus, kas nocērp viņa "aunam" sānus ar biezo ziemas vilnu.
Sporta pēc arī es uzdošu jautājumus Lapsam, ja jau viņš ir tik čaks jautātājs, varbūt arī pats atbildēs, lai gan cerība maza.
1. Kas ir Jūsu finansētāji?
2.Kādi ir finansēšanas saņemšanas nosacījumi?
3. Kāpēc nerakstiet par SC?
4. Vai tiesa ka ārzemju ceļojumos tiekaties ar savu kuratoru?
Nu ko, gaidam rezultātu?

Atbildēt

reptilis

23.11.2015. 18:14

...Tas ir Islāma valsts netiešais sabiedrotais,kurš sagatavo augsni uz kuras izaugs Kalifāts. Bet visi šitie kadri -kažokas,streipi(kā sugas vārds)paši pat to neapjēdz. Šitā ideoloģija likvidē tradicionālās vērtības un nacionālās valstis...līdz ar to islāmisti viegli "ieaug" attīrītā laukā.

Atbildēt

!

23.11.2015. 18:05

»

lol

Var pagoogleet "Foundation Open Society Institute". Lato gribēja dzirdēt vārdus "džordžs soross


Publikācijā ir uzdots pilnīgi pareizs jautājums - kā tieši saucas konkrētais kantoris, kas pārskaita naudu. Varu saderēt, ka izrādīsies kāds Sorosa ofšors - un, kā zināms, visas delnas kaismīgi karo pret ofšoriem, izņemot tos, no kuriem naudiņa nāk.

Atbildēt

lol

23.11.2015. 17:59

Var pagoogleet "Foundation Open Society Institute". Lato gribēja dzirdēt vārdus "džordžs soross"?

Atbildēt

23.11.2015. 17:54

lapsai skauž, ka citiem tubbočkas pilnākas ar tugrikiem, nekā pašai?..

Atbildēt

Praatniex

23.11.2015. 17:52

Uzraudzīti tiks Kaimiņš, Urbanovičs, varbūt arī pa kādam NA un ZZS pārstāvim. Līdz ar to jautājums par naudas izcelsmi ir retorisks.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

Foto30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas faktiski ir kleptokrātiska struktūra, kurā valsts vara ir saplūdusi ar oligarhisko kapitālu, uzspiež savu “vērtību skalu” pārējai pasaulei, uzpērkot un korumpējot, kur vien tas iespējams. Lai tas neizliktos pēc tukšvārdības, kas dotu iespēju kremļa apmaksātiem troļļiem un vietējiem Latvijas valsts nīdējiem ķengāties, sniegšu konkrētus piemērus.
Lasīt visu...

12

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

FotoViņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!
Lasīt visu...

18

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

FotoSimtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju par pasauli, kas ir radikāli mainījusies un arvien turpina mainīties.
Lasīt visu...

15

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

FotoCeļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu būvnieku lobijs un bada dzeguze Andris Bērziņš, un kura dēļ mēs ik gadu pārmaksājam 15% par ceļu būvi, grasās darīt visu, lai apstādinātu Latvijas Valsts ceļu organizēto iepirkumu par valsts autoceļu asfaltēto segumu brauktuvju horizontālo apzīmējumu atjaunošanas darbu veikšanu 2020. – 2025.gadā. Kāpēc? Tāpēc, ka ir pretendents, kas nostartēja ar ļoti labām un Eiropas tirgum atbilstošām cenām, kas labi ēdušos sliņķus var pabīdīt nost no siles.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

FotoIespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko izķepurojies no nopietnas ķezas, kur, loģiski spriežot, rezultātam vajadzēja būt citādam, aizdomājas un izvērtē savu dzīvi un vērtības. Bet tas parasti ilgst neilgi, un viss aiziet vecās sliedēs.
Lasīt visu...

3

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

FotoDažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir izplatījusies ļoti strauji, izraisot nopietnu sabiedrības veselības krīzi un satricinot Eiropas Savienības (ES) un pasaules valstu ekonomikas.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – I daļa

FotoKā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās Romas oratoru runas bijušas pārpilnas ar sazvērestības teorijām. Vēlākos laikos, kad imperatoru, monarhu un baznīcas vara bija stipra, jebkādas izmaiņas bija iespējamas, vienīgi izmantojot sazvērestības pret šīm varām, un šādas sazvērestības – gan veiksmīgas, gan neveiksmīgas – nebija retums tāpat kā slepenas organizācijas. Tas savukārt leģitimizēja un piešķīra ticamību tam, ja pie varas esošie atklāja un nežēlīgi izrēķinājās ar sazvērniekiem, pat ja tie tādi nebija. 
Lasīt visu...

21

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

FotoDiskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas iespējas pastāv. Īpaši tad, ja vīruss ir izraisījis pandēmiju. Arī koronvīruss ir izraisījis pandēmiju. Tā tāpat kā jebkura cita pandēmija var atstāt pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...