Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

veltījums autram Jānim Miezītim (2x)

21.02.2020. 13:52

»

raksta autors

Paldies par komentāru! Lai izteiktos maksimāli īsi, man daudz ko nācās atstāt ārpus raksta. Jūsu papildinājums ir būtisks. Taču daļēji arī diskutabls. Jūs pareizi atzīmējāt, ka nevar jaukt antropoloģijas jēdzienus ar politikas zinātnes jēdzieniem un tieši par to es arī VIENKĀRŠOTI runāju savā rakstā...


Labdien, Jāni. Savu viedokli es uzrakstīju un atkal rakstu ar lielu piespiešanos, jo saruna tīmeklī vairāk līdzinās "mēdīšanās politikai" t.i. mūdienu mēdiju politikai, kur tiek izslēgti / izsmieti pretēji viedokļi. Nav jēgas.

Jāni, ja jūs gribat saprast / apspriest apzīmējumu nozīmi, tad zināšanas nav noderīgas, ja tās nav pārvērstas saprašanā. Zināšana ir pareizais/nepareizais, kurpretī saprašana ļauj spriest par labo/ļauno.

Hermenuētika (Hermeneutics) ir atsevišķa filosofijas zinātne, kuras apgūšana ir starpdisciplināra (!). Tātad, nojēgumu tulkošana nav pakļauta vienai disciplīnai (!).
Tas attiecas arī uz nojēgumu "nācija." Nācija ir neizbeigāms valsts apzīmējums pēc 1648 Vestphāles līguma - iepretim impērijām. Eiropā -tas ir noteiktas kultūras apzīmējums.

No šejienes arī nāk anglo- amerikānisma un krievijas nepatika pret Eiropā dzimošo "nāciju," kura ir tiešs rezultāts "romaticisma" un "apgaismības" ideju pretstāvēšanai.

Proti, šodien filosofiski tā ir kontinentālās un analītiskās filosofijas pretstāvēšana (pastāvēt metafizikai kā morāles/vertību pamatam vai nepastāvēt!) ; likuma sistēmās - Romiešu likums vs vispārējais likums; politiskā socioloģija - Attēnu demokrātija (vara pieder tautai) vs Magna Carta "demokrātija" t.i. plutokrātija (vara pieder kārtai) - utt...

Piedodiet, bet nav patīkami šeit, bārstīt vērtības, nezinot kam tās tiek dotas... kā saka gudra paruna: nemācīt vīru, kurš ir mācāms - ir vīra pazaudēšana, kurpretī mācīt vīru, kurš nav mācāms - ir laika pazaudēšana. Gudrs cilvēks nepazaudēs ne vīru, ne laiku! Visu labu jums!

Atbildēt

Uldis

20.02.2020. 16:05

»

raksta autors

Manuprāt, es ļoti skaidri, runājot par pamtnozīmēm, savā rakstā esmu pateicis kas ir tauta un kas ir nācija. Kas ir valsts? Valsts ir politiska organizācija, kas balstoties uz pašas noteikto likumisko varu, nodrošina sabiedrības pārvaldi un esošās politiskās iekārtas pastāvēšanu noteiktā teritorijā. (...


Mīlestība uz savu tautu...

No raksta:
"Tātad tauta ir cilvēku kopība, ko raksturo kopīga valoda, kultūra, mentalitāte, reliģija un vēsture."

Kopīga valoda: nav (latgale, poļi, krievi, PSRS imigranti, līvi, pirms kara - ebreji, utt.)
Kopīga kultūra: nav (par spīti KM agoniskajiem mēģinājumiem)
Kopīga mentalitāte: ir
Kopīga reliģija: noteikti nav (ateisti, dažādu konfesiju Kristieši, pagāni)
Vēsture: noteikti nav pirms 13. gs., epizodiski ir pēc.

Labākajā gadījumā 2 no 5, jo valodas vienotība ātri vien pazustu bez valsts represijām, kaut vai latgaliešu dēļ. Pēc Jūsu paša definīcijas īsti nesanāk.

Mateja 12:25:
"25 Bet Jēzus, viņu domas nomanīdams, tiem sacīja: "Ikviena valsts, kurā iekšējs naids, aiziet bojā; un neviena pilsēta vai nams, kurā iekšējs naids, nevar pastāvēt."

Atbildēt

raksta autors

20.02.2020. 15:07

»

Uldis

Sakiet, kas ir tauta, kas ir nācija un kas ir valsts? Visas šeit lasāmās domstarpības izriet no tā kā katrs saprot šos jēdzienus...


Manuprāt, es ļoti skaidri, runājot par pamtnozīmēm, savā rakstā esmu pateicis kas ir tauta un kas ir nācija. Kas ir valsts? Valsts ir politiska organizācija, kas balstoties uz pašas noteikto likumisko varu, nodrošina sabiedrības pārvaldi un esošās politiskās iekārtas pastāvēšanu noteiktā teritorijā. (Valsts varas izdotie likumi var būt gan tiesiski, gan prettiesiski – cilvēku pamattiesības aizkaroši, netaisnīgi. Taču tikko tie iegūst likuma spēku, tie kļūst likumiski un šiem likumiem atbilstošā rīcība likumīga.) Tātad par nacionālu valsti var nosaukt tikai tādu valsti, kur valdošā vara pārstāv vienu konkrētu tautu, kurai tad ir tiesības saukties par nāciju. Tas nebūt nenozīmē, ka Latvijas kā nacionālas valsts valdībā var būt tikai un vienīgi latvieši. Tas nozīmē, ka valdībā esošajiem, neatkarīgi no tautības, ir profesionāli jāaizstāv un jāpārstāv tieši latviešu tautas intereses un vajadzības.
Kāds ir mūs vienojošās vērtības? Tā ir mīlestība uz savu tautu un Tēvzemi. Tās ir tās vērtības uz kurām balstās nacionālisma ideoloģija. Viss pārējais ir otršķirīgs. Piekrītu, ka problēmas saasinās, kad kopējās vērtības sairst. Tāpēc jau arī mīlestība uz savu tautu un Tēvzemi kā vērtība, no pasaules globalizētāju puses ļaužu prātos tiek irdināta visos iespējamos veidos – runās, rakstos, mākslas darbos… (Jēdzienu satura izmainīšana ir viens no šiem veidiem) Tā jau ir tā cīņa pret nacionālismu cilvēku apziņā.
Ja runājam par cittautiešu dzīvošanu Latvijā kā nacionālā valstī, tad nekāda diskriminācija vai šķēršļi šeit nepastāv, ja vien šie cittautieši nekaitē latviešu tautas nacionālajām interesēm vai necenšas savās rokās sagrābt politisko varu. Visas tās runas par cittautiešu interešu aizstāvību ir tukša demagoģija. Jebkura sveštautieša interesēs ir dzīvot stiprā, saliedētā valstī kas grib un spēj rūpēties par saviem iedzīvotājiem. Un maza nozīme ir tam, ka šī valsts nerunā viņa dzimtajā valodā. Bet, ja sveštautietim ir citas intereses, tad atliek krāmēt ceļa somu, nevis censties šeit ieviest savu kārtību, piemēram, mainīt valsts valodu.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.02.2020. 14:52

»

Uldis

Kurš režīms uzrakstīs objektīvu vēsturi? Saglabājiet aculiecinieku atmiņas savā ģimenē. Man būs ko teikt saviem mazbērniem par šo laiku. Ceru, ka viņi manai spriestspējai uzticēsies vairāk, kā skolas un mediju propogandas "vēsturei". Iesaku Jums darīt tā pat


Man ir tāda dīvaina ideja. Varbūt beidzot ir jāatzīst, ka katram vēstures notikumam var būt vismaz divas interpretācijas. Un varbūt vajag oficiāli publicēt abas. Lai cilvēki paši izlemj, kurai versijai ticēt. Piemēram par Atmodu. Nr.1 - Viss bija ļoti skaisti, cēli, patriotiski un godīgi. Nr.2 - Nebija tika skaisti. Atmodu organizēja un vadīja ar VDK un kompartiju saistīti cilvēki, kuru mērķis bija palikt pie varas arī pēc Atmodas.

Atbildēt

Uldis

20.02.2020. 14:21

»

Atis Priedītis

Patiesu vēsturi var uzrakstīt tikai tad ja netiek iznīcināti un falsificēti dokumentāli pierādījumi. Un tiek dokumentētas aculiecinieku atmiņas. Pat tad ja tās ir pretrunā ar "ļoti slavenu" cilvēku atmiņām. Pie mums tas diemžēl, nenotiek. Ir čupas melīgu "stukaču" un "slaveno cilvēku" stāstu, kuri arī...


Kurš režīms uzrakstīs objektīvu vēsturi? Saglabājiet aculiecinieku atmiņas savā ģimenē. Man būs ko teikt saviem mazbērniem par šo laiku. Ceru, ka viņi manai spriestspējai uzticēsies vairāk, kā skolas un mediju propogandas "vēsturei". Iesaku Jums darīt tā pat.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.02.2020. 13:51

»

Uldis

Piekrītu, bet šaubos, ka tas praktiski ir iespējams. Bet pati ideja par to, ka ir jābūt kādai "oficiālajai" vēsturei, kad kā Jūs minējāt, katrs pats var izdarīt secinājumus, ir apšaubāma...


Patiesu vēsturi var uzrakstīt tikai tad ja netiek iznīcināti un falsificēti dokumentāli pierādījumi. Un tiek dokumentētas aculiecinieku atmiņas. Pat tad ja tās ir pretrunā ar "ļoti slavenu" cilvēku atmiņām. Pie mums tas diemžēl, nenotiek. Ir čupas melīgu "stukaču" un "slaveno cilvēku" stāstu, kuri arī veido patreizējo "vēsturi". Tikai pēc gadiem 10 vai 20 oficiāli tika atzīts, ka mums atkal ir samelota vēsture.

Atbildēt

Uldis

20.02.2020. 12:44

»

Atis Priedītis

Vēsture nav jāpārraksta. Vēsture ir jāuzraksta no jauna, bez meliem un faktu falsificēšanām un dokumentu iznīcināšanām. Tad tā tiešām būs vēsture nevis sacerējumi par tematu - nu baigi smuka mums tā vēsture


Piekrītu, bet šaubos, ka tas praktiski ir iespējams. Bet pati ideja par to, ka ir jābūt kādai "oficiālajai" vēsturei, kad kā Jūs minējāt, katrs pats var izdarīt secinājumus, ir apšaubāma.

Vēl par godīgumu - problēma ir tajā, ka tas ir relatīvs jēdziens. Katrs ar to saprot kaut ko citu (protams, sev par labu). Piemēram, komunisti arī iestājās par godīgumu. Arī Napoleons un Hitlers.

Mūsu vēlēšanās visas partijas iestājas par godīgumu, neviens taču nav pret to? Bet katrs ar to saprot kaut ko citu. Vieni domā, ka ir godīgi konfiscēt caur nodokļiem, lai izdalītu citiem, citi domā, ka tas ir absolūti negodīgi.

Teiksim tā - godīgums nav pamatvērtība, tas izriet no katra indivīda vērtību sistēmas. Ja vairākums ir slinki skauģi, tad "godīgi" ir aptīrīt panākumus guvušos. Ja vairākums tic Dievam, tad godīgi ir ļaut katram bērniņam piedzimt, bet ja netic - nonāvēt bērniņu, ja vecākiem viņu šobrīd negribas.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.02.2020. 12:23

»

Uldis

Salabot nevienu nevar. Var Kristīgi audzināt bērnus un uzmanīgi izvēlēties sievu. Tad vēl māca labs dzīves piemērs. Ati, nekrītiet bezcerībā! Tas paralizē...


Vēsture nav jāpārraksta. Vēsture ir jāuzraksta no jauna, bez meliem un faktu falsificēšanām un dokumentu iznīcināšanām. Tad tā tiešām būs vēsture nevis sacerējumi par tematu - nu baigi smuka mums tā vēsture.

Atbildēt

Uldis

20.02.2020. 12:18

»

Atis Priedītis

Pilnīgi veltīgas ir cerības kaut ko "salabot" mēģinot pareizāk definēt kas ir nācija, nacionāla valsts u.t.t. Kļūda ir jāmeklē pavisam citur. Diemžēl, to saprast neviens nevēlas. Es savos rakstiņos un komentāros šobrīd to mēģinu izstāstīt, bet pagaidām pilnīgi veltīgi


Salabot nevienu nevar. Var Kristīgi audzināt bērnus un uzmanīgi izvēlēties sievu. Tad vēl māca labs dzīves piemērs. Ati, nekrītiet bezcerībā! Tas paralizē.

Tomēr pārrakstīt vēsturi nav labi. Pat ne nacionālisma vārdā. Un par to es šeit atgādinu, jo lasa arī nenobrieduši prāti.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.02.2020. 11:39

Pilnīgi veltīgas ir cerības kaut ko "salabot" mēģinot pareizāk definēt kas ir nācija, nacionāla valsts u.t.t. Kļūda ir jāmeklē pavisam citur. Diemžēl, to saprast neviens nevēlas. Es savos rakstiņos un komentāros šobrīd to mēģinu izstāstīt, bet pagaidām pilnīgi veltīgi.

Atbildēt

Uldis

20.02.2020. 11:26

»

raksta autors

Paldies par komentāru! Lai izteiktos maksimāli īsi, man daudz ko nācās atstāt ārpus raksta. Jūsu papildinājums ir būtisks. Taču daļēji arī diskutabls. Jūs pareizi atzīmējāt, ka nevar jaukt antropoloģijas jēdzienus ar politikas zinātnes jēdzieniem un tieši par to es arī VIENKĀRŠOTI runāju savā rakstā...


Sakiet, kas ir tauta, kas ir nācija un kas ir valsts? Visas šeit lasāmās domstarpības izriet no tā kā katrs saprot šos jēdzienus.

Jūs sākat no pozīcijas, ka nacionālisms ir labs līdzeklis pret globalizāciju. Varbūt tā arī ir. Tad paliek jautājums, vai ir iespējams pie mums? Ja skatāmies vēsturiski, tad atšķirīgā mums ir vairāk nekā kopīgā. Bet tad mēs varam skatīties uz to pašu ASV, kur cilvēki ir brīvprātīgi (atšķirībā no PSRS) vienojušies kopīgā vērtību sistēmā. To mēs varam mācīties. Vēl varam mācīties, ka problēmas saasinās, kad kopīgās vērtības sairst. Piemēram tagad ir apmēram puse uz pusi tradicionālajās judeo-kristīgajās konservatīvajās vērtībās dzīvojošo un sociālistu-marksistu piekritēju. Rezultātā sabiedrībā berzējas.

Kādas ir mūs vienojošās vērtībās? Ticība? Nebūs - lielākā daļa ir ateisti, atlikušie izmētāti pa dažādām savā starpā nedraudzīgām konfesijām. Tauta? Kāda tauta? Latgaļi?. Tad kas? Kā te kāds pieminēja, godīgums? Bet tas izriet no judeo-kristīgās vērtību sistēmas. Ja izraut tikai to un atmest visu pārējo, tad tas nestrādā. Gaidu turpinājumu Jūsu rakstam!


Atbildēt

raksta autors

20.02.2020. 10:12

»

veltījums autoram Jānim Miezītim

Jāni, paldies par rakstu. Šeit tālāk būs daži precizējumi jūsu redzējumam, lai noraidītu latviešu un Latvijas identitātes apzīmēšanu, sasaistot pretrunīgas nozīmes vārdus. Tādus kā, "dažādu tautību latvieši" vai arī lietojot liberālisma ideoloģijas izveidotus, neko neizsakošus apzīmējumus, tādus kā "...


Paldies par komentāru! Lai izteiktos maksimāli īsi, man daudz ko nācās atstāt ārpus raksta. Jūsu papildinājums ir būtisks. Taču daļēji arī diskutabls. Jūs pareizi atzīmējāt, ka nevar jaukt antropoloģijas jēdzienus ar politikas zinātnes jēdzieniem un tieši par to es arī VIENKĀRŠOTI runāju savā rakstā. Latviešu valodā ir vairāki tādi vārdi, kuriem dažādās jomās ir atšķirīga nozīme. Šādus vārdus sauc par homonīmiem. (Piemēram: spāre – kukainis un spāre jumta sastāvdaļa, mīkla kulinārijā un minamā mīkla folklorā.) Un lai neradītu jucekli, nevar rotaļāties ar šo vārdu nozīmi, nekritiski pārceļot to no vienas jomas otrā. Taču tālāk savā komentārā Jūs darāt tieši to, jo atzīstat antropoloģijā iedibinātā nācijas jēdziena satura pārcelšanu uz politikā lietotā “nācijas” kā politiskās struktūras jēdziena saturu. Tikko Jūs politikā nāciju definējat kā no dažādiem etnosiem sastāvošu (izņēmums “valstsnācija”), tā pilnībā savu nozīmi zaudē viss nacionālais, pārvēršoties par daudznacionālo, t.sk arī nacionālā kultūra un nacionālās kultūras vienotība ( ko jūs minējāt kā nācijas pastāvēšanas pamatpazīmi) . “Nacionālā” jēdziens pilnībā tiek atdalīts no piederības kādai vienai tautai un kļūst par kaut ko internacionālu. Un pati tauta kļūst par kaut ko, no dažādām tautībām (etnosiem) sastāvošu. PSRS tad bez aizķeršanās var nosaukt par nacionālu valsti. Arī nacionālisma ideoloģiju tad vairs nevar saukt par nacionālismu, bet par etnicismu. Identitāte pārvēršas par subjektivitāti, reāla piederība kādai tautai, par iedomātu piederību iedomātai kopībai u.t.t.. Vienvārdsakot, izveidojas globālistiem tik vajadzīgais juceklis ar kura palīdzību zombēt cilvēku prātus. Vai kāds brīnums, ka mūsdienās augstskolu beigušajiem nav īstas nojēgas par nacionālismu un nacionālo identitāti viņi uzskata par kaut ko līdzīgu piederībai kādam futbola vai hokeja fanu pulciņam. Tas tā pavisam īsi.

Atbildēt

Saprotu

20.02.2020. 01:13

Politiskā nācija varētu būt tie, kuri balso par vienu politisko spēku.

Atbildēt

?

19.02.2020. 22:20

»

antons mikosss

Tu melo! Tu apraksti nacismu


anton, tu esi krievu nacionālsists? kas tad krievus grib okupēt? tak ne jau mēs latvieši

Atbildēt

antons mikosss

19.02.2020. 18:59

»

Apmēram tā

Nacionālisms noniecina citas vai citu kultūru...


Tu melo! Tu apraksti nacismu!
Nacionālisms izceļ savu tautu. Aizstāv to no okupantiem un iznīcina tos.

Atbildēt

!

19.02.2020. 17:11

»

...

Atliek tikai noskaidrot kas bija romieši,un,vai bija tādi ka to mums pasniedz


Palasi grāmatu "Jūdu karš"! Tad vajadzētu saprast: Kas bija romieši un kas jūdi, kā arī viņu savstarpējās attiecības.

Atbildēt

!

19.02.2020. 15:50

»

...

Pareizi,lai gan par to sacerēšanas laiku var stipri diskutēt,tas lietas būtību nemaina.Būtiski ir kas to sacerēja.Lai gan izredzētie ar to pat lepojas.Pie minētā vēl var piemest tautu degradēšanu


Tie izredzētie var lepoties cik grib, bet bez romiešu atļaujas, neko nevarēja darīt. Kad romieši saprata, ka tas ir viņiem izdevīgi, tad arī kristietība strauji progresēja.

Atbildēt

...

19.02.2020. 15:33

»

!

Bībeli sacerēja Romas impērijas laikā, lai slēpjoties aiz kristietības pakļautu, izlaupītu, apliktu ar nodevām iekarotās tautas


Pareizi,lai gan par to sacerēšanas laiku var stipri diskutēt,tas lietas būtību nemaina.Būtiski ir kas to sacerēja.Lai gan izredzētie ar to pat lepojas.Pie minētā vēl var piemest tautu degradēšanu.

Atbildēt

!

19.02.2020. 15:22

»

...

Mīļie cilvēki,rūpīgāk iepazīstiet bībeli,tad arī sapratīsiet no kurienes nāk slepkavas, sadisti, pediņi,un ne tikai.Laikam lieki piebilst kas sacerēja bībeli


Bībeli sacerēja Romas impērijas laikā, lai slēpjoties aiz kristietības pakļautu, izlaupītu, apliktu ar nodevām iekarotās tautas.

Atbildēt

...

19.02.2020. 15:13

»

!

Pļūti vai nepļūti, bet slepkavas, sadisti, pediņi vairāk pieder amīšiem ne krievam


Mīļie cilvēki,rūpīgāk iepazīstiet bībeli,tad arī sapratīsiet no kurienes nāk slepkavas, sadisti, pediņi,un ne tikai.Laikam lieki piebilst kas sacerēja bībeli.

Atbildēt

Žulis

19.02.2020. 14:59

Man nepatīk, ka Fēlis,Edge kopā ar Grantiņu izplata nepareizu plurālistisko viedokli par latviešiem. Viņi melo, ka latvieši ir lielākais kauna traips pie Baltijas jūras. Tā nav patiesība! Patiesībā latvieši ir vislielākais kauna traips, ko es ar savu vemšanu internetā apstiprinu, kaldinu, iedziedu, ievemju, pietaisu un atdzesēju.

Atbildēt

Fēlis un Edge

19.02.2020. 14:53

»

Atis Priedītis

Protams, ka otkati un kukuļņemšana ir divpusējs process. Tas nav godīgs ne no vienas puses. Minēšu piemēru - kāds mans paziņa aizgāja no darba celtniecībā tikai tā iemesla dēļ, ka tieši viņa pienākums bija "uztaisīt" tos 10% otkata naudas. Tās bija fiktīvas algas, nepadarīti bet apmaksāti darbi u.t....


Nav ko muldēt! Latvieši neņem un neizspiež kukuļus! To dara tikai krievi. Latvieši ir pretīgi godīgi tārpi. Nav ko muldēt. Krievi, okupācija vainīga, ka latvieši ir pretīgi godīgi tārpi. Beidziet muldēt, Žuli un Ati bez bundzinieka slavas, ko atņēma čekisti krogā zem galda.

Atbildēt

Atis Priedītis

19.02.2020. 14:34

»

Uldis

Kāda katram sirds, tāda arī apziņa. Jūsu piemēri ir relatīvi. Dot otkatus ir godīgums? Dot kukuļus? Cik lielu algu var saņemt par nekā nedarīšanu? Kā Jūs definējat nekā nedarīšanu? Par cik lielu algu Jūs darīsiet to pašu darbu


Protams, ka otkati un kukuļņemšana ir divpusējs process. Tas nav godīgs ne no vienas puses. Minēšu piemēru - kāds mans paziņa aizgāja no darba celtniecībā tikai tā iemesla dēļ, ka tieši viņa pienākums bija "uztaisīt" tos 10% otkata naudas. Tās bija fiktīvas algas, nepadarīti bet apmaksāti darbi u.t.t. un tā daudzu gadu garumā. Beigās viņš to visu neizturēja un uzrakstīja atlūgumu. Protams, otkata naudu tālāk nodeva jau cits cilvēks. Skaidrs, ka par kaut kādu godīgumu šeit pat nav vērts runāt. Bet spriežot pēc tā ko "runā tauta" tas Latvijā notiek masveidīgi - otkatu un kukuļu izspiešana.

Atbildēt

to ESMAIJA

19.02.2020. 14:28

»

ESMAIJA

Jā, jā! Mēs sitīsim tos utainos... tā dziedāja dzintarieši - īstie patrioti - vēlēšanu naktī, kad iekļuva Saeimā...


"trauku lauskas, apķepušas no ārun iekšpuses ar ēdienu atliekām..."
--------------
Ne jau katreiz jūs, tā saucamie Darvina cilvēki, baltu cilšu apmetņu apkārtnē klaiņojošie maitēdāju un kanibālu cilšu īpatņi, tikāt klāt mūsu ēdienu atliekām.

Atbildēt

Uldis

19.02.2020. 14:25

»

Žulis

Galvenie pret latviešu nacionālismu vērstie demagoģijas virzieni pie šī raksta...


Labi, labi, tad kā Jūs saprotat latviešu nacionālismu? Kādas ir Jūsu atbildes šīm kritikām?

Atbildēt

to Žulis

19.02.2020. 14:16

»

Žulis

Galvenie pret latviešu nacionālismu vērstie demagoģijas virzieni pie šī raksta...


NA ir centriska latviska partija, kura vienkārši, atšķirībā no JV, JKP un Par, neatbalsta nelegāliem imigrantiem, WWII noziegumu mantiniekiem, dāvātās privilēģijas.
Ja tā būtu īsti nacionālistiska, čekas piesūtītais Bordāns ar iebetonētām kājām būtu Daugavas dzelmē.
Kādi nu šodien mums ir "nacionālisti", ar tādiem jādzīvo, jo citi ir daudz sliktāki, bet droši, Eiropas Nacistisko valstu savienība nav aiz kalniem un tad, ak vai, visiem latviešu un pārējo Eiropas tautu nīdējiem.

Atbildēt

Fēlis

19.02.2020. 14:07

»

Žulis

Galvenie pret latviešu nacionālismu vērstie demagoģijas virzieni pie šī raksta...


Tu esi malacis, Žuli! Garšīgi aptaisījies!

Atbildēt

Žulis

19.02.2020. 13:58

Galvenie pret latviešu nacionālismu vērstie demagoģijas virzieni pie šī raksta:
1) Apgalvot, ka tādas “īstas” latviešu tautas nemaz nav,
2) identificēt latviešu nacionālismu ar Dzintaru un viņa kompāniju, kas īstenībā ir nacionālistu lomas tēlojoši āksti,
3) šobrīd Latvijā valdošās, uz kapitālismu transformētās internacionālās padomju varas aprobežotību, dumjību, kašķīgumu un zagšanas kāri piedēvēt latviešu tautai un latviešu nacionālismam,
4) nacionālismam piedēvēt naidu pret citu tautību cilvēkiem un minēt to kā faktoru, kas savā starpā sanaido tautas,
5) apgalvot, ka ir iespējama kopība un vienotība starp tiem, kas šeit ieradušies kā okupanti un tiem, kuru tuviniekus okupācijas vara savulaik nogalināja, spīdzināja, uz gulāgu izsūtīja, kuru mājas un mantu savulaik nolaupīja. Apgalvot, ka ir iespējama kopība un vienotība starp latviešiem un latviešu tautas un latviešu valstiskuma ienaidniekiem,
6) visbeidzot, vienkārši lamāties un apsaukāties bez kādiem argumentiem un pamatojuma.

Atbildēt

!!!

19.02.2020. 13:52

»

?

Va tad Jūs nejaucat KF ar ASV


Pat ja neizprotamu iemeslu dēļ ASV kļūtu līdzīga absolūtam ļaunumam, slepkavu, sadistu un pederastu Krievijai, vienalga nebūtu saprātīgi pļūtīt pret ventilatoru.

Atbildēt

to Vaņa

19.02.2020. 13:49

»

Uldis

Vēlējos vēlreiz uzsvērt 19. gs. pagāniskā nacionālisma piekritējiem, ka atšķirībā no lietuviešiem vai igauņiem, nekad nav bijusi tāda etniskā "latviešu tauta". Vistuvākais, ko var pievilkt, ir latgaļi, kas jau sākot no 12. gs. pieņēma Kristību un palīdzēja krustnešiem kristīt citas pagānu tautas, tādās...


"ap 16. gs. dažādu tautību ļaudīm (tajā skaitā ziemeļniekiem, "vāciešiem", krieviem)"
----------------
16. gadsimtā jūs, planētas demogrāfisko piesārņojumu, Pēteris I vēl nebija izdomājis un tikai pirms 250 gadiem somu masons Lomonosovs jums radīja t.s. valodu. Līdz tam jūs bijāt dažādu etnosu varmācīgi pravoslavnutizēta un mongoloizēta vergu varza, kas līdz mūsdienām, pastiprinoties negatīvai selekcijai, esiet kļuvuši par zvērisku slepkavu ordu.
Mūsu valoda šodien nav tāda, kāda tā bija pirms 1000 vai 10 000 gadiem, tā gadsimtu gaitā ir transformējusies, līdzīgi citām valodām, bet pamats tai bija ielikts vēl pirms leduslaikmeta, atšķirībā no jūsu, mākslīgi veidotā atribūta, kuram par pamatu ņemta dienvidu slāvu baznīcas valodu, to papildinot ar baltu, som-ugru un tjurku vārdiem.
Ja tu zinātu savu vēsturi un tev būtu kaut kripatiņas cilvēcības palieku, tu padarītu sev galu un aizrautu līdzi maksimāli daudz savas sugas īpatņu.

Atbildēt

definīcija

19.02.2020. 13:40

Zemcilvēkam nav saprotams kas ir godīgums,viņam vajadzīga definīcija,bet ne jēga.

Atbildēt

Uldis

19.02.2020. 13:20

»

Atis Priedītis

Manuprāt, cilvēki, kuriem ir sirdsapziņa, saprot, kas ir godīgums. Ņemt kukuļus vai izspiest otkatus, nav godīgums. Un attaisnot sevi ar "bet tā dara visi" arī nav godīgums. Šādu sarakstu varētu turpināt gandrīz bezgalīgi. Piemēram, saņemt darba algu virs 10 000 Eiro mēnesī, nedarot gandrīz neko, arī...


Kāda katram sirds, tāda arī apziņa. Jūsu piemēri ir relatīvi. Dot otkatus ir godīgums? Dot kukuļus? Cik lielu algu var saņemt par nekā nedarīšanu? Kā Jūs definējat nekā nedarīšanu? Par cik lielu algu Jūs darīsiet to pašu darbu?

Atbildēt

Atis Priedītis

19.02.2020. 12:56

»

Uldis

Definējiet godīgumu


Manuprāt, cilvēki, kuriem ir sirdsapziņa, saprot, kas ir godīgums. Ņemt kukuļus vai izspiest otkatus, nav godīgums. Un attaisnot sevi ar "bet tā dara visi" arī nav godīgums. Šādu sarakstu varētu turpināt gandrīz bezgalīgi. Piemēram, saņemt darba algu virs 10 000 Eiro mēnesī, nedarot gandrīz neko, arī nav godīgums. Diemžēl, tā ir mūsu ikdiena.

Atbildēt

Uldis

19.02.2020. 12:45

»

lauķis

Kādreiz teica taisns,teica vīrs un vārds.Godīgums nav jādefinē,vai nu taisns vai līks,pa vidu nekā nav,senāk teica drņķis


Jūs nupat visus tos, kas nepiekrīt jēdzienam, kuru pat pats nevarat definēt, nosaucāt par zemcilvēkiem. Varbūt tomēr pacentīsieties definēt?

Atbildēt

lauķis

19.02.2020. 12:34

»

Uldis

Definējiet godīgumu


Kādreiz teica taisns,teica vīrs un vārds.Godīgums nav jādefinē,vai nu taisns vai līks,pa vidu nekā nav,senāk teica drņķis.

Atbildēt

Uldis

19.02.2020. 11:45

»

Nesapratu

Ja 13. gadsimta pieminējums bija vērsts uz to, lai norādītu, ka tautas un nācijas ir vien vēsturiski ierobežotā laikā pastāvošas parādības, ka tās nav Dieva iedibinātas un, tātad, var gan tapt, gan zust, to katrs puslīdz saprātīgs cilvēks pats labi apzinās. Tomēr tas nenozīmē, ka tautām un nācijām tieši...


Vēlējos vēlreiz uzsvērt 19. gs. pagāniskā nacionālisma piekritējiem, ka atšķirībā no lietuviešiem vai igauņiem, nekad nav bijusi tāda etniskā "latviešu tauta". Vistuvākais, ko var pievilkt, ir latgaļi, kas jau sākot no 12. gs. pieņēma Kristību un palīdzēja krustnešiem kristīt citas pagānu tautas, tādās kā kuršus, zemgaļus, līvus, igauņus. Starp citu, šīs sīktautas karoja savā starpā. Latviešu valoda konverģējās ap 16. gs. dažādu tautību ļaudīm (tajā skaitā ziemeļniekiem, "vāciešiem", krieviem) pamazām sajaucoties kopā gan brīvprātīga, gan, bieži vien, arī piespiedu kārtā. Paralēles ar ASV ir būtiskas. Runāsim godīgi par savu vēsturi.

Atbildēt

ESMAIJA

19.02.2020. 11:10

»

dziesmas vārdi

Stāv utains kri-s pie Daugavas, grauž semečkas, spļauj ļemečkas,,,,tev fufaikā blusas, bet man par to prieks


Jā, jā! Mēs sitīsim tos utainos... tā dziedāja dzintarieši - īstie patrioti - vēlēšanu naktī, kad iekļuva Saeimā...
Man skumji visu šo lasot. Tāpat skumji ik dienu presē saskaroties ar citu tautu nīcināšanu, ar rīdīšanu pret. Un vienmēr skan tas stāsts par sēmuškām...it kā latvieši jau izsenis nav uzskatīti par ne visi tīrīgiem - to atklāj arī izrakumos atrastās lietas - trauku lauskas, apķepušas no ārun iekšpuses ar ēdienu atliekām... Bez tam - cik īstenu latviešu starp šeit dzīvojošiem ir? Es sliecos domāt - ja vispār ir, tad gaužām maz. Te viens raksta par x stundu. Manuprāt, tādas nebūs, ja visi šeit dzīvojošie viens otrā visupirms redzēs cilvēku. un blusas pameklēs savā kažokā. Īpaši to es iesaku dzintariešiem, lai savu patriotismu neapzeltī ar citu tautu nicināšanu! Tas vienkārši ir cilvēka - nemaz nerunājot par politiķa, necienīga rīcība!

Atbildēt

Sergejs

19.02.2020. 10:57

»

Atis Priedītis

Nav runa par konkrētiem cilvēkiem, ir runa par principu. Jēdziens GODĪGUMS ir zināms un saprotams visiem, neatkarīgi no tautības. Kā šo jēdzienu saprot konkrēti katrs cilvēks, jau ir cits jautājums. Vieniem lielas, ka "gudra zagšana" arī ir godīgums, citiem, ka tā ir vienkārši zagšana...


Bet, draugs, kā Tu vari virzīt principu bez principa piemēra - cilvēka? Es to nevarētu, jo man katrs princips ir konkrēts. Piemēram, princips nemīlēt stulbeņus man konkrēti ir nemīlēt latviešu stulbeņus Saulkrastos. Te pie mums ir ļoti stulbi latvieši. Princips bez konkrēta stulbeņa ir demagoģija. Vai Tu, draugs, tam piekrīti, jo esi, kā saožu, domājošs latvietis uz vienu pusi.

Atbildēt

Atis Priedītis

19.02.2020. 10:34

»

Sergejs

Vai Tu meklē kopīgo arī ar latviešu ārlietu ministru, Kaimiņa kungu, Pavļuta kungu, Pūces kungu, Putna kungu, Urbanoviča kungu un Levitsa kungu


Nav runa par konkrētiem cilvēkiem, ir runa par principu. Jēdziens GODĪGUMS ir zināms un saprotams visiem, neatkarīgi no tautības. Kā šo jēdzienu saprot konkrēti katrs cilvēks, jau ir cits jautājums. Vieniem lielas, ka "gudra zagšana" arī ir godīgums, citiem, ka tā ir vienkārši zagšana.

Atbildēt

Tieši tā

19.02.2020. 10:28

»

pilnīgi piekrītu

Mums visiem ir kopīgs mērķis, notīrīt no pasaules kartes Krievijas slepkavu, sadistu, alkašu un pederastu imperasķiju ar visiem tās smirdīgiem simboliem un atribūtiem


nacionalistiem primārais ir naids, viss pārējais pakārtots, lai naidu paslēptu. Bieži neizdodas.
pseidonacionālisti savu politiku balsta uz naidu, bet tur viņiem primārais ir zagt, lai pašiem labi dzīvot uz pārējo muļķu rēķina

Atbildēt

Sergejs

19.02.2020. 10:22

»

Atis Priedītis

Ja Tu būtu palasījis manus rakstus un komentārus tad būtu ievērojis, ka tajos nav nicinājuma un naida pret citu tautību cilvēkiem. Es meklēju kopīgo, nevis to kas sanaido


Vai Tu meklē kopīgo arī ar latviešu ārlietu ministru, Kaimiņa kungu, Pavļuta kungu, Pūces kungu, Putna kungu, Urbanoviča kungu un Levitsa kungu?

Atbildēt

Atis Priedītis

19.02.2020. 10:14

»

Sergejs

Kā tu domā, kungs? Vai latvieši ir truli prātā no dzimšanas jeb mēs krievi esam vainīgi, ka latvieši ir truli prātā


Ja Tu būtu palasījis manus rakstus un komentārus tad būtu ievērojis, ka tajos nav nicinājuma un naida pret citu tautību cilvēkiem. Es meklēju kopīgo, nevis to kas sanaido.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...