Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

aivars l

30.01.2018. 21:10

a kur čomene vņe,vai tad tai nemaz naudu nevajg

Atbildēt

Stabule

29.01.2018. 18:54

Nekaunība otrā maize,te acīmredzami

Atbildēt

varētu padomāt, ka kas mainās:

29.01.2018. 18:54

http://orakuls.forumotion.com/t445p800-kas-notiek-latvija-jeb-zinu-apskati-un-to-interpretejums-ii#287434

Atbildēt

krā.krā

29.01.2018. 16:50

Nem
u
zam vairs par






















nekad vairs par ZZS nebalsošu,visiem par darbu taču tiek maksātas algas un ne mazas algas.Ikviena pienākums ir labi strādāt,bet ja nestrādā,tad lai atguļas mājās,to vietā būs citi,kas gribēs strādāt.Gribētu gan zināt kopējo ciparu,ko sastādīja šie dāsnie prēmiju skaitļi.Tad šo summu tak varēja atvēlēt bāreņu namiem,vai nabagu bērniem,tad mana sirds būtu GANDARĪTA.Nbalsošu par ZZS.








Atbildēt

123

29.01.2018. 15:39

Tak Keris vaimanàja visur, kur tik paràdíjàs, ka veselíbas min. nu galígi neesot naudas, vajagot vairàk, neesot par ko algas samaksàt. Bet izràdàs, ka nevien algàm, bet pat treknàm prémijàm pietiek. Kapéc Keris tik prasti meloja?????

Atbildēt

Pareizi

29.01.2018. 14:38

»

SS

Pilsoņi, nevajag skaust!! Galvenais, maksājiet nodokļus laicīgi


Un nevajag gausties, ja tos regulāri ceļ.ZZS

Atbildēt

SS

29.01.2018. 14:34

Pilsoņi, nevajag skaust!! Galvenais, maksājiet nodokļus laicīgi.....

Atbildēt

Lasītājam

29.01.2018. 13:35

»

Autoram

palasot komentārus nav skaidrs, kādas ir ierēdņu algas VM. Izpētiet visu ministriju ierēdņu atalgojumus, salidziniet, kurā ministrijā var atļauties algot un noturēt labākos jomas profesionāļus ( salīdziniet ar privāto sektoru) un tad kaciniet visus par piemaksām


Ierēdņu algas ir noteiktas pēc kategorijām un regulāri tiek vērētas, pi etam ņem vērā nostrādāto laiku. Piemaksas un prēmijas nevar stiepties pusgada garumā par tiešajiem darba pienākumiem, nav saprotams kā padomnieki vispār var saņemt piemaksas vai biroja vadītājs, jp uz šiem amatiem pat formāli nerīko konkursu un izvērtē kvalifikāciju. E.Pole vispār saņem algu dubultā un vēl piemaksu, kad skaitās Austrumu slimnīcas valdē un VM vienlaicīgi, absurds.

Atbildēt

yars

29.01.2018. 13:04

»

Autoram

palasot komentārus nav skaidrs, kādas ir ierēdņu algas VM. Izpētiet visu ministriju ierēdņu atalgojumus, salidziniet, kurā ministrijā var atļauties algot un noturēt labākos jomas profesionāļus ( salīdziniet ar privāto sektoru) un tad kaciniet visus par piemaksām


nav nekas jāsalīdzina, tas jādara valsts kancelejai, bet šeit ir runa par vm kvalitāti un ierēdņu uzblīšanu bez kādas kvalitātes prasīšanas, jo kāda gan var būt papildus kvalitāte jau no darbā stāšanās brīža, ja nu vienkārši iepazīšanās ar pienākumiem!

Atbildēt

Autoram

29.01.2018. 11:28

palasot komentārus nav skaidrs, kādas ir ierēdņu algas VM. Izpētiet visu ministriju ierēdņu atalgojumus, salidziniet, kurā ministrijā var atļauties algot un noturēt labākos jomas profesionāļus ( salīdziniet ar privāto sektoru) un tad kaciniet visus par piemaksām.

Atbildēt

Nu un

29.01.2018. 11:19

»

Temīda.

VM šobrīd ir n-tās tiesvedības, kurās februārī būs spriedumi.Tā kā VM darbojas klaji prettiesiski, daļā tiesvedību paredzamas kompensācijas, protams no nodokļu maksātāju maciņiem


Ne to vien maksājam Latvijas gāzei par caurumu zemē, Liepājas metalurgs, Zviedrijas kuģis, Rīgas domes izklaides, Latvijas simtgadi, eveseliba, eskola... Ta vietas nepietiks. Un re kādas algas saņem un ne par ko neatbild

Atbildēt

Temīda.

29.01.2018. 11:15

»

Izteikšos

Pārpublicēts no fb...


VM šobrīd ir n-tās tiesvedības, kurās februārī būs spriedumi.Tā kā VM darbojas klaji prettiesiski, daļā tiesvedību paredzamas kompensācijas, protams no nodokļu maksātāju maciņiem!

Atbildēt

Labas algas

29.01.2018. 11:07

Kā notiek ārzemēs? Vai arī tur ir 13 alga, prēmijas, vai tas ir tikai pie mums - sociālisma atraugas?

Atbildēt

?

29.01.2018. 10:35

»

!

Darbs Valsts kontrolei


Bet viss taču likumīgi!!! Un mīļākiem ierēdņiem tik daudz darba, un viss papildus darbs "esošiem darba "pienākumiem""!!!! Par katru nošķaudīšanos jāpiemaksā!!! Tāpēc pacienti, lūdzu neraudiet un piemaksājiet kādu nodoklīti mums, jo dzīve iet uz augšu, mūs vilina "privātais sektors", kuru valsts baro pieklājīgāk....
Nezin, cik tālu vēl var iet???

Atbildēt

Izteikšos

29.01.2018. 10:18

Pārpublicēts no fb.

Par dzīvi nesūdzamies, vērienīgs budžeta pieaugums veselības aprūpei, pārraugošā LR Veselības ministrija šeptē ar vērienu - kā jau kārtīgi varas lielsaimnieki!

Pag, stop! Klau, reformatori – tā ir arī mana nauda, kas no debesīm nav kritusi, ar kuru jūs dāsni bārstieties pa labi, kreisi! Skatos, jums treknie gadi pienākuši ar dubultjaudu?!

Politisko un ekonomisko procesu vērotājiem nebūs paslīdējis garām fakts, ka Latvijas Zemnieku Savienība (www.zzs.lv) veselības ministre Anda Caksa jau izsenis darbojusies ar vērienu – vēl būdama Bērnu klīniskā universitātes slimnīca vadītāja pamanījās vienlaikus būt arī Pauls Stradiņš Clinical University Hospital slimnīcas valdē, katrā iestādē mēnesī atalgojumā saņemot vairāk nekā 4 tūkstošus, vieglu roku amatos bez konkursiem liekot savas uzticības personas, kurām ar veselības aprūpi nav bijis sakara. Tikpat vieglu roku “izēstajiem” tika maksātas kompensācijas vairāku mēnešalgu apmērā no valsts budžeta.

Klausos Latvijas Radio ziņas (http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/veselibas-ministrija-neskopojas-ar-dasnam-piemaksam-jaunieceltiem-vaditajiem.a265544/) – opiņā! Gāzi grīdā! Čakša savējiem turpina stumt pa acīm iekšā – visai savai konsultantu armijai automātiska piemaksa pie algas 30% apmērā, dažiem sākot pat no pirmās (!) darba dienas. Kādas slimnīcas vadītājam atalgojums noteikts 8000 eiro mēnesī. Mēnesī, Karl! Citu “lielo” slimnīcu vadītājiem viss pa vecam – no 4600 līdz 5400 mēnesī. Paši atzīst, ka loģikas atalgojumā vadītājiem neesot, bet, gan jau kaut kad sakārtošot. Viss esot normatīvo aktu robežās – nekas pārkāpts, nekas nesankcionēts. Grezni, jo šādu atalgojumu gan esot pieprasījis lielākās slimnīcas jaunais vadītājs, gan personālatlases kompānijas esot tā ieteikušas…

Ziniet, man patiešām neskauž, ka kāds saņem vairāk par mani, bet man derdzās līdz vēmienam nomuļļātā argumenta lietošana par mazajām algām valsts sektorā strādājošajiem un grūtībām profesionāļu pārvilināšanā uz valsts sektoru. Čakšas sabiedrisko attiecību konsultantiem tas joprojām ir gana universāls un pašpietiekams citāts, lai nevienam neko vairāk nevajadzētu skaidrot.

Man derdzas, ka joprojām pirmie, kas jāapkalpo pie kases lodziņa, ir pietuvinātie - jau tā neslikti atalgotie vadītāji, savukārt uz māsiņām/personālu veselības aprūpes budžeta pieaugums projicēsies pārdesmit eiro piemaksā. Neaizmirstiet, lubraki, ka veselības aprūpes budžets, lai arī palielinājies, joprojām ir “gaužām nepietiekams”. Un vēl tā populārā e-vietne jāuztjūnē, jāuztur, kas man un tev būtiski atvieglošot pakalpojumu pieejamību. Tpu tpu tpu – labi, ka pagaidām uz savas ādas nav nācies pārliecināties par to.

Valsts kontrole viedoklis jau sen tiek uztverts kā tirgus tantes papļāpāšana, jo vismaz līdz šim nekādas vērā ņemamas konsekvences nav novērotas. Publikācijā minētais “Pārresoru koordinācijas centra” viedoklis varētu interesēt vien pašu koordinācijas centru, lai attaisnotu savu esību, jo neba jau nu varu pārēdušies un savā totālajā ignorancē valdošie ZZS ies iedziļināties pašu ieceltās ministres un viņas rokaspuišu (meitu) šeptēs.

Ziniet, nekas - laiku pa laikam nolaist tvaiku ir svētīgi. Agrāk savā nevarībā gāju spārdīt miskastes, tagad jauni laiki, jaunas iespējas – savu sajūsmu cenšos nolaist netā. Zinu, ka nekas tāpat nemainīsies, jo visi mēs gudri di**ēji vados. Vienīgi cerēšu, ka vismaz pāris saviem sekotājiem likšu aizdomāties, vai ZZS ir pareizā izvēle par ko balsot nākamajās vēlēšanās.

Brigmaņiem, Čakšām, Barčām, Lembergiem, Līdakām, Tavariem, Dūklaviem, Krauzēm un līdzīgajiem ir laiks pierādīt savas perspektīvas labi atalgotajās privātajās struktūrās, kurās, kā viņi to saprot, piemaksas “speciālistiem” automātiski pārsniedz 30%!

Atbildēt

Gg

29.01.2018. 10:03

Vizitkarsu un zimogu pasutisana neko sev darbs bez kas tad ir tiesais darbs ierasties darbaa vai?

Atbildēt

!

29.01.2018. 09:51

Darbs Valsts kontrolei!

Atbildēt

Latvietiņš

29.01.2018. 08:34

Izskatās, ka šeit komentāros ir iepirinājušies vieni vienīgi troļļi, kas ar savu neapmierinātību grauj mūsu valsts ekonomiku. Normālā darba tauta ir pilnībā apmierināta ar situāciju valstī un aktīvi gatavojas nākamajām vēlēšanām. Ja tā nebūtu, tad taču būtu vērojamas kaut kādas protesta akcijas - piketi, gājieni, mītiņi. Nekas tāds taču nenotiek. Atšķirībā no Krievijas, pie mums viss ir kārtībā. Tāpēc liela pateicība Čakšas kundzei par viņas pūliņiem veselības jomā. Liels lepnums pārņem par mūsu e-veselību. Pat Krievija nav spējīga neko tādu ieviest! Tur vēl arvien ārsti receptes un "zilās lapas" raksta uz papīra. Kāds kauns!!!

Atbildēt

Viedais

29.01.2018. 07:48

Vesmin atkal māna cilvēkus. RAKUS algas palielinājums ir 4%. Līdz šim alga ārstiem 1000 EUR mēnesī, tobiš plus 40 eur mīnus nodokļi. Visa lielā nauda administrācijas algām, direktoram alga 8 reizes lielāka kā ārstiem! Ārsti un māsas lai sūkā cukurgaili!

Atbildēt

Visas šīs izmaksas

29.01.2018. 07:29

»

VAI TIEŠĀM NEVIENAM NEBŪS JĀATBILD???

Izrīkojas ar nodokļu maksātāju naudu kā Bagdādes kalifi,Persijas šahi un turku sultāni


ir par lojalitāti 4. maija republikas noziedzīgajai pret latviešu tautu varai.

Atbildēt

Un Valsts kancelejas

29.01.2018. 07:14

»

FM

Finansu ministrā ir kosmoss...


vadītājs,raud,ka ierēdņiem mazas algas,ejot prom uz privāto sektoru,vai braucot prom.Šos " vadītājus un viņu vietniekus" ar koku neaizdzīt no siltajām vietām.Prom iet pazemotie,bezpalīdzīgie, ko šie " viedie" izdzen līdz izmisumam, neredzot sava darba jēgu šajā birokrātu pasaulē.

Atbildēt

Interesents

29.01.2018. 04:47

Kur tie darbi, Čakšas kundze?

Atbildēt

VARAM

29.01.2018. 01:45

Valsts sekretārs Muciņš 4451,40; Nodaļas vadītāja marnauza 2754,89; Nodaļas vadītāja mangule 2288,49, Padomnieks Leja 2256,07, departamenta direktors Klāvs 2730,42, deprtamenta direktors Glazkovs 3680,36

Atbildēt

Labklājības ministrija

29.01.2018. 01:35

Baļčūne ministra biroja vadītājs 1654,54
Eņģelis ministra padomnieks 2186,54

Atbildēt

FM

29.01.2018. 01:31

Finansu ministrā ir kosmoss:
Ministres padomnieki: Arno Pjatkins 1654.54, Jurijs Spiridonovs 3542.63 EUR tai skaitā: vienreizējās izmaksas: 494.64 EUR; Ringolds Beinarovičs Biroja vadītājs ;Izmaksātais atalgojums par decembra mēnesi: 3049.92 EUR.
Baiba Bāne
Ieņemamais amats: Valsts sekretāre Izmaksātais atalgojums par decembra mēnesi: 7076.56 EUR tai skaitā:
vienreizējās izmaksas: 1731.43 EUR atvaļinājuma nauda: 1944.24 EUR.
Armands Eberhards
Ieņemamais amats: Valsts sekretāra vietnieks Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumos
Izmaksātais atalgojums par decembra mēnesi: 3074.45 EUR

Atbildēt

VAI TIEŠĀM NEVIENAM NEBŪS JĀATBILD???

29.01.2018. 01:31

Izrīkojas ar nodokļu maksātāju naudu kā Bagdādes kalifi,Persijas šahi un turku sultāni!!!!!

Atbildēt

akkunKS

28.01.2018. 22:51

Pohodu taa emma labi nebeigs!

Atbildēt

Ina

28.01.2018. 22:44

Ieteiktu papētīt kādas piemaksas "par labi padarītu darbu" saņem Kultūras ministrijā un nacionaļaja biblioteka. Šie ir ziediņi.

Atbildēt

Secinājums

28.01.2018. 22:37

»

nu ja

Austrumu slimnīcā auditu atrada izšķērdētus MILIJONUS un kas tālak? čuššš


Likumus sargājošās iestādes arī nedara savu darbu.Ar ko tas viss beigsies,jo vadzis drīz lūzīs,vēl nesagaidot rudens vēlēšanas.

Atbildēt

nebūtu slikti

28.01.2018. 22:28

vajadzētu vēl,lai uzskaita padomnieču blakus darbus un amatus, algas...

Atbildēt

Kar

28.01.2018. 22:05

Valsts ir vieslielākais, bagātākais uzņēmums. Tamdēļ, pamazām jāatjauš, ka ļaudis ,kas dodas politikā un ap to grozās,iesēžas ierēdņu amatos vēlas tikai vienu- labi iekārtot sevi un savējos.Nekādas tur rūpes par tautu, utml blēņas. Kas pats par sevi ir normāli. Tikai sabiedrībai jāpielec, ka nedodot pa pirkstiem, šiem personāžiem apetīte tikai augs.

Atbildēt

Viedais

28.01.2018. 21:46

Vesministrija ir jālikvidē kā suga, kopā ar labklājības, izglītības, kultūras, zemkopības un vides ministrijām, lai visus šos budžetus apvienotu un tērētu tiešām pamatoti un apdomīgi valsts iedzīvotāju vajadžibām, nevis tikai lai katra ministrija notrallina savuu gada budžetu savā karaliste pilnīgā bezsaistē ar citām ministrijām, un tāpēc jau neko nevar atrisināt, jo nav secīgas rīcības iedzīvotāja labklājībai. Sociālās lietas tērē savu naudu, nodarbinātība savu, uztura uzraudzība savu, veterinārija savu, izglītība un tālākapmācība savu, vides aizsardzība savu un nav šobŗid absolūti nekādas savstarpējas sadarbības šo jautājumu vidē. totāls menedžmenta absurds LV, bet algas gan sev atceras pacelt procentus 30 piemaksāt un stāstīt cik daudz pienākumu un atbildības valsts pārvaldes darboņiem ir.

Atbildēt

opačkins

28.01.2018. 21:36

Interesanta tā Inese Dābola - gan ministri konsultē, gan krievu biznesmeņu un Rietumu bankas mākslas projektus pīārī.

Atbildēt

Viedais

28.01.2018. 21:36

Lūdzu vesmin lai nosauc vēl vismaz vienu valsti pasaulē kur valsts veselības aprūpes iestādes vadītājs mēnesī saņem algu kas ir 8 reizes lielāka par profesionāla ārsta algu! Tas ir absurds un diemžēl visi vesmi 2 miljardo vesaprūpes EUR līdzīgi tiks trallināti menedžmenta ešalono algām un pensijām bez reāla pienesuma ikdienas ārstiem un māsām. Galvenais nomaksāt sev un vispasaules medicīnas iekārtu ražotāju un fārmācijas korporācijām!

Atbildēt

Ja VM

28.01.2018. 21:10

tā turpinās birokrātiskā aparāta uzturēšanu un apkalpošanu,tad veselības atgūšana slimajiem ir tā dieva kunga un pašu slimo rokās. Kāpēc nekur nav publicēts,kādas piemaksas, vai prēmijas par negulētajām naktīm un virsstundām tiek maksātas dakteriem,māsiņām un sanitāriem?

Atbildēt

Latvietis

28.01.2018. 21:02

Vai te Valsts kontrolei neko nav ko teikt par valsts izsaimniekošanu? Veselībai trūkstot naudas, jo šiem klerkiem vajadzēja prēmijas izmaksāt. Mēs tikai maksājām lielos nodokļus, lai varētu maksāt prēmijas neko nedarošiem valsts izsaimniekotājiem. Vai šeit nav valsts nozagšanas??? Izskatās, ka ierēdņi algu tūkstošos saņem par neko nedarīšana. Jo tiklīdz kaut kas tiek darīts, tā tiek maksātas piemaksas un prēmijas. Vai šeit nav darbs arī KNABam? Vajadzētu lielu daļu salikt cietumos un lai tad padzīvo valsts maizē. Nekas mūsu valstī nemainīsies, jā šādi klerki vadīs mūsu VALSTI. Es mīlu LATVIJU, bet kaut kas jāmaina šajā valstī. Ar šādiem idiotiskiem valsts naudas piesavinātājiem un izšķērdētājiem mūsu valstij nākotnes nebūs.

Atbildēt

īpaši sabiedriski

28.01.2018. 20:16

Kad ieraugu ekrānā to puisi ar zirgasti, un viņš sāk kaut ko pļurkstēt (citādi viņa vāvuļošanu nenosaukt), uzreiz izslēdzu TV! Viņa priekšnieki pat nepacenšas viņam ko gudru iepriekš pateikt,un pašam puisim ar IQ tā ir , kā ir.

Atbildēt

par pieteikumu apkopojumu :)

28.01.2018. 20:13

2. Personāla un dokumentu pārvaldības departamenta vecākajai referentei Zintai Tiļļai 30% apmērā no noteiktās mēnešalgas par resursu vadības sistēmas “Horizon” administratīvo atbalstu, kapitālsabiedrību valdes locekļu konkursu pieteikumu apkopojumu;

Atbildēt

Laiks negaida

28.01.2018. 20:01

Pie siles būt ir palicis pavisam maz laika ! Nepilns gads tikai . Jāpaspēj visu maksimāli paņemt .

Atbildēt

siska

28.01.2018. 19:33

Kāda jēga palielināt budžetu šādai ministrijai? Visa nauda aiziet nevis medicīnai, bet pašu ministrijas klerku kabatās

Atbildēt

Pēteris

28.01.2018. 19:25

»

pilsonis

Arī nepamatota piemaksu dalīšana ir valsts nozagšana, bet Judins klusē


Ko viens pērkams Jenotības krievs var pateikt? Neko!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

FotoUzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā gadījumā stāsts ir par iespējamu kaitējumu potenciālajiem tautas priekšstāvjiem un par to piemērojamu bargu sodu, bet otrā – jau notikušiem kaitējumiem, tā teikt, vienkāršajiem cilvēkiem un nesodāmību par to.
Lasīt visu...

21

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

FotoLatvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova, Mihaila Ļermontova un Aleksandra Puškina, kā arī citu Krievijas impērijas rusifikācijas iespaidā radušos ielu pārdēvēšanu. Profesora nostāja ir noraidoša: “Vai tāpēc visu šo vēstures daļu dzēsīsim ārā? Es te būtu uzmanīgs un katru šādu lēmumu rūpīgi pārdomātu. Mums ir komplicēta, brīžiem ļoti pretrunīga vēsture, kas saistīta ar mūsu kaimiņu.”
Lasīt visu...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai birokrāts - mūsu kungs?

Domājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās...

Foto

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

Ļenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti...

Foto

Karš kibertelpā

Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā....

Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...