Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Arbuzs ir plīsis

Ritvars Eglājs
24.10.2019.
Komentāri (54)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Puteklis

27.10.2019. 10:25

Pietiek publicē visus divnieku karaļu mēslus, pat nerediģējot? Tiešām var sagrūst vārdu kaudzi vienā čupā, iesvītrot uz aci kaut kur pietrurzīmes un maukt Pietiek portālā iekšā? Nekādu pretenziju pret tēmu, bet vidu tekstam nesasniedzu - meklēju, vai rakstam ir reāls autors vai google translate (šis rīks dažkārt pat jēdzīgāk teikumus veido). Kauns portāla redaktoram.

Atbildēt

jaajaa

26.10.2019. 20:30

»

antons mikoss

Co2 nav vāks. CO2 ir smaga gāze, kas turās pie zemes, kur to izmanto augi


...kamēr tā vēl nav gāze, un ogļu vai ogļūdeņražu veidā atrodas zem zemes, tikmēr tā nav bīstama...kā "kurinot" šis ogleklis CO2 veidā nonāk atmosfērā, tas darbojas kā pannas vāks - planēta atdziest lēnāk...:(

Atbildēt

jaajaa

26.10.2019. 20:26

»

Ir pierādīta hipotēze, ka Zeme uzkarst no iekšas

Bet, kāpeēctas notiek, nav zināms. Vispār ir maz zināms viss par Zemi kā planētu. Aplams ir apgalvojums, ka kūstot ledājiem pacelsies ūdenslīmenis. Pacelsies, bet uz ekvatora būs vairāk.. Utt


...ir zināms un ir jau bijis...ja mēs CO2 veidā "izpūtīsim" atmosfērā visu to oglekli, kam tiekam klāt, temperatūra palielināsies par 10-12 grādiem...pie tam tas uzsilšanas process tikai turpinās (pašreizējos apstākļos), jo CO2 jau ir gaisā...:(

Atbildēt

jaajaa

26.10.2019. 20:21

»

...

Vāks vienam otram ir uz galvas,pēdējo desmit gadu laikā okeānu temperatūra samazinājusies par 0,6 grādiem


..opā !...kur to var izlasīt ?...:)...es nez kāpēc biju pie pilnas pārliecības, ka okeāns apēd ap 90% no kopējā siltuma daudzuma, kurš CO2 ietekmē paliek uz Zemes..nu varbūt ledāju kušanas procesā ir apēsts tāds enerģijas daudzums, ka temperatūra pazeminājusies...:)

Atbildēt

antons mikoss

25.10.2019. 22:26

»

jaajaa

...papildināšu...CO2 atmosfēŗā ir "vāks uz pannas"...tas ir tas pats Saules siltums, kas "uzcep" šo planētu


Co2 nav vāks. CO2 ir smaga gāze, kas turās pie zemes, kur to izmanto augi.
Cik tev bija ķīmijā. Vai vispār esi mācījies.to.

Atbildēt

Cēzars 12

25.10.2019. 19:59

Kosmosā ir miljoniem tādu planētu kā zeme, ar dzīvību un varbūt daudz gudrākiem organismiem, pat daudz lielākas planētas, kad no tām atlidoja radītāji (Dievs?) un uz zemes radīja dzīvību (Dievs), kuru apēda, iznīcināja (sita krustā, Dieva mīts). Arī cilvēks dabu piesārņo šausmīgi, bet vai no tā, nezinu, ies bojā. Tas var būt tikpat ka drīz, tikpat ticami - pēc miljoniem gadu.

Nav brīnums, ka piramīdas taisīja pārcilvēki (Dievs)- citplanētieši, kuri gāja bojā cilvēka vardarbības dēļ pret viņiem. Tā radās leģenda par Dievu kā radītāju un krustā sišanu, mīts par to, ka būs Zemes bojā eja pasaules gals. Cilvēki apēda citplanētiešus, kuri radīja cilvēku, kurš viltīgāks par viņiem, tad cilvēki ēda viens otru, beidzot saprata, ka jāēd tikai dzīvnieki - tas ir dabisks process, citādi dzīvība iet bojā - cilvēkam nav dzīvnieku, dzīvniekiem nav citu dzīvnieku, ko ēst, putniem nav kukaiņu - visas sistēma iet bojā.

Atbildēt

Cēzars 12

25.10.2019. 19:39

Enerģija nezūd un nerodas no jauna - tā ir arī zemes aksioma. Tātad nekād ražošana uz zemes nevar radīt jaunu enerģiju, lai sasildītu zemi un izkausētu ledājus, uz zemes radītu siltuma oāzi. Fakts.

Saules sistēma - tas ir visu globālo procesu avots. Fakts.

Raksts ir labs, bet pusanonīms, ar pusvāŗdiem, vietām ar nepabeigtu domu. Ieskatās publikācijas ar domas aprāvienu ... Tā nevar darīt.

Atbildēt

Ir pierādīta hipotēze, ka Zeme uzkarst no iekšas

25.10.2019. 19:25

»

jaajaa

...papildināšu...CO2 atmosfēŗā ir "vāks uz pannas"...tas ir tas pats Saules siltums, kas "uzcep" šo planētu


Bet, kāpeēctas notiek, nav zināms. Vispār ir maz zināms viss par Zemi kā planētu. Aplams ir apgalvojums, ka kūstot ledājiem pacelsies ūdenslīmenis. Pacelsies, bet uz ekvatora būs vairāk.. Utt.

Atbildēt

...

25.10.2019. 19:23

»

jaajaa

...papildināšu...CO2 atmosfēŗā ir "vāks uz pannas"...tas ir tas pats Saules siltums, kas "uzcep" šo planētu


Vāks vienam otram ir uz galvas,pēdējo desmit gadu laikā okeānu temperatūra samazinājusies par 0,6 grādiem.

Atbildēt

no muldēšanas maize neaug

25.10.2019. 13:57

salīduši pilsētās

Atbildēt

visu popkultūru un sludinātājus atpakaļ uz laukiem

25.10.2019. 13:57

iedot zirgu, arklu un aiziet, mēs savā laikā 'ļeņingradu' tā barojām....................pat no skolas sūtīti rudzus sējam kūlīšos

Atbildēt

fakts

25.10.2019. 13:56

»

to Kamielim

Katrs mēs zinām, ka klimats uz planētas Zeme mainās vismaz reizi 24 stundās, pa dienu Zemes vienai pusei sasilstot par 10-20 grādiem, bet pa nakti atdziestot tikpat daudz, mūsu planētai izstarojot saņemto Saules siltumu atkal atpakaļ kosmosā. Cilvēki, augi un dzīvnieki nemirst no tādām dramatiskām temperatūras...


Ir vēl divas pavisam mazas niansītes,laikam tāpēc arī par tām nerunā.Lielākais CO2 avots ir pasaules okeāni.
Ja CO2 nebūtu tad tas vienkārši būtu jārada,nebūtu nekā zaļa pasaulē.Bet tie jau tādi sīkumi vien ir,vismaz ANO skatījumā.

Atbildēt

to Kamielim

25.10.2019. 13:46

»

fakts

ANO komisijai vajadzīgi mērījumi kas atbilst patiesības ministrijas norādēm.Ja izvelk galvu no smiltīm un sāk domāt patstāvīgi tad bilde atklāsies pavisam cita


Katrs mēs zinām, ka klimats uz planētas Zeme mainās vismaz reizi 24 stundās, pa dienu Zemes vienai pusei sasilstot par 10-20 grādiem, bet pa nakti atdziestot tikpat daudz, mūsu planētai izstarojot saņemto Saules siltumu atkal atpakaļ kosmosā. Cilvēki, augi un dzīvnieki nemirst no tādām dramatiskām temperatūras klimata maiņām, kas cikliski atkārtojas 365 reizes astronomiskajā gadā. Pielāgojušies miljoniem gadu laikā. Daži cipari no astrofizikas. Saules siltuma starojums sasilda Zemi ar 25,000 terawatgadu enerģijas daudzumu gadā. Visa cilvēce kopā katru gadu sadedzinot naftu, gāzi, ogles, no atoma, HESiem un vēja saražo knapi 25 terawatgadus enerģijas (siltuma) gadā. Klimatologi baida tautu ar Zemes sasilšanu par 1-2 grādiem 100 gadu laikā, visi ledāji izkusīšot, jūras līmenis pacelsies par 100 metriem, viss dzīvais vai nu noslīks vai izcepsies. Baiļu sēšana no ANO tribīnes un lētticīgākajās tautās Sorosa Quantum fondam ienes miljardus no CO2 kvotu spekulācijām. CO2 nav inde, bet pastarpināti caur augiem ražo skābekli gaisā mūsu dzīvnieku elpošanai, jo šī CO2 gāze ir uz planētas Zeme augiem barība. To māca dabaszinību stundās pamatskolā.

Atbildēt

vecmamma

25.10.2019. 09:40

»

lauķis

Taisnība,bet valdības pieļauj vides un pārtikas indēšanu atbilstoši eirokomisāru direktīvām un normatīviem.Un kur nu vēl liekulība.Piemēram,indes sauc par augu aizsardzības līdzekļiem,iecietību pret perversijām,par toleranci,neiecietību pret neliešiem,par homofobiju


Kādreiz dzirdēju par pētījumu, ka Temzas zivīm masveidā atklātas mutācijas, domājams no piesārņotā ūdens.
Protams, vislabāk dzīvot lauku viensētās, autiņš gan vajadzīgs, bet tas vides piesārņojums ir izkliedēts, nav tik masīvs kā pilsētā, sevišķi pilsētas centrā. Ja tikai mājas tuvumā nav lauki ar visiem pesticīdiem un herbicīdiem.

Atbildēt

Autoram

25.10.2019. 08:25

Cik ptimitivi un tendenciozi tiek atgremota kremļa retorika

Atbildēt

Acīmredzama patiesība

25.10.2019. 08:08

Vakar tieši izdevās palasīt par "dāvanu" no Satiksmes ministrijas. Nebrīnieties, bet NA plānprātiņi arī atbalstīs tos soģa priekšlikumus, kuri sitīs katrai mājsaimniecībai pa kabatu. Arī raksta autors šeit vienkārši atrakstās, bet vēlāk viņa partijas biedri apstiprinās Saeimā šo absurdo "likumprojektu". Neuzķerieties!

Atbildēt

fakts

25.10.2019. 07:57

»

Kamielis

Nekavējies un iesniedz savus mērījumus ANO komisijai


ANO komisijai vajadzīgi mērījumi kas atbilst patiesības ministrijas norādēm.Ja izvelk galvu no smiltīm un sāk domāt patstāvīgi tad bilde atklāsies pavisam cita.

Atbildēt

Kamielis

25.10.2019. 07:37

»

A

Klimata izmaiņas notiek saskaņā ar nepārtraukto izmaiņu likumu. Nekas nav pastāvīgāks ka izmaiņas...


Nekavējies un iesniedz savus mērījumus ANO komisijai!

Atbildēt

fakts

25.10.2019. 07:24

Nez kāpēc negrib runāt par atkritumu NERAŽOŠANU un alternatīviem enerģijas ieguves veidiem.

Atbildēt

Slàtavas Kencis

25.10.2019. 07:21

Arbuzs ir neskatrts,plïsusi ir autora divi dabas dotie tomàti ... Un burkàns savïtis uz leju

Atbildēt

latentais gejs

25.10.2019. 06:01

Es uzskatu ka visām tām eko šmeko lietām jāpieiet ar zināmu saprātu. Nedrīkst mest atkritumus mežā, kaut kas jāšķiro un tā. Bet kad visi šitie eko murgi ienāk tehnikā rūpniecībā, nu tad un ejiet ratā, tās ir bagāto valstu izklaides. Latvijas iedzīvotāji to nevar atļauties un ar šo diskusiju slēdzam.

Atbildēt

Kuce Kucina

25.10.2019. 03:59

Kur bija nacionālo žīdu apvienības aktīvista Ritvara Eglāja dabas rūpe OIK afēras laikā?

Atbildēt

Dabas aktīvisti ir skiktie un labie.

24.10.2019. 23:30

Latvija esot zaļa tā DAP muld. Kad no Papes ezera izvāks riepas kas atrodas no PSRS laikiem. Papes ezers ir DAP īpašums bet saimnieki izliekas neredzam problēmu. Tāpat kā gudrona dīķi miljardi eiro pa kabatām sadalīti.Dabas aktīvisti ir sliktie kas korumpēti un labie bet tos nedzird un nepamana

Atbildēt

Landlady Lata

24.10.2019. 21:29

Jā, un šie visi vides mīļotāji likumsakarīgi ir pamatīgi cilvēku nīdēji. Laikam jau patiešām jāsāk ienīst cilvēks - afrikānis, indonezietis, brazīlis, kas savai skaistajai pasaulei nodara tik daudz ļauna, medījot, zvejojot, izcērtot utt. Kad es ieraugu bildes, kurās redzami malu mednieku nobendētie degunradži, ziloņi, tīģeri, leopardi (paldies citplanētietei Zaklīnai Kenedijai!), tad būtu gatava nobendēt visus šos malu medniekus pati savām rokām. Un tas jau ir manis kā kristietes un vispār kristietības gals...

Atbildēt

ha-ha

24.10.2019. 21:24

Visa Latvija un tās uzņēmumi nav vairāk ietekmīgi mūsu planētai, kā neliela Ķīnas (Indijas, ASV ...) un jebkuras valsts pilsēta. Odiņš pie ziloņa kājas!
Par ko mums uztraukties, ko mēs varam ietekmēt pasaules kanalizācijā?

Atbildēt

Landlady Lata

24.10.2019. 21:18

Septembrī kādā angļvalodīgā zinātnes portālā izlasīju kāda ZVIEDRU zinātnieka, manuprāt, grandiozāko gadsimta ierosinājumu: vides tīrības saglabāšanai, uzlabošanai un tā tālāk ķerties pie gudras rīcības: sākt ēst līķus! Miroņu apēšana, nevis to nesaprātīga kremešana vai sapūdēšana zemē, pēc zinātnieka domām, palīdzētu ieekonomēt lērumu gaļas utt. Kā jums patīk? Vai nav vēl superīgāk par Grētu???

Atbildēt

ha-ha

24.10.2019. 20:42

Diez vai skudriņas var kaut ko izmainīt visumā!Visas šīs darbības pelna tikai grimasi Dabas sejā,bet skudriņas jau ir lai rosītos ar visām savām Dabas virzītām īpatnībām un lielummānijām.

Atbildēt

Morāle

24.10.2019. 20:13

Jocīgs raksts! Gan saturā, gan gramatikā..

Atbildēt

jaajaa

24.10.2019. 19:59

...tas slinkais bērns, kas negrib iet uz skolu, visu stāsta pareizi...:(...bet vienīgie, uz ko viņa var apvainoties, ir pašas vecāki...nedzimušajiem par nākotni uztraukties nenākas...a, ja uz tu visu paskatās tīri pēc faktiem, bez emocijām, tad homo sapiens izredžu nav...un tam, kurš nu pelnīs tos ekomiljardus, vairs nav pilnīgi nekādas nozīmes...:(

Atbildēt

Jēzups

24.10.2019. 19:50

»

Kamielis

Par to arbūzu piekrītu un par "zaļajiem" varu tikai pateikt, ka tas ir tikai anarhistu kustības atzars, tālāk jāsaka godmaniskais, Bet vai autors kaut ko pasaka arī par tēmu vai tikai apspriež padsmitnieču rīcību. Nav jau liela māksla apkopot pasaules viltus ziņas un ietērpt skaļos saukļos, daudz grūtāk...


Klimata izmaiņas notiek, bet tiek pārspīlēta cilvēces ietekme uz tām. Kā zinātne sen noskaidrojusi, planēta Zeme ir piedzīvojusi vairākus globālās sasalšanas un sasilšanas periodus laikos, kad cilvēks pat vēl nebija pērtiķa veidolā. Līdz ar to mežā izmestai riepai ir vairāk estētiska un ētiska nekā ekoloģiska nozīme. Tāpat kā Grētai- ir neētiski garīgi slimu bērnu savtīgi izmantot biznesa bīdīšani, bet viņas reālā ietekme uz ekoloģiju ir tuvu nullei. Ir jāsaprot, ka zaļais dzīvesveids ir dārgs un nerentabls, tāpēc cilvēkiem ir jāiepotē, ka pareizi ir ēst salātlTāapas nevis gaļu, ka viss "ne-zaļais" ir vnk drausmīgi ļauns un neekoloģisks. Bet mūsdienās tā ir izlikšanās- tā pati Grēta izmanto gan datorus, gan mobilos telefonus un tos nevienu neražo no atkārtoti pārstrādāta, izlietota tualetes papīra (pat ja tā dažreiz liekas, ņemot vērā to kvalitāti). Tā ka- es piemājas dārziņā audzēju dārzeņus un augļus, bet bērnu uz skolu 22 km es vedu un vedīšu ar automašīnu, pat ja Grēta turpinās aurot zila palikdama.

Atbildēt

Arbūzu kaudzē paslēpusies

24.10.2019. 19:50

pasaules valdība, kura uzņemsies visas rūpes par mums. Tāds faktiski ir vēstījums, ko Grēta nesaprot.

Atbildēt

korekcija

24.10.2019. 19:45

»

A

Klimata izmaiņas notiek saskaņā ar nepārtraukto izmaiņu likumu. Nekas nav pastāvīgāks ka izmaiņas...


Pēc pēdējiem datiem okeāns atdzisis jau par 0,6 grādiem.Pretīgākais ir tas ka tiek sajaukta dabas piesārņošana ar globālo nesasilsanu,bet pret dabas piesārņošanu nevēršas,tikai kosmētika.

Atbildēt

A

24.10.2019. 19:41

»

Kamielis

Par to arbūzu piekrītu un par "zaļajiem" varu tikai pateikt, ka tas ir tikai anarhistu kustības atzars, tālāk jāsaka godmaniskais, Bet vai autors kaut ko pasaka arī par tēmu vai tikai apspriež padsmitnieču rīcību. Nav jau liela māksla apkopot pasaules viltus ziņas un ietērpt skaļos saukļos, daudz grūtāk...


Klimata izmaiņas notiek saskaņā ar nepārtraukto izmaiņu likumu. Nekas nav pastāvīgāks ka izmaiņas.
Tikai zaļās reliģijas nesēji vēlas iekarot sev audstāku stāvokli sabiedrībā. Ar ticību par globālo atriebēju pārkarsušo zemi. Vecais mesija Ješua vairs nenes augļus.
Kā jebkuras reliģijas stūmēji savu stāvokli vēlas panākt ar lielu baru ļaužu kuri tic. Ari zaļā reliģija balstās uz meliem. Uz meliem par elli virszemē.
Planēta zeme ieiet atdzišanas fāzē. Tas tiek nu jau 15 gadus fiksēts onlainā. Okeāns atdzisis par 0.3 °C. Okeāniem ir ~300x lielāka siltumietilpība kā gaisam atmosfērā. Tātad okeāns nosaka izmaiņu virzienu.
Ticiet un debesīs labāki būs.
Kurināmais jātaupa, jo tas drīz būs vajadzīgs palielinātos apmēros.
Cik dziļš būs šis aukstuma cilkls, to nezin neviens. Pārmaiņas notiek!

Atbildēt

lauķis

24.10.2019. 19:33

»

vecmamma

Būtu jau labi, ja cilvēki nepiegānītu dabu un paši neelpotu piesārņotu gaisu un saindētus produktus. Mēs tiešām esam atbildīgi par savu bērnu slimībām, ja nespējam viņiem nodrošināt veselīgu vidi


Taisnība,bet valdības pieļauj vides un pārtikas indēšanu atbilstoši eirokomisāru direktīvām un normatīviem.Un kur nu vēl liekulība.Piemēram,indes sauc par augu aizsardzības līdzekļiem,iecietību pret perversijām,par toleranci,neiecietību pret neliešiem,par homofobiju.

Atbildēt

manupraat

24.10.2019. 19:26

Labs, vajadziigs raksts, kas varbuut kadam liks aizdomaaties.

Atbildēt

vecmamma

24.10.2019. 19:24

Būtu jau labi, ja cilvēki nepiegānītu dabu un paši neelpotu piesārņotu gaisu un saindētus produktus. Mēs tiešām esam atbildīgi par savu bērnu slimībām, ja nespējam viņiem nodrošināt veselīgu vidi.

Atbildēt

Kamielis

24.10.2019. 19:13

Par to arbūzu piekrītu un par "zaļajiem" varu tikai pateikt, ka tas ir tikai anarhistu kustības atzars, tālāk jāsaka godmaniskais, Bet vai autors kaut ko pasaka arī par tēmu vai tikai apspriež padsmitnieču rīcību. Nav jau liela māksla apkopot pasaules viltus ziņas un ietērpt skaļos saukļos, daudz grūtāk runāt par būtību un izvirzīt savus priekšlikumus kā izmainīt radušos situāciju, jeb autors apgalvo, ka klimata izmaiņas nenotiek?

Atbildēt

Cerība

24.10.2019. 19:02

Gribētos jau nu gan ticēt, ka vairākums to saprot.

Atbildēt

mačalkai

24.10.2019. 19:00

»

švamme

Nu tā pieminētā Aleksandrija Okasio-Kortesa tak ir viena no visstulbākajām parlamentā (salīdzinoši, kā Ždanoka, bez sapratnes, bet kareivīga, kādēļ ir visvairāk arī izsmieta/citēta; šai tādas "pērles" nāk ārā!!). Bet ir tak daudz arī ārēji it kā normālo, kas pavilkās uz Grietas arbūzu. Daudz ir nopirkto...


Ždanokai ir daudz labāka izglītība par daudziem apkārtējiem deputātiem. Man arī viņa nepatīk,bet sapratnes trūkumu vai izsmiešanu piedēvēt būtu nevietā. Ne velti liela daļa vēlētāju regulāri balso! Un Jūs diskutēt ar viņu laikam negribētu!?

Atbildēt

enchante

24.10.2019. 19:00

laikam jau vēl pagaidām it kā "pīle" par draudošajiem autiņu bezdievīgajiem nodokļiem arī tiks pabāzta zem klimata glābšanas markas.

Atbildēt

Mumins

24.10.2019. 18:54

ēsmā var ieslēpt gan cilvēku aplaupīšanu no gaisa izzīstu nodokļu un mākslīgi sadārdzinātas elektrības veidā, gan valdīšanu pār citiem cilvēkiem un pavēlēšanu

Piekrītu, cilvēkus aplaupa "izzīstu nodokļu un mākslīgi sadārdzinātas elektrības veidā." Un tas notiek, kad pie varas ir Eglāja kunga drauģeļu un domubiedru partiju apvienība NA. Tā kā … liekulība var slēpties ne tikai jahtās un lidojumos.

Atbildēt

laime

24.10.2019. 18:20

Te kāds sāk iebilst zaļajam biznesam? Visi taču atbalsta visādu biopurkšķus, ekoproduktus, bio... utt. Visi taču maksā un ir laimīgi. Nu kurš gan nav laimigs ar 30% sadārdzinājumu zaļajām izklaidēm OIK moikā? Nu laimīgi, paši laimīgākie te auseklīši

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

15

Uzklausiet tikai mūsu pareizo propagandu, nevis citu, nepareizo propagandu!

FotoLaikā, kad pasaulē straujos tempos izplatās Covid-19 vīrusa delta variants, Latvijas Zinātņu akadēmija vēršas pie visiem Latvijas iedzīvotājiem ar aicinājumu nepakļauties pseidozinātniskiem skaidrojumiem par vakcīnu drošību un efektivitāti, bet ieklausīties pierādījumos balstītās zinātnes atziņās.
Lasīt visu...

15

Neadekvāta dzejdaru nīgri ieskābena nepatika pret lielisko prezidentu Levitu

FotoRakstnieks Kārlis Skalbe Satversmes sapulces 4. sesijas 9. sēdē 1921. gada 7. oktobrī teicis: “No šī katedra ir daudz runāts par mūsu neatkarības cīņām, par mūsu valsti. Par ko gan mēs cīnījāmies? Vai par formu, vai par saturu? Es domāju, kungi, mēs cīnījāmies par saturu, un šis saturs, mūsu valsts saturs, nav nekas cits kā mūsu nacionālā kultūra. Mūsu nacionālā kultūra ir tās saturs un valsts – viņas ārējā forma.”
Lasīt visu...

21

Pētera Stučkas idejas dzīvo un uzvar Ekonomisko lietu tiesā?

FotoLasot pēdējā laikā publiskajā telpā pieejamo informāciju par jaunās Ekonomisko lietu tiesas (ELT) darbu, kur tiek uzskaitīti ELT panākumi, konfiscējot par noziedzīgi iegūtiem uzskatītos līdzekļus (skat., piemēram, 08.07.2021. publikāciju www.tiesas.lv), neviļus rodas déjà vu sajūta, t.i. sajūta, ka kaut kas līdzīgs jau kādreiz, senā pagātnē piedzīvots. Proti, arī pēdējos padomju varas gados itin bieži tika publicēta statistika par sasniegumiem cīņā ar bezstrādes ienākumu guvējiem, spekulantiem un sociālistiskā īpašuma izlaupītājiem.
Lasīt visu...

20

Satiksmes drošība vai asfaltbetona seguma iznīcināšana

FotoKā sēnes pēc lietus gan Rīgā, gan uz valsts ceļiem parādās gumijas stabiņi. Šķiet, šī projekta autori ir tik ļoti iemīlējuši šos falliskos simbolus, ka vairs nespēj iedomāties savu ikdienu vai pat dzīvi bez tiem. Dīvainā kārtā autovadītāji nespēj saprast šo mīlestību un tā vietā, lai toleranti pieņemtu kārtējo seksuālo minoritāti, apvelta gan stabiņus, gan to uzstādītājus ar nešpetniem lamuvārdiem. Tomēr uz brīdi aizmirsīsim emocijas, un padomāsim loģiski, cenšoties izvērtēt plusus un mīnusus.
Lasīt visu...

21

Vai tiešām vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos?

FotoPraktiskais piemērs ātrai datu analīzei "uz salvetes", lai varētu analītiski novērtēt apgalvojumu, kas kļuvis par vienas no "nometnēm" jājamzirdziņu, ka vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos (atkarībā no lapas vai rakstītāja).
Lasīt visu...

21

Apstrīdēsim “Reira reformas” atbilstību Satversmei

FotoPartija PROGRESĪVIE gatavojas vērsties Satversmes tiesā pret finanšu ministra Jāņa Reira (Jaunā Vienotība) ieviesto regresīvo minimālo sociālo iemaksu sistēmu. Partija sāk publisku kampaņu jaunā interneta vietnē, lai apzinātu izmaiņu ietekmētos, un aicina strādājošos iesūtīt savus stāstus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mums nav valstsvīru, ir tikai politiķi

Par kovidu rakstīts daudz un dažādi. Par kovidu fano un pret kovidu cīnās. Vienaldzīgo nav. Runā gan par miljoniem mirušo,...

Foto

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus?

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus? Levita kungs, ja Jums...

Foto

Vēstule ārstiem

Cienījamie kolēģi, ar šo jūsu steidzamai uzmanībai ir nodotas četras nesenas zinātniskas atziņas. Tās maina visu Covid-19 pandēmijas ainavu, un tās liek mums pārvērtēt...

Foto

Robežas plūstošās smiltīs

Lemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi -...

Foto

Asins upes

Kāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir...

Foto

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

Tas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm...

Foto

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

Saistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no...

Foto

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

Valsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”....

Foto

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

Stāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās...

Foto

Samaksā man rublīti, es tev parādīšu "īstās vērtības"!

"Ja jau Ogres Helmanim tik loti patīk Ungārija un nepatīk geji, kāpēc viņa pilsētā ir Zilie kalni?" Vairākas...

Foto

Pleca sajūta ir atpakaļ! Prātojums par žesta spēku, deputātu Lagzdiņu atceroties

Kad pagājušo nedēļu interneta duļķainajos viļņos ieraudzīju jaunumu par Veselības ministrijas (VM) jauno špricveicināšanas kampaņu,...

Foto

Iesniegts pieteikums tautas nobalsošanai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu...

Foto

Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu...

Foto

Ķīna un ķīnieši nez kāpēc neuzvedas tā, kā mums gribētos

Latvija pauž bažas par nepārtrauktām ļaunprātīgām kiberdarbībām, kas gan valsts, gan privātu uzņēmumu un organizāciju līmenī...

Foto

Singapūra prezentē jaunu politiku, kas pilnībā maina pieeju, kā cīnīties ar televīrusu

Singapūra izturēsies pret COVID-19 tāpat kā pret jebkuru citu pastāvīgu slimību. Piemēram, pret gripu...

Foto

Esam globālo korporāciju sistēmas pakalpiņu varā un varam to viņiem pateikt tieši acīs

Visu laiku gribas teikt – ko ņemamies? Covids ir globāla – nē, neteiksim...

Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu...

Foto

NBS priekšniecība šauj pār strīpu

Globālā konglomerāta NATO Latvijas meitasuzņēmums Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šauj pār strīpu. Jau prasības pamest dienestu militārpersonām, kas atsakās no vakcinācijas...

Foto

"Olainfarm" obligātais akciju atpirkums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm,...

Foto

Četras vakcīnas, trīs mutācijas, divi pianisti, tik viena nelaime

Ažiotāžu sacēlušie Vestarda Šimkus izteikumi no skatuves par savu klausītāju nedalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos parāda, līdz kam...

Foto

Covid-19 vakcinācijas jautājums: aicinām pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība...

Foto

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies – „Progresīvie” ir neapmierināti, un viena velojosla Aleksandra Čaka ielā ir sāpīgs pagaidu kompromiss

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu...

Foto

Mēs atnācām paskatīties, ko tas Šimkus prot, nevis klausīties viņa sprediķus

2019. gadā “Oskara” balvu par gada labāko filmu ieguva režisora Pītera Farelija “Zaļā grāmata”. Filma...

Foto

Kā var zināt, ka tik ātri izstrādātas vakcīnas ir efektīvas un drošas?

Runājoties ar radiem un draugiem par aktuālo tēmu, ik pa brīdim gadās dzirdēt jautājumu:...

Foto

Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd...

Foto

Ko Latvijas iedzīvotājiem ar šo žestu cenšas pateikt Daniels Pavļuts?

Veselības ministrs Daniels Pavļuts nolēmis pie mums vērsties ar jaunu reklāmas kampaņu, kā pats saka, „ar...

Foto

Mīļo Lotār, diskriminē, lūdzu, d...st!

“Neesmu ne par, ne pret vakcināciju, bet tūlīt pastāstīšu, kādēļ man ir kruta imunitāte un visi vakcinētie ir aitas!” nosprieda Lotārs,...

Foto

Rokas nost no mūsu stabiņiem – Tērbatas ielā negadījumos cieš vidēji veseli divi gājēji gadā

Šogad aprit jau trešais gads, kad Rīgā beidzot tiek domāts par...

Foto

Stabiņu invāzija Rīgas ielās

Pēdējās dienās daudzi rīdzinieki noteikti ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka vairākās Rīgas ielās veiktas dažādas satiksmes organizācijas izmaiņas, turklāt, šķiet, ir sākusies...

Foto

Loterija uz dzīvību un nāvi

Zināt krievu ruletes principu? Tev tiek iedota pistole ar tikai vienu lodi, un tev nav ne jausmas, kurā brīdī tā vienīgā...

Foto

„Progresīvo” virtuve kļūst aizvien smirdīgāka un smirdīgāka: jautājumi kārtējai aizmuguriskai “Atklātai sarunai par Roberta Putņa izslēgšanu”

1. Kāds tieši ir tiesiskais pamatojums, kāpēc netiek dota iespēja...

Foto

Ja runāšu – “mazgāšu netīro veļu", būs “nesmuki”: šo argumentu esmu dzirdējis neskaitāmas reizes savā pretkorupcijas darbā

Politiķe, kura par pašas sastrādātajām cūcībām lūdz neuzlikt viņai...

Foto

Attopieties!

Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Tā vienojusies valdība. Tas...

Foto

Nav pieļaujama piespiedu vakcinācijas pret Covid-19 noteikšana

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā...

Foto

Lielā nauda – „koalicionāru” vai visas sabiedrības atbalstam?

Latvijai uz galvas tuvākajos piecos gados uzkritīs milzīga nauda. Gandrīz divi miljardi eiro no Eiropas Atveseļošanas un noturības...

Foto

Īstenojot savu „satiksmes mierināšanas” eksperimentu, Staķis un Ķirsis bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu

Esam veikuši Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējuši satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu,...

Foto

Palīdziet! Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies...

Foto

Mūsu satiksmes mierināšanas pārvērtības ir lieliskas un būs vēl lieliskākas, jums tikai jāizturas cieņpilni

Rīgas centrs ir pārvērtību priekšā. Un šīs pārvērtības ir jau sākušās. Pakāpeniski...

Foto

Juraša un Bordāna sapņi par sev pakļāvīgu tiesu sāk aizvien biežāk piepildīties

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22. jūnijā attaisnoja par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu apsūdzēto...

Foto

Naudas kripatiņas

Pirms dažiem gadiem man kāds draugs jautāja par kriptovalūtu (naudas kripatiņām). Nopratu, ka viņš grib tajā, tā teikt, investēt. Pirms to darīt, viņš tomēr...

Foto

Andrejs Ēķis izkalpojas varnešiem

Latviskais un inteliģentais Andrejs Ēķis, lietojot vārdu “atpakaļ” laika nozīmē, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sūrojas: “Bet man kaut kādas trīs, četras...

Foto

Paturot apcietinājumā Ādamsonu, tiesa uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību

Paturot apcietinājumā Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, tiesa, manuprāt, uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību. Vienā svaru...

Foto

Mēs tikām cauri Covidam, bet es nezinu, vai mēs tiksim cauri Reiram vai Kariņa cinismam

No rīta VID telefons vienkārši pīkstēja aizņemto pīkstienu. Beidzot pēc pusstundas...

Foto

Stājas spēkā mans lieliskais likums ar pietiekamiem horizontālās politikas instrumentiem

Atbilstoši Satversmes ievadam viens no Latvijas valsts uzdevumiem ir garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu...

Foto

Jūlija man pievienojās pēdējā naktī un tagad lielisko mani pamet par labu Aināram, ar kuru viņai ir saites

„Likuma un kārtības” valdes vārdā vēlos sniegt izvērstu...

Foto

Gobzems ar mani nepareizi un nelabi komunicēja, tāpēc es no viņa eju prom

Mīļie draugi! Ar smagu sirdi paziņoju, ka esmu spiesta izbeigt savu darbu partijā...

Foto

„Repharm” kontroli „Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par...

Foto

Ir īstais brīdis, lai es jums atkal kaut ko pastāstītu – šoreiz par vīrusu

Vai kovids atgriezīsies? Īsā atbilde ir – jā. Turklāt tas jau nekur nav...

Foto

„Facebook” mani ir pilnībā banojis

Tātad - Facebook mani ir pilnībā banojis*. Kas interesanti, bans ir pēc raksta par to, ka valdībai būtu jāpiedāvā apdrošināšana tiem, kuri vakcinējas,...

Foto

Brīvības simbols diemžēl būs dzeltena zvaigzne, jo viss sākas ar šķietamu sīkumiņu

Vakar tvitera pseidointelektuāļi un varas apoloģēti uzsprāga, jo mans piemērs ar dzelteno zvaigzni [publicēts...

Foto

Čekas ziņotājs, kolaborants, LU katedras vadītājs: brīvības ierobežošana ir dabisks [normāls] process

“Es domāju, ka šajā situācijā brīvības ierobežošana ir dabisks process, ne lai kādam nodarītu...

Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo...

Foto

Ceļš uz nekurieni

Daudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un...

Foto

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par...

Foto

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

PROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums...

Foto

Omega vēlētāja vilšanās

Aizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices...

Foto

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

Dārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu,...

Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....